Driving Camp Pachfurth - tréning na nezaplatenie

Nedeľa, 04 november 2007

Takmer každý, kto jazdí, sa považuje za dobrého vodiča. Ak patríte do tejto kategórie, navštívte niektoré zo stredísk výcviku vodičov.

Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth

V priebehu troch týždňov sme rakúske stredisko výcviku vodičov Driving Camp v Pachfurthe, vzdialené od slovenských hraníc necelé tri desiatky kilometrov, navštívili už druhý raz. Prvý raz v rámci workshopu s Českou poisťovňou Slovensko a začiatkom minulého týždňa na pozvanie Driving Campu.

V priestrannom areáli Driving Campu (podobných je v Rakúsku ďalších desať) sa vodiči osobných automobilov, ale aj off-roadov, štvorkoliek a iných dopravných prostriedkov učia správnemu brzdeniu na suchej i mokrej vozovke, na fólii, ktorá simuluje vlastnosti utlačeného a mokrého snehu, ale aj manévrovaniu s autom medzi kolíkmi, vyhýbaniu sa náhlym prekážkam a zvládaniu nepredvídateľných situácií. To všetko pod dohľadom odborných inštruktorov a na absolútne bezpečných tratiach areálu Driving Campu, kde ani pri najdivokejšie vyzerajúcom šmyku nehrozí žiadna kolízia, stret s pevnou prekážkou, ani najmenšie poškodenie automobilu.

Tréning v Driving Campe bol tentoraz určený pre pozvaných slovenských a rakúskych novinárov. Pred zimou, kedy sú vrtochy počasia nevyspytateľné. Dážď, sneh, zima, odmäk a čliapkanica na cestách – to všetko prináša veľké komplikácie pre dopravu na cestách. Najmä však množstvo nezvládnutých situácií v podmienkach, na ktoré vodiči nie sú dobre pripravení. A práve tréning na miestach tomu určených, akým je aj stredisko v Pachfurthe, dokáže pripraviť vodičov na sťažené jazdné podmienky na cestách.

Ale aj v teréne, čo nám rakúski organizátori predviedli s fenoménom zvaným Hummer. To, čo kráľ off-roadov v ťažkom teréne dokáže, si každý účastník stretnutia mohol vyskúšať za jeho volantom. Bol to zážitok zdolávať prudké stúpania (podľa inštruktora 80 %) do svahov Driving Campu, ale aj zjazdy, pri ktorých čakáte, kedy sa Hummer zrúti na dno priepasti. Náročné bolo aj zdolávanie kamenných schodov či obrovitých kameňov v prúde stekajúcej vody.

Pár hodín strávených na cvičisku však určite nestačí na to, aby sa vodič naučil dokonale zvládať sťažené situácie na cestách. Je však dobré, ak si to môže vyskúšať, ak sa presvedčí na vlastnej koži a na vlastnom aute, čo nezvládnutie auta môže znamenať, aké následky by to mohlo mať v reálnej premávke na cestách.

Poučenie, ktoré sme si z Driving Campu odnášali, bolo: pokiaľ vodič neodhadne rýchlosť, ktorou sa daný úsek dá bezpečne prejsť, potom vo väčšine prípadov nepomôžu žiadne korekcie s riadením, brzdením ani pridávaním plynu. Takže – majme rýchlosť vždy pod kontrolou!

Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth
Pridať komentár
Bleskovky
Matej Homola
Aktuálny majster Slovenska v cestných pretekoch automobilov v divízii 4 do 2000 cm³ Matej Homola má za sebou premiéru v európskom pohári cestovných automobilov ETCC. Na Slovakia Ringu sa v tvrdej konkurencii nestratil a v triede S2000 dokončil obe jazdy na treťom mieste. Potenciál jeho BMW 320 si WTCC sa postupne prejavil a v pretekoch slovenský jazdec dokázal držať krok s najlepšími jazdcami Európy."Mojim cieľ bola "bedňa", na ktorú som nakoniec dosiahol a tak som maximálne spokojný. So špičkou som dokázal držať krok a pohyboval som sa medzi najlepšími. Mali sme aj problém so spojkou, čo sa odzrkadlilo na štarte do druhých pretekov, keď mi nevyšiel štart a prepadol som sa do hĺbky štartového poľa. Bolo tu veľa zaujímavých momentov a som veľmi šťastný, že to v oboch pretekoch vyšlo na 3. miesto," povedal spokojný jazdec po pretekoch.
Škoda Fabia S2000
Automobily Škoda Fabia S2000 a ich posádky pokračujú vo výkonoch zo začiatku roka a dominovali aj v treťom tohtoročnom podujatí seriálu IRC. Po dvoch double obsadila na írskych tratiach kompletne stupne víťazov. Pre premiérové ​​víťazstvo si v tohtoročnej sezóne došla fínska posádka Juho Hänninen/Mikko Markkula obhajujúca farby továrenského tímu Škoda Motorsport. Škoda si upevnila svoju vedúcu pozíciu v hodnotení značiek. Medzi jazdcami je naďalej prvý Andreas Mikkelsen s vozidlom Fabia S2000. Poradie v cieli bolo: prvý Hänninen, druhý Mikkelsen a tretí Kopecký, všetci na automobiloch Škoda Fabia S2000.
BMW 120d úprava BSR
Spoločnosť BSR predstaví na autosalóne Bratislava 2012 od 17. do 22 apríla v areáli Incheba Expo Bratislava svoj nový Project car BMW. V expozícii BSR sa návštevníci autosalónu budú môcť zoznámiť tak s automobilom BMW 120d, ktorý má motor so zvýšeným výkonom na 340 koní a krútiaci moment na 700 Nm. Vďačí za to unikátnemu zariadeniu PPC3 Tuning Systém, ktoré bez nutnosti zdvihnutia kapoty a použitia náradia dokáže preprogramovať motor v priebehu piatich minút. BSR bude na autosalóne prezentovať tiež športové nerezové výfukové systémy Sport Flow, športové vzduchové filtre Opti Flow a rad ďalších doplnkov.