Utorok, 17 január 2023

Uplynulý rok bol pre mníchovskú automobilku BMW veľmi úspešný, čo je pre značku významné aj z pohľadu pripomenutia si 50. výročia vzniku divízie vysokovýkonných automobilov BMW M. Celý rok 2022 sa niesol v znamení osláv tohto významného výročia. Pripomeňme si v krátkosti aspoň niektoré z úspešných výsledkov.

bmw-i7-xdrive
Plne elektrický BMW i7, model divízie BMW M, základ elektrických modelov vysokovýkonných a luxusných BMW XM a BMW i7 M70

Pondelok, 16 január 2023

Hyundai Ioniq 6 ocenila spoločnosť Euro NCAP ako najbezpečnejšie auto za rok 2022 v kategórii Veľké rodinné auto. Ioniq 6 získal pri teste bezpečnosti maximálne hodnotenie 5 hviezdičiek a v oblasti Ochrana dospelých cestujúcich skóre 97 percent.

ioniq-6

Streda, 11 január 2023

Česká automobilka zaznamenala v roku 2022 veľmi dobré predajné výsledky a dodala zákazníkom 731 300 vozidiel.

skoda-enyaq

Sobota, 24 december 2022

Krásu a radosť zo života môže umocniť napríklad aj vianočný darček, pokiaľ by sa dal zohnať, v podobe milého a praktického skútra Vespa. Model PinNic sa už nový pravdepodobne obstarať nedá, ale výber iných rovnako príťažlivých skútrov tohto modelového radu je na trhu dostatok.

1-vespa

Štvrtok, 15 december 2022

Renault Austral, nový hybridný crossover francúzskej automobilky, si spomedzi šiestich finalistov ankety Autobest 2023 odnáša ocenenie Best Buy Car of Europe 2023, ktoré mu prisúdila porota zložená z novinárov 31 krajín sveta. Ocenený Renault Austral nahrádza v ponuke značky model Kadjar.

renault-austral
Renault Austral, víťaz ankety Autobest 2023

Streda, 30 november 2022

Pred uvedením nového BMW i7 pózovala luxusná elektrická limuzína v budapeštianskej Opere pre špeciálnu sériu zaujímavých fotografií.

1-bmw-i7

Sobota, 26 november 2022

Elektrická Škoda Enyaq Coupé RS iV získala v ankete nemeckých odborných periodík v kategórii SUV strednej triedy prestížne ocenenie Zlatý volant 2022 (Golden Steering Wheel).

skoda-enyaq

Streda, 16 november 2022

Zlatý volant, ktorý každoročne organizujú redakcie nemeckých vydavateľstiev, má už svojich víťazov. Tento rok bolo nominovaných v siedmich kategóriách 47 áut, ktoré v záverečnom kole testovala a hodnotila 21-členná porota.

kia-niro-ev
Kia Niro EV ocenená v Nemecku Zlatým volantom 2022 v kategórii kompaktné SUV

Štvrtok, 10 november 2022

Slovensko pozná ceny nového elektrického modelu Ioniq 6 . Oddnes si záujemcovia môžu nový Hyundai Ioniq 6 objednať u všetkých slovenských predajcov značky Hyundai. Cena kórejskej elektrickej novinky začína na sume 46 490 eur.

ioniq-6

Pondelok, 31 október 2022

Spoločnosť OMV otvára na vstupe do Bratislavy, medzi prímestskou obcou Vajnory a Ivankou pri Dunaji svoju stotretiu čerpaciu stanicu na Slovensku.

omv-cs103

Pondelok, 31 október 2022

Najväčšia sieť predajcov jazdených áut na Slovensku i Českej republike, spoločnosť Aures, ktorá sústreďuje predajcov AAA Auto, Mototechna, Auto Diskont a Driverama, bilancovala svoju činnosť za prvých deväť mesiacov tohto roku.

aaa-auto

Utorok, 25 október 2022

Nové modely BMW X1 a BMW radu 2 Active Tourer dokazujú, že pokrok spojený s generačnou výmenou vedie aj k zvýšeniu aktívnej a pasívnej bezpečnosti. Potvrdil to aj Európsky program hodnotenia nových automobilov — Euro NCAP, ktorý udelil vozidlu z kategórie Sports Activity Vehicle (SAV) BMW X1, aj automobilu zo segmentu prémiových kompaktných vozidiel BMW radu 2 Active Tourer najvyššie hodnotenie 5 hviezdičiek. Oba nové modely v nárazových testoch uspeli vďaka vynikajúcej ochrane cestujúcich pri kolíziách rôznych typov, efektívnej ochrane chodcov a cyklistov, ako aj účinným systémom pre predchádzanie nehodám.

