Honda Jazz generácie 4 sa predvedie v Tokiu

Streda, 16 október 2019

Malý mestský hatchback Honda Jazz je na trhu od roku 2001. Súčasná tretia generácia je vo výrobe od roku 2014 a nová generácia je už na spadnutie. Je preto zákonité, že Honda vychádza s farbou von a zverejňuje na snímke aspoň náznak toho ako bude štvrtá generácia Hondy Jazz vyzerať.

Honda-Jazz-4G
Honda Jazz, malý mestský hatchback, sa svetu predstaví na autosalóne v Tokiu

Honda nám tak ponúka prvú pochúťku na snímke, ktorá načrtáva ako bude nový jazz, momentálne najmenšia v Európe i u nás ponúkaná Honda, vyzerať. Po prvý sa v plnej kráse v reálnej produkčnej podobe predstaví už presne o týždeň, 23. októbra vo svojej rodnej krajine, na autosalóne v Tokiu.

Podľa automobilky nový Jazz zvyšuje latku z hľadiska pohodlia a radosti z jazdy. Či model, ktorý kombinuje prvky malého hatchbacku a malého MPV bude tým naozaj, o tom sa presvedčíme potom, keď nový Jazz sa dostane aj k nám do predaja.

Spočiatku predaja bude Jazz v Európe k dispozícii iba s pokročilou hybridnou pohonnou jednotkou, ktorá poskytuje výnimočnú kombináciu silného výkonu, ľahkej ovládateľnosti a nízkej spotreby paliva.

Keďže Japonsko, kde bude mať nová Honda Jazz svetovú premiéru, je pre nás v Európe príliš vzdialenou krajinou a navyše za morom, v rovnaký deň ako v Tokiu stiahne závoj z nového modelu Jazz spoločnosť Honda aj na mediálnom podujatí v Amsterdame, kde sa budú zdieľať aj podrobnosti o pláne elektrifikácie "Electric Vision" pre Európu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.