Hyundai Tucson N Line: Športovejší a agresívnejší

Piatok, 29 január 2021

Po predstavení nového SUV Hyundai Tucson je tu aj jeho športovejšia verzia N Line. Prináša výrazné a športové dizajnové prvky exteriéru, iné nastavenie podvozku, špeciálne interiérové doplnky a vzrušujúcejší zážitok z jazdy.

1-hyundai-tucson-n-line

Tucson N Line spája dynamický dizajn, komfort a pokročilé možnosti konektivity modelu Tucson so štýlom a postojom verzie N Line inšpirovanej motoristickým športom. Okrem dynamického vzhľadu pribudne pre niektoré verzie elektronicky riadené pruženie a tým aj športovejšie vlastnosti. Športové zameranie umocňuje aj nízky a široký postoj.

Súčasťou výbavy modelu Tucson N Line sú aj výraznejšie a športovejšie 19-palcové disky kolies z ľahkých zliatin. Pokračujú v téme Sensuous Sportiness, preto ich dizajn obohatil vzor s parametrickou štruktúrou – geometrické vzory známe aj ako parametrické drahokamy. Dopĺňajú ich blatníky vo farbe karosérie vozidla.

Nový Tucson N Line zaujme už na prvý pohľad agresívnejším výrazom, mierne zmeneným predným nárazníkom s upravenými otvormi na vstup vzduchu, ktoré sú vyššie a väčšie ako na štandardnom modeli, čím vytvárajú športovejší vzhľad. Nárazník na spodnej strane harmonicky dopĺňa strieborný ochranný pás. V maske chladiča nechýba logo N Line.

Príťažlivejší je aj vzhľad predných svetlometov doplnený čiernym orámovaním. Športový vzhľad zadnej časti modelu Tucson N Line dopĺňa dvojica koncoviek výfuku a aerodynamický spojler dlhší ako na štandardných modeloch.

Zákazníci nového modelu Tucson N Line si môžu vybrať spomedzi siedmich farieb exteriéru. Väčšiu možnosť personalizácie zaručuje výber strechy v čiernej kontrastnej farbe Phantom Black dostupnej k piatim farbám karosérie.

Nový priestranný interiér so športovými doplnkami má plynulejšie tvary, ktoré teraz dopĺňajú športové doplnky a exkluzívne farebné vyhotovenie. Cestujúci Tucsona N Line si môžu užiť športové sedadlá s označením N čalúnené kombináciou čierneho semišu a kože s červeným prešívaním. Červené prešívanie je aj na výplni dverí a na lakťových opierkach.

Špeciálny volant je s logom N, ktoré je aj na koženej hlavici radiacej páky či na kryte stredovej konzoly s tlačidlami na radenie automatickej prevodovky, podľa toho, akú prevodovku využíva konkrétne vozidlo. Nechýbajú ani kovové pedále.

Model N Line má v ponuke viacero úsporných a výkonných pohonných jednotiek s rôznymi úrovňami elektrifikácie, alebo aj bez nej. Verzia N Line je dostupná so všetkými motorizáciami základného modelu okrem najslabšieho naftového.

Päť pohonných jednotiek je z ponuky základného modelu Tucson. Vrcholom ponuky je plug-in hybridná jednotka 1,6 T-GDI s výkonom 265 koní, ďalšie sú 1,6 T-GDI s výkonom 230 koní, mild-hybrid 1,6 T-GDi s výkonom 150 a 180 koní, ale aj starší motor 1,6 T-GDI s výkonom 150 koní. Z turbodieselov je to 1,6 CRDI 48V s výkonom 136 koní.

Nový Hyundai Tucson N Line príde do predaja od jari 2021.

1-hyundai-tucson-n-line 2-hyundai-tucson-n-line 3-hyundai-tucson-n-line
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.