Pondelok, 22 apríl 2024

Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.

bmw-i5-touring

Pondelok, 22 apríl 2024

Slovenský automobilový pretekár Matej Homola obhajuje v aktuálnej sezóne majstrovský titul v seriáli TCR Eastern Europe. Jazdiť bude znovu v tíme Hyundai I Janík Motorsport na aute Hyundai Elantra N TCR.

1-homola

Utorok, 12 marec 2024

Salón motocyklov v bratislavskej Inchebe počas posledných štyroch dní uplynulého týždňa potešil každého motocyklového nadšenca. Vystavované exponáty strojov jednej stopy videlo od štvrtka do nedele spolu až 55.679 návštevníkov, od detí až po seniorov.

DSC0001

Pondelok, 04 marec 2024

Jar sa nezadržateľne blíži a fanúšikovia jazdy na jednostopových strojoch sa nedočkavo pripravujú na otvorenie novej sezóny. Prvou skutočnou chuťovkou pre všetkých obdivovateľov dvojkolesovej techniky bude už o tri dni tradičný motosalón Motocykel 2024 vo výstavných priestoroch Incheba v bratislavskej Petržalke.

1-moto2024

Streda, 07 február 2024

Tohtoročná zima svojim teplým počasím zatiaľ nijako nenaznačuje, že by si majitelia motocyklov udržali svoje stroje na uzde dlhšie ako do začiatku marca. A práve v tom čase, presnejšie 7.marca, sa pre priaznivcov jednej stopy otvoria brány bratislavského výstaviska Incheba.

1-moto2024
Reklamný pútač k výstave Motocykel 2024

Streda, 31 január 2024

Anketa Auto roka Slovensko vstúpila do svojho záveru. Spoznala osem finalistov, z ktorých vzíde víťaz.

auto-roka-slovensko
Jedným z finalistov ankety Auto roka Slovensko je elektrický Hyundai Ioniq 6

Štvrtok, 04 január 2024

V dnešnom silnom konkurenčnom globálnom svete je boj o talenty jedným z najdôležitejších aspektov úspechu každej spoločnosti. Prilákanie a udržanie špičkových zamestnancov je pre mnohých výrobcov a firmy jednou z priorít. Tak je to aj s Ferrari, ikonickým talianskym výrobcom luxusných športových áut. Automobilka v globálnom rebríčku poskočila vyššie o 13 miest a získala prestížne 5. miesto ako najlepší zamestnávateľ na svete. Poukazuje to na odhodlanie Ferrari podporovať pracovné prostredie pre svojich zamestnancov. Bohatá história a prestížna povesť automobilky vždy priťahovala najlepšie mysle v tomto odvetví. Prednosťou Ferrari je jeho neochvejnosť podporovať pracovné prostredie, ktoré podporuje inovácie, kreativitu a pohodu zamestnancov.

ferrari-naj

Streda, 03 január 2024

Redakcia nášho internetového portálu svetmotorov.sk praje všetkým šťastný nový rok 2024. Chceme sa vám poďakovať za vašu vernosť pri čítaní našich článkov a za pozornosť, ktorú ste nám prejavovali v uplynulom roku 2023. Prajeme si, aby sme aj v roku 2024 prinášali čítanie, ktoré vás zaujme a poskytne vám ponaučenie i dobrú zábavu. Tešíme sa, že vás budeme aj v tomto novom roku sprevádzať na našich stránkach s technickými zaujímavosťami a novinkami, ktorými automobilky obohatia náš i váš automobilový svet. Napríklad aj modelom ako je Novitec Ferrari 812 N-Largo S.

novitec-ferrari812-n-largo-s

Štvrtok, 28 december 2023

Motoristická verejnosť a fanúšikovia formuly 1 sa len málokedy a výnimočne dostanú do bezprostrednej blízkosti monopostov, ktoré sú súčasťou seriálu majstrovstiev sveta F1. To je výsadou vybratých akreditovaných novinárov na podujatiach majstrovstiev sveta. Priblížiť sa k monopostu Alpha Tauri na čerpacej stanici Orlen v Bratislave a zblízka si pretekársky špeciál mohol každý, kto sa na tejto čerpačke zastavil.

