BMW M: Rekord v predaji výkonných automobilov

Sobota, 18 január 2020

Spoločnosť BMW M, dcérska spoločnosť BMW Group, má pri bilancovaní roka 2019 viac ako len dôvod na radosť. Predala rekordných 135 829 výkonných a vysokovýkonných automobilov, čo je v porovnaní s predchádzajúcim rokom viac o 32,2 percenta.

BMW-M8
BMW M8 Gran Coupé, jeden zo špičkových modelov výrobcu BMW M

S počtom predaných takmer 136 tisíc výkonných a vysokovýkonných automobilov sa spoločnosť BMW M, ktorá je dcérskou spoločnosťou BMW Group a má štatút nezávislého výrobcu automobilov, stáva najúspešnejšou spoločnosťou v tomto segmente. Aj vďaka tomu, že v roku 2019 výrazne narástol dopyt po modeloch v športovom balíku M a po exkluzívnej výbave od BMW Individual.

Markus Flasch, generálny riaditeľ BMW M: "Sme veľmi hrdí na to, že sme sa prvýkrát po takmer 50 rokoch histórie spoločnosti dostali na najvyššiu priečku na trhu v segmente výkonných a vysokovýkonných automobilov."

V priebehu jediného roka výrobca predstavil a uviedol na trh veľa nových modelov BMW M. Vďaka BMW X3 M, BMW X4 M a ich variantom Competition sa vysokovýkonné automobily vôbec prvýkrát objavili v strednej triede segmentov Sports Activity Vehicle (SAV) a Sports Activity Coupé (SAC).

S uvedením modelov BMW M8 Coupé, BMW M8 Cabrio a modelov Competition na trh sa predstavila nová generácia športovo-luxusných vozidiel určených pre segment vysoko výkonných automobilov.

V roku 2019 sa najdôležitejším trhom výrobcu BMW M stali USA. Tu sa počet predaných automobilov s označením BMW M zvýšil na 44 442 kusov. Druhým najdôležitejším odbytiskom bolo opäť Nemecko s 26 110 predanými vozidlami a tretím Veľká Británia s 17 688 automobilmi.

Na severoamerických automobilových trhoch je každé siedme nové BMW s modro-bielym logom modelom BMW M. Čelné miesto v tejto oblasti zaberá aj Švajčiarsko, kde automobily BMW M predstavujú už viac ako 22 percent z celkového predaja BMW.

Portfólio výkonových modelov zahŕňa okrem benzínových motorov so štyrmi, šiestimi, ôsmimi a s dvanástimi valcami aj radové naftové šesťvalcové motory s technológiou M TwinPower Turbo, ktoré ponúkajú extrémne výkony a krútiaci moment. Možno ich zažiť v modeloch X3 M40d, X4 M40d, M550d xDrive Sedan a M550d xDrive Touring.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.