Nedeľa, 24 október 2021

Značka Cupra, športová odnož Seatu, má veľké ambície na podujatiach prvej sezóny majstrovstiev elektrických SUV.

e-Cupra

Pondelok, 11 október 2021

Seriál automobilových pretekov TCR Europe zakončilo podujatie v španielskej Barcelone. Záverečné podujatie sezóny vrcholného európskeho seriálu cestovných automobilov na okruhu Catalunya prinieslo slovenskému pretekárovi Matejovi Homolovi v sobotňajších pretekoch 13. a v nedeľu 7.miesto.

Homola
Matej Homola pred pretekmi na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya

Sobota, 09 október 2021

Najprestížnejší európsky seriál cestovných automobilov TCR Europe má pred sebou záverečné podujatie sezóny. Začalo sa piatok tento víkend na okruhu Catalunya v španielskej Barcelone. Slovensko tu zastupuje automobilový pretekár Matej Homola.

Homola
Matej Homola na belgickom pretekárskom okruhu Spa-Francorchamps

Štvrtok, 09 september 2021

V poradí už 22. medzinárodný zraz ikonických Citroënov 2CV, dizajnovo prekrásnych, hravých a milých áut, sa konal v okolí hradu Modrý Kameň.

1-citroen-2CV

Štvrtok, 09 september 2021

Viceprezident spoločnosti Opel pre dizajn Mark Adams je podľa magazínu Automotive News Europe jednou zo 17 ocenených osobností Eurostar 2021.

1-Opel-Mokka

Utorok, 07 september 2021

V poradí už 22. medzinárodný zraz ikonických Citroënov 2CV, dizajnovo prekrásnych, hravých a milých áut, sa konal v okolí hradu Modrý Kameň.

1-citroen-2CV

Štvrtok, 24 jún 2021

Spoločnosť Lexus investovala za vyše tri desaťročia veľké prostriedky do výroby svojich áut. Postavila výrobné linky v niekoľkých továrňach v Japonsku, USA a Kanade.

lexus-lc

Pondelok, 07 jún 2021

Carvago, česká spoločnosť s jazdenými autami, prichádza na Slovensko ponúknuť zákazníkom široký výber preverených jazdených áut, vrátane možnosti vrátiť auto do 14 dní.

evolucia-carvago

Štvrtok, 20 máj 2021

Prvý elektromobil značky Škoda, model Enyaq iV, oficiálne vstupuje už aj na slovenský trh. Slovenskí zákazníci ho nájdu v predajných priestoroch autorizovaných predajcov.

skoda-enyaq-iV

Nedeľa, 16 máj 2021

Hyundai Kona Electric prešiel nielen zmenami dizajnu, ale tiež kapacitami batérií 39,2 a 64 kWh s dojazdom 305, resp. 484 kilometrov.

1-hyundai-kona-electric

Nedeľa, 02 máj 2021

V cieli vašej cesty sa ťažko hľadá miesto na parkovanie? Pomôcť môže skladací bicykel alebo kolobežka. Odstavíte auto obdeľač a bicykel či kolobežka z kufra auta vás dovezie do cieľa.

1-bmw-folding-bike

Streda, 21 apríl 2021

Značka Suzuki už dlhší čas prekvitá. Modernizuje a prichádza na trh s novými modelmi. Vidieť to u nás, ale aj vo svete, kde japonská automobilka vari najviac expanduje. Najnovšie to badať v Indii.

suzuki-baleno

Streda, 21 apríl 2021

Škoda Enyaq získala prestížne ocenenie Red Dot ako znamenitý produktový dizajn. Elektrické SUV nadchlo medzinárodnú porotu zložená z nezávislých odborných dizajnérov, novinárov a profesorov dizajnu emocionálnym, výrazným dizajnom. Porota ocenila na Enyaqu iV vyvážené proporcie, skulpturálne tvary a výraznú masku chladiča Crystal Face, ktorá sa skladá zo 131 LED diód. Tie masku chladiča osvetľujú a vytvárajú tak unikátny vzhľad. Originálny výraz vytvárajú tiež dynamické smerové svetlá, umiestnené na zadnej strane modelu, ktorý ponúka dojazd viac než 520 kilometrov. Ocenený Enyaq iV nadväzuje na úspešnú históriu českej automobilky, ktorá pre svoje modely získala cenu Red Dot už po šestnásty raz.

skoda-enyaq-iV

Nedeľa, 18 apríl 2021

Pokračujúca pandémia koronavírusu naďalej hýbe tak na Slovensku ako aj vo svete predajnosťou, teda aj registráciou nových osobných i úžitkových automobilov.

trend-registracii

Streda, 07 apríl 2021

Nemecký autoklub ADAC zverejnil výsledky intenzívnych testov životnosti pätnástich rôznych vysokovýkonných letných pneumatík. Najlepšie obstáli Goodyear Efficient Grip Performance 2 s viac ako dvojnásobne vyšším počtom odjazdených kilometrov ako pneumatiky konkurenčných značiek.

goodyear-eagle-f1

Nedeľa, 04 apríl 2021

S ambicióznymi plánmi rastu vstúpila do roku 2021 spoločnosť BMW, ktorá v najbližších mesiacov pustí na cesty prvých predstaviteľov svojej ďalekosiahlej technologickej ofenzívy. Vyplýva to zo strategických záverov výročnej konferencie BMW.

