Pozvánka na Vienna Auto Show

Pondelok, 09 január 2012

Najväčšia prehliadka nových automobilov u našich rakúskych susedov, Vienna Auto Show, sa bude konať od štvrtka 12. do nedele 15. januára 2012 na výstavisku Messe Wien v rakúskej metropole. Ide o šiesty ročník najprestížnejšej prehliadky automobilovej techniky v Rakúsku. Keďže je to len na skok od našich hraníc, je ideálna možnosť aj pre slovenských motoristov oboznámiť sa už teraz s mnohými významnými automobilovými novinkami roka.

Vienna Autoshow
Veľká prehliadka Vienna Auto Show sa pre verejnosť začína už vo štvrtok vo Viedni

Na podujatí, ktoré organizuje Asociácia rakúskych dovozcov automobilov a ktoré sa koná každoročne začiatkom roka, sa v európskej a rakúskej premiére predstavia najnovšie modely viacerých automobiliek. Všetko o významnej výstave prezradia organizátori podujatia na tlačovej konferencii organizovanej Asociáciou rakúskych dovozcov automobilov, Spolkovou radou dovozcov automobilov a Hospodársko-obchodnou komorou Rakúska v stredu 11. januára, deň pred oficiálnym otvorením výstavy.

Na tlačovej konferencii odznejú informácie o odhade rastu v automobilovom odvetví a podrobnosti a správy o priemyselnej výrobe na najbližšie obdobie. Po jej skončení si novinári a odborná verejnosť budú môcť v rámci novinárskeho dňa prezrieť vystavované exponáty už pred otvorením výstavy Vienna Auto Show pre verejnosť.

Na Vienna Auto Show predstaví 40 automobilových značiek z Európy i zo sveta svojich 400 modelov, vrátane noviniek a produkčných modelov. Chýbať nebudú ani automobily s novými technológiami pohonu, teda hybridnými jednotkami, automobily na elektrický pohon i pretekárske autá. Na približne 25 000 metroch štvorcových sa návštevníci budú môcť podrobne oboznámiť s autami, ktoré budú mať rakúske premiéry i ďalšími modelmi, ktoré v tomto roku obohatia rakúsky trh. V rámci voľného obchodu je ponuka prístupná aj potenciálnym záujemcom zo Slovenska.

Na Vienna Auto Show budú po prvý raz predstavené novinky, medzi nimi napríklad prvá Alfa Romeo Giulietta TCT s dvojspojkovou prevodovkou, nové Audi A4 a A1 Sportback, tento model aj vo verzii kombi. BMW predvedie zasa nový rad 3 šiestej generácie vo verzii sedan, dynamický automobil s elegantným dizajnom. Z ďalších noviniek spomeňme ešte nový Chevrolet Malibu s novým silným dvojlitrovým turbodieselom a 2,4litrovým benzínovým motorom.

Priaznivcov Citroënu iste poteší nový model DS5, ktorý sa v Rakúsku začne predávať už v marci tohto roku. Ford sa bude prezentovať modelom Focus ST s výkonným 250 koňovým motorom. Premiéru bude mať aj nová Honda Civic a rakúsku premiéru aj Hyundai i40 vo verzii sedan. Predstaví sa aj nový trojdverový športový model Kia Optima, ale aj SUV Mazda CX-5 s technológiou SkyActiv a úspornými motormi so systémom Stop/Start.

Z ďalších noviniek menujeme ešte koncept Mini Paceman, ktorý sa má vyrábať v Rakúsku, a k videniu bude aj Mini Roadster. Nissan sa predstaví s elektrickým modelom Leaf. Opel bude mať štyri premiéry: plne elektrický model Ampera, Astru sedan, Zafiru Tourer a nový model Combo. Peugeot uvedie 3008 HYbrid4, na svete prvý model s diesel-hybridným pohonom so spotrebou len 3,8 l/100 km, ktorý sa v Rakúsku začne predávať koncom prvého polroka 2012.

S ďalšími novinkami, a bude ich také množstvo, aké sa na jednom mieste len tak ľahko nevidí, sa bude môcť podrobne oboznámiť každý, kto navštívi Vienna Auto Show vo Viedni v dňoch od 12. do 15. januára tohto roku. Koná sa na výstavisku Messe Wien v halách A a B. Vstupenky si možno kúpiť on-line na www.viennaautoshow.at za 9,50 a 11,50 €. Študenti a osoby so zdravotným postihnutím platia len 7,50 € . Pre deti do desať rokov je vstup voľný. Brány výstaviska sú otvorené vo štvrtok 12. januára od 9 do 19 hodiny, od piatka 13. do nedele 15. januára od 9 do 18 hodiny.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Matej Homola
Aktuálny majster Slovenska v cestných pretekoch automobilov v divízii 4 do 2000 cm³ Matej Homola má za sebou premiéru v európskom pohári cestovných automobilov ETCC. Na Slovakia Ringu sa v tvrdej konkurencii nestratil a v triede S2000 dokončil obe jazdy na treťom mieste. Potenciál jeho BMW 320 si WTCC sa postupne prejavil a v pretekoch slovenský jazdec dokázal držať krok s najlepšími jazdcami Európy."Mojim cieľ bola "bedňa", na ktorú som nakoniec dosiahol a tak som maximálne spokojný. So špičkou som dokázal držať krok a pohyboval som sa medzi najlepšími. Mali sme aj problém so spojkou, čo sa odzrkadlilo na štarte do druhých pretekov, keď mi nevyšiel štart a prepadol som sa do hĺbky štartového poľa. Bolo tu veľa zaujímavých momentov a som veľmi šťastný, že to v oboch pretekoch vyšlo na 3. miesto," povedal spokojný jazdec po pretekoch.
Škoda Fabia S2000
Automobily Škoda Fabia S2000 a ich posádky pokračujú vo výkonoch zo začiatku roka a dominovali aj v treťom tohtoročnom podujatí seriálu IRC. Po dvoch double obsadila na írskych tratiach kompletne stupne víťazov. Pre premiérové ​​víťazstvo si v tohtoročnej sezóne došla fínska posádka Juho Hänninen/Mikko Markkula obhajujúca farby továrenského tímu Škoda Motorsport. Škoda si upevnila svoju vedúcu pozíciu v hodnotení značiek. Medzi jazdcami je naďalej prvý Andreas Mikkelsen s vozidlom Fabia S2000. Poradie v cieli bolo: prvý Hänninen, druhý Mikkelsen a tretí Kopecký, všetci na automobiloch Škoda Fabia S2000.
BMW 120d úprava BSR
Spoločnosť BSR predstaví na autosalóne Bratislava 2012 od 17. do 22 apríla v areáli Incheba Expo Bratislava svoj nový Project car BMW. V expozícii BSR sa návštevníci autosalónu budú môcť zoznámiť tak s automobilom BMW 120d, ktorý má motor so zvýšeným výkonom na 340 koní a krútiaci moment na 700 Nm. Vďačí za to unikátnemu zariadeniu PPC3 Tuning Systém, ktoré bez nutnosti zdvihnutia kapoty a použitia náradia dokáže preprogramovať motor v priebehu piatich minút. BSR bude na autosalóne prezentovať tiež športové nerezové výfukové systémy Sport Flow, športové vzduchové filtre Opti Flow a rad ďalších doplnkov.