Nová Kia Niro mieri k zákazníkom cez predpredaj

Piatok, 08 júl 2022

Na slovenský trh prichádza elektrifikovaný model Kia Niro druhej generácie. Ponúka hybridný, plug-in hybridný i plne elektrický pohon. Ceny začínajú na 27 590 eurách, čo je suma za hybridnú verziu. Predpredaj nového modelu kórejskej automobilky na Slovensku odštartoval v polovici júna.

Kia-Niro-2G

Pritiahnuť záujem zákazníkov k novému modelu a zatraktívniť jeho predaj siahla Kia k trom systémom elektrifikovaného pohonu, ktoré podľa kórejskej automobilky umožňujú jednoduchý a intuitívny prechod na elektrifikovanú mobilitu.

Druhá generácia Kia Niro je oproti predchodcovi od základov prepracovaná, automobilka tak vychádza v ústrety zákazníkom, ktorým nestačí malá úprava zmeny karosérie. Navyše nové Niro s tromi variantmi pohonu je ohľaduplnejšie k životnému prostrediu.

Ponúkané tri modernizované elektrifikované pohonné jednotky, ekologické materiály použité v interiéri a nové bezpečnostné funkcie majú byť zárukou, že úplne nová verzia priláka do showroomov a ku kúpe novej Niro ďalších zákazníkov. Nové Niro zároveň rozširuje ponuky ekologických modelov Kia.

Prvé dva z troch ponúkaných systémov pohonu, hybridný i plug-in hybridný, využívajú úsporný 1,6-litrový benzínový motor Smartstream GDI. Elektrické Niro, ktoré na pohon využíva akumulátor, je lokálne bezemisné s dojazdom 463 km (WLTP) len na elektrický pohon.

Spustením predpredaja nového modelu Niro zverejnila Kia cenník pre všetky tri verzie. Zákazníci si môžu vybrať špecifikáciu, stupeň výbavy a doplnkové vybavenie, pričom hybridná verzia je dostupná s cenou od 27 590 eura, plug-in hybridná od 36 590 eura a elektrická verzia od 44 490 eura.

Kia ponúka pre celú svoju škálu elektrifikovanej mobility štandardnú sedemročnou záruku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.