Streda, 31 máj 2023

Nová generácia BMW radu 5 obohatí slovenský trh v októbri tohto roku, objednávať u autorizovaných predajcov BMW je možné už odteraz.

bmw-5

Pondelok, 15 máj 2023

V hlavnej úlohe bavorský sedan BMW i7 M70 xDrive, svetová premiéra filmu The Calm z produkcie BMW Films na 76. filmovom festivale v Cannes a filmové hviezdy Pom Klementieff a Uma Thurman.

1-the-calm

Štvrtok, 11 máj 2023

Okrem predajcov motocyklov pridružených k predajcom automobilov, ktorí na Slovensku pôsobia ako zástupcovia importérov, ostatní motocykloví predajcovia sú zväčša menšie firmy bez širšej dílerskej a servisnej siete. Jednou z mála výnimiek je Faber Moto, rakúska firma so sídlom vo Viedni, ktorá si po Rakúsku vybudovala sieť predajcov a servisov aj v Českej republike a na Slovensku.

1-moto-faber

Nedeľa, 07 máj 2023

Automobilky vzhľadom na tlak EÚ na znižovanie čistoty výfukov motorových vozidiel bojujú na technickom poli o čo najnižšie exhaláty svojich vozidiel. Ako sa im darí, na to dohliada konzorcium Green NCAP, ktoré uplynulý týždeň zverejnilo výsledky testov šiestich automobilov s rozličnými druhmi pohonu. Hodnotí to škálou piatich hviezdičiek, rovnako ako Euro NCAP pri hodnotení bezpečnosti.

1-VW-T-Roc

Streda, 03 máj 2023

Slovenský automobilový pretekár Matej Homola začal tohtoročnú sezónu európskeho šampionátu TCR vo veľmi dobrej forme. Potvrdil to už na prvých pretekoch v prvej polovici apríla na nemeckom okruhu v Oscherslebene, a aj teraz na maďarskom Hungaroringu, kde obsadil štvrté a tretie miesto. Naďalej zostáva na čele celkovej klasifikácie.

homola-hungaroring
Matej Homola a jeho Hyundai Elentra na maďarskom okruhu Hungaroring

Štvrtok, 27 apríl 2023

Na Severnej slučke nemeckého okruhu Nürburgring bojujú svetové automobilové značky o rekordy, a o to, ktorý z ich modelov v rôznych konfiguráciách zajazdí za najkratší čas tých necelých 23 kilometrov povestného okruhu.

honda-type-r
Honda Civic TypeR na okruhu Nurburgring, kde utvorila nový rekord pre sériové autá s pohonom predných kolies

Utorok, 25 apríl 2023

Auto do každého počasia, na rozbitú cestu, do každého terénu, ale aj komfort na asfalt, to je Mercedes-Benz G. Pre niekoho je to obyčajná hranatá krabica, pre milovníka výnimočných vecí často nedostižný cieľ. Jednoducho – ikona na pohľadanie.

1-mercedesG

Sobota, 22 apríl 2023

Trojdverový model Mini britskej automobilky aj po rokoch od zrodu modelu súčasnej generácie v roku 2013, vždy znovu a znovu nadchýna svojich fanúšikov pocitom pripomínajúcim jazdu na motokáre a nezameniteľnou siluetou.

mini-one-millionth

Štvrtok, 13 apríl 2023

Ikonický Ford Mustang sa v roku 2019 dočkal elektrickej verzie Mustang Mach-E. Po čase zavítal aj na slovenský trh. So spaľovacím ako aj s elektrickým pohonom ide o výkonný športovo orientovaný automobil, takže aj cena je prémiová.

mustang-mach-e

Streda, 12 apríl 2023

Model Austral predstavuje snahu automobilky Renault výraznejšie sa presadiť segmente stredne veľkých SUV. Robí všetko pre to, aby nový model na trhu uspel.