1-mini-cooper-se

Utorok, 23 marec 2021

Spoločnosť Goodyear sa v tomto neľahkom epidemiologickom období prihovára všetkým majiteľom športovo úžitkových automobilov SUV, pre ktorých prináša novú vysokokvalitnú pneumatiku.

test-win

Štvrtok, 11 marec 2021

Najexkluzívnejšou formou radosti z jazdy je podľa BMW pocit zo zvezenia sa s automobilmi tejto značky, ktoré vznikli v oddeleniach divízie BMW Individual Manufaktur.

bmw-individual

Štvrtok, 11 marec 2021

Podľa americkej analytickej spoločnosti J.D. Power, ktorá každý rok hodnotí spoľahlivosť automobilov, je japonský Lexus absolútnym víťazom medzi automobilovými značkami pre rok 2021.

lexus-rx7

Utorok, 09 marec 2021

Európskym Autom roka 2021 sa stala Toyota Yaris. Prvenstvo získala v konkurencii týchto finalistov: Citroen C4, Cupra Formentor, Fiat 500, Land Rover Defender, Škoda Octavia a Volkswage ID.3.

toyota-yaris
Stránky: 1 2 3 4 5 6 ... 43 Ďalšia »
Bleskovky
thumbnail
Botanická záhrada na univerzite vo Freiburgu má novú atrakciu: pavilón livMatS, ktorý kombinuje udržateľné stavebné materiály, architektúru a digitálne technológie. Túto unikátnu štruktúru vytvorili v interdisciplinárnej spolupráci medzi univerzitami v Stuttgarte a Freiburgu. Skupina Exolon podporila projekt polykarbonátovými pevnými plechmi. Pavilón nie je len atraktívnym miestom, ale je aj príkladom udržateľnej alternatívy ku konvenčným stavebným metódam, ktorá efektívne využíva zdroje, a je teda medzníkom pre udržateľnosť v architektúre. Ide totiž o prvú budovu, v ktorej nosnú konštrukciu tvoria výlučne roboticky vinuté ľanové vlákna. Návrh prenáša princípy z prírody do architektúry, možno aj do oblasti automotive, a umožňuje ľahkú, ale stabilnú konštrukciu.
lowRes-munich
BMW ponúka tento rok už tretiu bezdrôtovo dostupnú aktualizáciu softvéru. Nová komplexná diaľková aktualizácia softvéru Remote Software Upgrade sa zameriava na rozšírenie a vylepšenie asistenčných systémov vodiča. Do konca roka 2021 bude po svete jazdiť najväčšia flotila vozidiel kompatibilných s aktuálnymi inováciami, čo bude predstavovať viac ako 2,5 milióna pripojených vozidiel BMW. Akcia sa spustila v Nemecku a ďalšie trhy budú nasledovať. Viac zábavy prinesie na palubu služba Spotify, ktorá rozširuje ponuku BMW Connected Music a teraz môže prehrávať aj podcasty. Nové funkcie ponúkajú zákazníkom viac pohodlia, vyššiu bezpečnosť a aj viac radosti z jazdy.
Toyota-Tundra
Kríza v automobilovom priemysle sa výrazne prejavuje aj v tohtoročnej ponuke inzerovaných áut na slovenskom trhu. Z ponuky áut podľa typu karosérie vyplýva, že ich počet v tomto roku klesol vo všetkých kategóriách. Najnižší pokles je u vozidiel SUV, ktoré slovenskí inzerenti ponúkajú najviac, a to 29,4 %. Zatiaľ čo ich ponuka medziročne klesla o 4 %, dopyt vzrástol o 18 %. Zvyšuje sa však ich vek a počet najazdených kilometrov. Vozidlá SUV zostarli o viac ako 12 %, pričom mladšie sú len viacmiestne. Spolu s klesajúcou ponukou automobilov sa zvyšuje ich vek a počet najazdených kilometrov. Najvyšší medziročný nárast veku inzerovaných áut na slovenskom trhu možno pozorovať pri sedanoch, kde autá zostarli o 32,2 % na 7,8 roka. Všetky uvádzané údaje vychádzajú z analýzy trhu s jazdenými vozidlami spoločnosti Aures.