Motokros MXGP: Šikyňa dvakrát úspešný

Pondelok, 17 august 2020

Druhé zo série troch podujatí seriálu majstrovstiev sveta MXGP v mtokrose sa jazdilo v lotyšskom Kegumse aj za účasti slovenského jazdca Richarda Šikyňu (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT) v triede MX2. Po 16. mieste v prvých pretekoch a 14. v druhých si pripísal 12 bodov do tabuľky majstrovstiev sveta. V samotných pretekoch mu to vynieslo celkové 15. miesto. V priebežnom hodnotení seriálu si polepšil o tri priečky a so ziskom 26 bodov je teraz na 21. mieste. Peter Kolek, manažér MX Slovakia: "Absolvovať dvoje pretekov majstrovstiev sveta za 4 dni nie je jednoduché, ale Rišo to zvládol a vyjazdil si 12 bodov. Teraz si musí oddýchnuť a načerpal aj psychickú energiu na tretie preteky v Kegumse."

Šikyňa-Kegums(jGold)
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.