Honda Jazz generácie 4 sa predvedie v Tokiu

Streda, 16 október 2019

Malý mestský hatchback Honda Jazz je na trhu od roku 2001. Súčasná tretia generácia je vo výrobe od roku 2014 a nová generácia je už na spadnutie. Je preto zákonité, že Honda vychádza s farbou von a zverejňuje na snímke aspoň náznak toho ako bude štvrtá generácia Hondy Jazz vyzerať.

Honda-Jazz-4G
Honda Jazz, malý mestský hatchback, sa svetu predstaví na autosalóne v Tokiu

Honda nám tak ponúka prvú pochúťku na snímke, ktorá načrtáva ako bude nový jazz, momentálne najmenšia v Európe i u nás ponúkaná Honda, vyzerať. Po prvý sa v plnej kráse v reálnej produkčnej podobe predstaví už presne o týždeň, 23. októbra vo svojej rodnej krajine, na autosalóne v Tokiu.

Podľa automobilky nový Jazz zvyšuje latku z hľadiska pohodlia a radosti z jazdy. Či model, ktorý kombinuje prvky malého hatchbacku a malého MPV bude tým naozaj, o tom sa presvedčíme potom, keď nový Jazz sa dostane aj k nám do predaja.

Spočiatku predaja bude Jazz v Európe k dispozícii iba s pokročilou hybridnou pohonnou jednotkou, ktorá poskytuje výnimočnú kombináciu silného výkonu, ľahkej ovládateľnosti a nízkej spotreby paliva.

Keďže Japonsko, kde bude mať nová Honda Jazz svetovú premiéru, je pre nás v Európe príliš vzdialenou krajinou a navyše za morom, v rovnaký deň ako v Tokiu stiahne závoj z nového modelu Jazz spoločnosť Honda aj na mediálnom podujatí v Amsterdame, kde sa budú zdieľať aj podrobnosti o pláne elektrifikácie "Electric Vision" pre Európu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.