Rallye Mexiko pre Francúza Ogiera

Pondelok, 10 marec 2014

Seriál majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach mal tretie pokračovanie v Mexiku. Najlepšie či počínal minuloročný majster sveta Francúz Sebiastien Ogier na Polo WRC , ktorý zvíťazil pred tímovým partnerom Fínom Jari-Matti Latvalom. Tretí skončil Belgičan Thierry Neuvelle z nováčikovského tímu Hyundai.

Sebastien Ogier
Sebastien Ogier vyhral v Mexiku už po druhý raz v tomto roku a je priebežným lídrom

Francúz Ogier vyhral v Mexiku v tomto roku po úvodnej súťaži v Monte Carlo už druhú rallye. A keďže bodoval za šieste miesto aj vo Švédsku, vedie aj v priebežnom hodnotení po troch podujatiach. V Mexiku mu dobre asistoval druhý pilot tímu VW Jari-Matti Latvala, ktorý bol v cieli druhý.

Dariť sa začína aj Belgičanovi Thierrymu Neuville na Hyundai i20 WRC, keď sa už v treťom tohtoročnom podujatí dokázal presadil v nováčikovskom tíme Hyundai a stál na stupni víťazov za tretie miesto v cieli. Dobre si viedol aj druhý jazdec tímu Hyundai, Austrálčan Chris Atkinson, keď skončil siedmy.

Pekný úspech dosiahol na juhoamerickej rallye český jazdec Martin Prokop, ktorý so spolujazdcom Janom Tománkom obsadil veľmi pekné piate miesto. Za ním skončili takí jazdci ako napríklad Fín Mikko Hirvonen alebo Nór Mats Östberg. O veľkej smole môže hovoriť Brit Kris Meeke, ktorý v poslednej RS odlomil koleso na svojom aute a vypadol z deviateho miesta.

Záverečná vyše osem kilometrov dlhá rýchlostná skúška sa išla ako samostatne bodovaná – Power Stage. Vyhral ju a tri body navyše získal Ogier, dva body za druhé miesto Latvala a jeden bod Hirvonen.