Rallye Švédska: Rozuzlenie až v závere

Štvrtok, 19 február 2015

Francúz Sebastien Ogier na VW Polo má veľmi vydarený úvod sezóny seriálu majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach. Po víťazstve na úvodnej rallye v Monte Carlo vyhral aj súťaž na severe Európy vo Švédsku. Druhý v cieli bol Belgičan Thierry Neuville na automobily Hyundai i20 a tretí skončil Nór Andreas Mikkelsen na VW polo.

1 Sebastien Ogier
Druhú súťaž seriálu WRC, zasneženú rallye na severe Európy, vyhrali Ogier s Ingrassiom

Dramatická rallye Švédska našla rozuzlenie až v samotnom závere, keď oň bojovali takmer s rovnakými šancami na víťazstvo Belgičan Neuville, Francúz Ogier a Nór Mikkelsen. Ešte pred poslednou rýchlostnou skúškou viedol Mikkelsen pred Ogierom a tretí bol Neuville. Po jazdeckej chybe Mikkelsena a strate štyridsiatich sekúnd sa o víťazovi rozhodovalo len medzi Francúzom a Belgičanom. Ogier dal do posledného meraného úseku všetko, a keďže má aj rýchlejšie auto ako Neuville, mal v cieli rýchlejší čas a celkovo vyhral pred Belgičanom o 6,4 sekundy. Tretie miesto so stratou takmer 40 sekúnd si v konečnom poradí udržal Mikkelsen.

2 Thierry Neuville
Radosť v cieli z druhého miesta vo Švédsku mal Belgičan Thierry Neuville na automobile Hyundai i20 WRC. Druhý je aj v priebežnom poradí po dvoch odjazdených súťažiach.

Ďalší v cieli už strácali na vedúcu trojicu nie sekundy, ale minúty. Štvrtý Estónčan Tänak na Forde Fiesta bol celkovo pomalší takmer dva a pol minúty, piaty Paddon z Nového Zélandu (Hyundai i20) strácal viac ako tri a pol minúty a šiesty britský pilot Evans po tom, ako v poslednej rýchlostnej skúške zišiel z cesty, mal stratu takmer štyri minúty. Česká posádka Prokop-Tománek obsadila celkové ôsme miesto.

Ďalším v poradí tretím podujatím seriálu WRC bude v dňoch od 3. do 8. marca Rallye Mexiko.