Hyundai Tucson N Line: Športovejší a agresívnejší

Piatok, 29 január 2021

Po predstavení nového SUV Hyundai Tucson je tu aj jeho športovejšia verzia N Line. Prináša výrazné a športové dizajnové prvky exteriéru, iné nastavenie podvozku, špeciálne interiérové doplnky a vzrušujúcejší zážitok z jazdy.

1-hyundai-tucson-n-line

Tucson N Line spája dynamický dizajn, komfort a pokročilé možnosti konektivity modelu Tucson so štýlom a postojom verzie N Line inšpirovanej motoristickým športom. Okrem dynamického vzhľadu pribudne pre niektoré verzie elektronicky riadené pruženie a tým aj športovejšie vlastnosti. Športové zameranie umocňuje aj nízky a široký postoj.

Súčasťou výbavy modelu Tucson N Line sú aj výraznejšie a športovejšie 19-palcové disky kolies z ľahkých zliatin. Pokračujú v téme Sensuous Sportiness, preto ich dizajn obohatil vzor s parametrickou štruktúrou – geometrické vzory známe aj ako parametrické drahokamy. Dopĺňajú ich blatníky vo farbe karosérie vozidla.

Nový Tucson N Line zaujme už na prvý pohľad agresívnejším výrazom, mierne zmeneným predným nárazníkom s upravenými otvormi na vstup vzduchu, ktoré sú vyššie a väčšie ako na štandardnom modeli, čím vytvárajú športovejší vzhľad. Nárazník na spodnej strane harmonicky dopĺňa strieborný ochranný pás. V maske chladiča nechýba logo N Line.

Príťažlivejší je aj vzhľad predných svetlometov doplnený čiernym orámovaním. Športový vzhľad zadnej časti modelu Tucson N Line dopĺňa dvojica koncoviek výfuku a aerodynamický spojler dlhší ako na štandardných modeloch.

Zákazníci nového modelu Tucson N Line si môžu vybrať spomedzi siedmich farieb exteriéru. Väčšiu možnosť personalizácie zaručuje výber strechy v čiernej kontrastnej farbe Phantom Black dostupnej k piatim farbám karosérie.

Nový priestranný interiér so športovými doplnkami má plynulejšie tvary, ktoré teraz dopĺňajú športové doplnky a exkluzívne farebné vyhotovenie. Cestujúci Tucsona N Line si môžu užiť športové sedadlá s označením N čalúnené kombináciou čierneho semišu a kože s červeným prešívaním. Červené prešívanie je aj na výplni dverí a na lakťových opierkach.

Špeciálny volant je s logom N, ktoré je aj na koženej hlavici radiacej páky či na kryte stredovej konzoly s tlačidlami na radenie automatickej prevodovky, podľa toho, akú prevodovku využíva konkrétne vozidlo. Nechýbajú ani kovové pedále.

Model N Line má v ponuke viacero úsporných a výkonných pohonných jednotiek s rôznymi úrovňami elektrifikácie, alebo aj bez nej. Verzia N Line je dostupná so všetkými motorizáciami základného modelu okrem najslabšieho naftového.

Päť pohonných jednotiek je z ponuky základného modelu Tucson. Vrcholom ponuky je plug-in hybridná jednotka 1,6 T-GDI s výkonom 265 koní, ďalšie sú 1,6 T-GDI s výkonom 230 koní, mild-hybrid 1,6 T-GDi s výkonom 150 a 180 koní, ale aj starší motor 1,6 T-GDI s výkonom 150 koní. Z turbodieselov je to 1,6 CRDI 48V s výkonom 136 koní.

Nový Hyundai Tucson N Line príde do predaja od jari 2021.

1-hyundai-tucson-n-line 2-hyundai-tucson-n-line 3-hyundai-tucson-n-line
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
homola
Víkend seriálu TCR na Nürburgringu sa vinou extrémnej hustej hmly, dažďa a nízkych teplôt nevydaril. Piatok počas voľných tréningov bolo ešte pekné počasie, ale v sobotu od rána až do 17tej hodine sa všetky aktivity na okruhu postupne rušili a nekonala sa ani kvalifikácia a neodjazdili sa ani prvé sobotňajšie preteky. Ak by sa boli odjazdili, Homola by podľa piatkových tréningových výsledkov štartoval do druhých nedeľňajších pretekov z nádejného druhého miesta. Prvé a jediné preteky sa tak konali až v nedeľu. Náš jazdec štartoval z deviatej pozície na štarte. Pred nájazdom do štvrtej zákruty sa dostal do neprehľadnej situácie, došlo ku kontaktu s iným vozidlom a vážnemu poškodeniu jeho auta a z pretekov odstúpil. Z deviatich pretekov seriálu videl Homola cieľovú pásku len štyrikrát. V septembri sa jazdia predposledné preteky seriálu na talianskej Monze, kde Homola minulý rok vyhral. Hádam mu to tam vyjde!
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.