renault-austral

Sobota, 08 apríl 2023

BMW XM, ako prvý elektrifikovaný vysokovýkonný automobil od bavorskej športovej divízie M zaujme nielen svojím extrovertným vzhľadom, inovatívnym pohonom M Hybrid s výkonom 480 kW/653k, ale aj ponukou špeciálnych lakov BMW Individual.

bmw-pecial
BMW XM, najvýkonnejšie auto divízie M, neupúta len "prebytkom" 653 koní pod kapotou, odteraz aj novým špeciálnym lakom karosérie

Štvrtok, 06 apríl 2023

Obhájiť titul, je jedno či vo futbale alebo boxe, je vždy ťažšie ako ho po prvý raz získať. Značka Hyundai s modelom Ioniq 5 sa v roku 2022 pýšila titulom Svetové auto roka, a v tomto roku si úspech so streamlinerom, modelom Ioniq 6, zopakovala. Ioniq 6 získal zároveň aj titul Svetové elektrické auto a Svetový automobilový dizajn roka.

hyundai-ioniq6
Hyundai Ioniq 6, Svetové auto roka 2023

Streda, 05 apríl 2023

Dlho očakávaná novinka Honda, model CL500, sa teraz dostáva k našim dílerom! Obdivovatelia retromodelov môžu zavítať do predajní značky a bližšie sa s novinkou zoznámiť! Model je dostupný na všetkých autorizovaných dílerstvách spoločnosti Honda. Je tu šanca prezrieť si motocykel do detailu a prediskutovať otázky s odborným personálom.

Honda-CL500
Honda CL500

Piatok, 31 marec 2023

Výraznou zmenou prejdú nákladné autá a autobusy Scania. Budú mať digitálne prístrojové dosky, ktoré využívajú modulárnu elektronickú architektúru a rad nových bezpečnostných funkcií. Digitálna prístrojová doska SmartDash pomôže vydláždiť cestu k digitálnym službám, zvýšenej bezpečnosti a lepšiemu praktickému využitiu pre vodičov.

1-smart-dash-truck
Takto vazerá nová digitálna prístrojová doska SmartDash pre nákladné vozidlá

Nedeľa, 26 marec 2023

Máme európske, svetové, ale ženské Auto roka. Za víťaza Najlepšie auto sveta za rok 2023 vyhlásilo 63 motoristických novinárok zo 43 krajín sveta piatich kontinentov kórejský elektrifikovaný crossover Kia Niro.

kia-niro

Piatok, 17 marec 2023

Spoločnosť Continental už dlhšie rozširuje výrobu aj v oblasti poľnohospodárskych pneumatík podľa svojej stratégie Vision 2030.

continental

Streda, 15 marec 2023

Platba kartou pri čerpaní pohonných látok do motorových vozidiel je dnes neodmysliteľnou súčasťou pre bezproblémovú premávku motorových vozidiel na cestách po Európe.

OMV-Slovakia

Utorok, 14 marec 2023

Platba kartou pri čerpaní pohonných látok do motorových vozidiel je dnes neodmysliteľnou súčasťou pre bezproblémovú premávku motorových vozidiel na cestách po Európe.

OMV-Slovakia

Utorok, 14 marec 2023

Platba kartou pri čerpaní pohonných látok do motorových vozidiel je dnes neodmysliteľnou súčasťou pre bezproblémovú premávku motorových vozidiel na cestách po Európe.

OMV-Slovakia

Utorok, 14 marec 2023

Ford Kuga nie je na trhu žiadny nováčik, ani verzia plug-in hybrid, a práve táto vrcholná verzia elektrifikovaného SUV bola od svojho príchodu na trh v roku 2019 tou vyhľadávanou a posledné dva roky aj najpredávanejšou verziou.

ford-kuga-flash
Ford Kuga plug-in hybrid je posledné dva roky najúspešnejším plug-in hybridným SUV na európskom trhu
Stránky: 1 2 3 4 5 6 ... 48 Ďalšia »
Bleskovky
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.