Hyundai Tucson N Line: Športovejší a agresívnejší

Piatok, 29 január 2021

Po predstavení nového SUV Hyundai Tucson je tu aj jeho športovejšia verzia N Line. Prináša výrazné a športové dizajnové prvky exteriéru, iné nastavenie podvozku, špeciálne interiérové doplnky a vzrušujúcejší zážitok z jazdy.

1-hyundai-tucson-n-line

Tucson N Line spája dynamický dizajn, komfort a pokročilé možnosti konektivity modelu Tucson so štýlom a postojom verzie N Line inšpirovanej motoristickým športom. Okrem dynamického vzhľadu pribudne pre niektoré verzie elektronicky riadené pruženie a tým aj športovejšie vlastnosti. Športové zameranie umocňuje aj nízky a široký postoj.

Súčasťou výbavy modelu Tucson N Line sú aj výraznejšie a športovejšie 19-palcové disky kolies z ľahkých zliatin. Pokračujú v téme Sensuous Sportiness, preto ich dizajn obohatil vzor s parametrickou štruktúrou – geometrické vzory známe aj ako parametrické drahokamy. Dopĺňajú ich blatníky vo farbe karosérie vozidla.

Nový Tucson N Line zaujme už na prvý pohľad agresívnejším výrazom, mierne zmeneným predným nárazníkom s upravenými otvormi na vstup vzduchu, ktoré sú vyššie a väčšie ako na štandardnom modeli, čím vytvárajú športovejší vzhľad. Nárazník na spodnej strane harmonicky dopĺňa strieborný ochranný pás. V maske chladiča nechýba logo N Line.

Príťažlivejší je aj vzhľad predných svetlometov doplnený čiernym orámovaním. Športový vzhľad zadnej časti modelu Tucson N Line dopĺňa dvojica koncoviek výfuku a aerodynamický spojler dlhší ako na štandardných modeloch.

Zákazníci nového modelu Tucson N Line si môžu vybrať spomedzi siedmich farieb exteriéru. Väčšiu možnosť personalizácie zaručuje výber strechy v čiernej kontrastnej farbe Phantom Black dostupnej k piatim farbám karosérie.

Nový priestranný interiér so športovými doplnkami má plynulejšie tvary, ktoré teraz dopĺňajú športové doplnky a exkluzívne farebné vyhotovenie. Cestujúci Tucsona N Line si môžu užiť športové sedadlá s označením N čalúnené kombináciou čierneho semišu a kože s červeným prešívaním. Červené prešívanie je aj na výplni dverí a na lakťových opierkach.

Špeciálny volant je s logom N, ktoré je aj na koženej hlavici radiacej páky či na kryte stredovej konzoly s tlačidlami na radenie automatickej prevodovky, podľa toho, akú prevodovku využíva konkrétne vozidlo. Nechýbajú ani kovové pedále.

Model N Line má v ponuke viacero úsporných a výkonných pohonných jednotiek s rôznymi úrovňami elektrifikácie, alebo aj bez nej. Verzia N Line je dostupná so všetkými motorizáciami základného modelu okrem najslabšieho naftového.

Päť pohonných jednotiek je z ponuky základného modelu Tucson. Vrcholom ponuky je plug-in hybridná jednotka 1,6 T-GDI s výkonom 265 koní, ďalšie sú 1,6 T-GDI s výkonom 230 koní, mild-hybrid 1,6 T-GDi s výkonom 150 a 180 koní, ale aj starší motor 1,6 T-GDI s výkonom 150 koní. Z turbodieselov je to 1,6 CRDI 48V s výkonom 136 koní.

Nový Hyundai Tucson N Line príde do predaja od jari 2021.

1-hyundai-tucson-n-line 2-hyundai-tucson-n-line 3-hyundai-tucson-n-line
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.
Homola-Spa
Nevyspytateľné počasie trápilo slovenského automobilového pretekára v ďalších pretekoch európskeho seriálu na belgickom okruhu v Spa-Francorchamps. Nesadlo mu počasie, keď v prvý deň pretekov pred víkendom čakal, že trať po daždi vyschne a bude dobré nasadiť "suché" pneumatiky. Do druhých pretekov o deň neskôr, naopak, obul pneumatiky do mokra a trať okruhu rýchlo vyschla. "Myslel som si, že je to dobrá voľba. Žiaľ, od druhého kola prestalo mrholiť, trať začala vysýchať a moje pneumatiky po pár kolách úplne odišli. Každým kolom som už šiel len dozadu," povedal po druhých pretekoch sklamaný Homola. Dva omyly a tak v prvých pretekoch bolo 15. miesto a v druhých bol dvanásty. Po predposlednom kole v Belgicku je Matej Homola na 8. priečke priebežného hodnotenia šampionátu. O dva týždne čakajú slovenského pretekára záverečné preteky seriálu v španielskej Jarame.