bmw-x1-in-euro-ncap

Pondelok, 24 október 2022

Hyundai napreduje míľovými krokmi. Svojím pestrým portfóliom modelov dokáže uspokojiť široké spektrum záujemcov o automobily so spaľovacími motormi cez elektrifikované hybridné, plne elektrické, ale aj s vodíkovým pohonom. Široká ponuka kórejskej spoločnosti podporená kvalitou a moderným dizajnom je základom úspechu na automobilovom trhu. Práve preto je Hyundai na automobilovom trhu mimoriadne úspešný.

hyundai-ioniq5
Hyundai Ioniq 5, jeden zo špičkových modelov kórejskej automobilky

Štvrtok, 13 október 2022

Hyundai prichádza s informáciou o rekordnom dojazde modelu Ioniq 6, ktorá hovorí, že jej elektrifikovaný sedan prejde v plne elektrickom režime na jedno nabitie až 614 kilometrov.

hyundai-ioniq
Elektrický sedan Hyundai Ioniq 6 príde na slovenský trh ešte v tomto roku

Pondelok, 03 október 2022

Ak vyrazíte po diaľnici D1 na vzdialenejšiu cestu na sever či východ Slovenska a nestihli ste si dať doma niečo pod zub, môžete tak urobiť počas krátkej zastávky približne 18 kilometrov od Bratislavy na výstupe z diaľnice Triblavine, v novej reštaurácii siete McDonald. Otvorili ju v piatok 30. septembra.

1-mcdonalds-triblavina
Nový objekt reštauračného zariadenia McDonalds pri diaľnici D1 na Triblavine

Piatok, 30 september 2022

Prestížne ocenenie Truck Innovation Award 2023 na nedávno skončenej výstave transportnej techniky IAA v nemeckom Hannoveri získal Mercedes-Benz eActros Long Haul.

truck-innovation-award-2023

Štvrtok, 22 september 2022

Tradičný zraz Citroën 2CV klubu Slovakia sa koná každoročne v prvý septembrový víkend. Inak tomu nebolo ani tento rok. Išlo v poradí o 23. ročník a aj tento raz sa tešil veľkej pozornosti.

1-Citroen-2CV

Utorok, 20 september 2022

Slovenský automobilový pretekár Matej Homola predčasne ukončuje sezSónu. Na príčine je zranenie, ktoré mu nedovoľuje štartovať na dvoch posledných tohtoročných pretekoch v talianskej Monze a Barcelone.

mato-homola

Piatok, 16 september 2022

Filmový festival v Benátkach bol okrem prestížnej prítomnosti svetových filmových hviezd aj prestížnou prehliadkou elektrifikovaných modelov Lexus.

1-lexus-rociomunozmorales

Pondelok, 05 september 2022

Renault si pre svoj nový plne elektrický Mégane E-Tech Electric zvolil na prvotné obutie pneumatiky Goodyear. Štyri rôzne modely a štyri rozmery pneumatík tejto značky.

1-renault-megane-e-tech
Stránky: 1 2 3 4 5 6 ... 47 Ďalšia »
Bleskovky
el-nabij-siet
Mercedes-Benz plánuje vybudovať globálnu vysokovýkonnú nabíjaciu sieť v Severnej Amerike, ale aj v Európe, Číne a na ďalších kľúčových trhoch, spolu viac ako 10 000 vysokovýkonných rýchlonabíjacích miest. Prvé nabíjacie parky sa začnú stavať už tento rok v USA a Kanade, potom v ďalších kútoch sveta. Cieľom je vybudovať celú sieť do konca desaťročia. Spoločnosť chce dovtedy dodávať plne elektrické autá všade tam, kde to dovolia podmienky trhu. Zákazníci značky Mercedes si priamo vo vozidle môžu rezervovať nabíjací stojan. Rýchlonabíjacie uzly vybuduje nemecká spoločnosť v dôležitých mestách, metropolitných oblastiach a v blízkosti hlavných dopravných tepien.
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.