Autosalón Paríž 2014: Prehliadka svetových noviniek (+ video)

Štvrtok, 02 október 2014

Dnes ráno o deviatej hodine sa otvorili brány najväčšieho jesenného autosalónu v Paríži. V meste nad Seinou sa počas dvoch úvodných dní stretáva novinárska obec z celého sveta spolu s odborníkmi z automobilového sveta na prehliadke najhorúcejších automobilových noviniek. Po nich potom od soboty 4. do nedele 19. októbra budú priestory parížskeho autosalónu prístupne širokej verejnosti.

Logo AS Paris 2014

Paríž, ktorý je po Ženeve druhým najväčším autosalónom na starom kontinente a ktorý sa strieda s autosalónom v nemeckom Frankfukte, predstavuje tak v týchto dňoch najväčšie svetové novinky z automobilizmu. Po prvý raz sa veľká automobilová show konala ešte v roku 1898. Z rôznych príčin sa po niektoré roky parížsky autosalón nekonal, o čo sa postarali napríklad svetové vojny alebo v roku 1977 svetová kríza.

Od tohto času sa svetová výstava automobilov koná každé dva (párne) roky vždy uprostred Paríža v Porte de Versailles. Nevýhodou Paríža oproti Ženeve je, že výstavné priestory sú rozložené v menších či väčších halách na pomerne veľkom priestore, kým v Ženeve je to všetko na jednom mieste v hale Palexpo.

Ak ešte donedávna boli automobilky navyknuté prekvapovať na autosalónoch svojimi novinkami a do poslednej chvíle ich utajovať, v súčasnosti je trend takmer opačný. Už dlhšie pred začiatkom autosalónu výrobcovia ukazujú a predstavujú svoje nové modely či riešenia minimálne tlačovými správami pre médiá a na fotografiách. Či už ide o úplne nové modely, nové technické alebo ekologické riešenia, prípadne len inovované modely.

Autosalón, či v Paríži, Ženeve, Tokiu, Detroite, alebo kdekoľvek inde na svete, je vždy veľká udalosť. Súčasný autosalón v Paríži je najväčšou motoristickou udalosťou tejto jesene. Bohatý na svetové premiéry nových modelov, konceptov, nových technológií. Je na čo sa pozerať.

Pre tých motoristických nadšencov, ktorých neuspokoja články a fotografie z autosalónu, majú možnosť vidieť novinky parížskeho autosalónu na vlastné oči. Pre nich sa autosalón otvára v sobotu 4. októbra a potrvá do nedele 19. októbra. Autosalón má otvorené od 10:00 hod do 20:00 hod, vo štvrtok a piatok do 22:00 hod. Vstupné pre dospelých je 14 eur, deti do 10 rokov majú vstup zadarmo, študenti od 10 do 25 rokov zaplatia 8 eur. Skupina 15 a viac ľudí – 12 eur.

Video player is loading, please wait...

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.