1-alpha-tauri
Ku komplexnosti monopostu Alpha Tauri chýbal už len jazdec, buď Yuki Tsunoda, alebo Daniel Ricciardo

Nedeľa, 17 december 2023

V človeku sa prebúdzajú rôzne ciele, často veľmi extrémne. Jedným z tých veľkých bolo dobitie najvyššej hory sveta Mont Everest. Aj keď v prípade tímu štyroch motocyklových jazdcov vystúpiť v sedle dvoch kolies k vrcholu najvyššej aktívnej sopky na svete do výšky 6893 metrov nad morom, ktorý leží v pohorí Circuito de los Seis Miles v čilskej púšti Atacama, nejde o nový everest, ich výkon si zasluhuje mimoriadnu pozornosť.

1-bmw-motorrad
Tím štyroch jazdcoch na nových motocykloch BMW R 1300 GS pred štartom k vrcholu najvyššie položenej aktívnej sopky na svete

Nedeľa, 17 december 2023

V človeku sa prebúdzajú rôzne ciele, často veľmi extrémne. Jedným z tých veľkých bolo dobitie najvyššej hory sveta Mont Everest. Aj keď v prípade tímu štyroch motocyklových jazdcov vystúpiť v sedle dvoch kolies k vrcholu najvyššej aktívnej sopky na svete do výšky 6893 metrov nad morom, ktorý leží v pohorí Circuito de los Seis Miles v čilskej púšti Atacama, nejde o nový everest, ich výkon si zasluhuje mimoriadnu pozornosť.

1-bmw-motorrad
Tím štyroch jazdcoch na nových motocykloch BMW R 1300 GS pred štartom k vrcholu najvyššie položenej aktívnej sopky na svete

Utorok, 31 október 2023

Značka Lexus už siedmy rok po sebe potvrdila prvé miesto v každoročnom prieskume spoľahlivosti magazínu What Car?. Spomedzi 32 značiek a 178 rôznych modelov do veku piatich rokov získal Lexus najvyššie ohodnotenia.

nx-what-car1
Víťaz britského prieskumu What Car? Lexus NX prvej generácie

Streda, 18 október 2023

BMW radu 5 novej generácie sa predstavilo ešte v prvom polroku tohto roku a teraz bavorský výrobca pridáva správu o jeho uvedení na slovenský trh. K slovenským predajcom prichádza nové BMW radu 5 Sedan a plne elektrický model BMW i5 Sedan. Praktickejší model BMW radu 5 Touring príde do predaja s rovnakou ponukou pohonov od jari 2024.

1-bmw-5-tourer
Nové kombi BMW radu 5 Tourer príde v priebehu roku 2024

Nedeľa, 15 október 2023

Je ich už 8 miliónov. S toľko vyrobenými autami sa môže tento rok pochváliť rumunsko-francúzska automobilka Dacia. Autom pre každého, pre bežného občana z dediny, ale aj pre taxikára v hlavnom meste, rovnako aj "horala" z Oravskej Lesnej. Tiež pre takmer insolventného študenta, ale aj rozmaznaného mešťana, ktorý sa chce ukázať, že na drahší model nemá, a stará "korzička" už doslúžila.

1-dacia
Dacia je svetový fenomén v úspešnosti. Chváliť sa môže modelmi od najmenšieho Logana, cez pohľadné Sandero, 7-miestny osobný Jogger, SUV Duster, alektrický Spring a ďalšími modelmi pre širokospektrálnu skupinu zákazníkov.

Streda, 11 október 2023

Po štrnástich rokoch končí vo vedení spoločnosti Rolls-Rayce jeho generálny riaditeľ Torsten Müller-Ötvös. Do spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars nastúpil v roku 2010 a stal sa najdlhšie slúžiacim generálnym riaditeľom spoločnosti.

1-torsten-mueller-oetov
Odchádzajúci generálny riaditeľ britskej automobilky Rolls-Royce Torsten Müller-Ötvös

Štvrtok, 28 september 2023

Shell patrí k tým naj rafinérskym spoločnostiam, ktoré vývoj svojich produktov pre širokú spotrebiteľskú verejnosť a ich následné uvádzanie na trh aj mediálne a zoširoka prezentujú. Práve na takúto prezentačnú akciu pozval Shell do Prahy slovenských a českých novinárov z motoristickej branže.

1-shell2

Streda, 27 september 2023

Shell patrí k tým naj rafinérskym spoločnostiam, ktoré vývoj svojich produktov pre širokú spotrebiteľskú verejnosť a ich následné uvádzanie na trh aj mediálne a zoširoka prezentujú. Práve na takúto prezentačnú akciu pozval Shell do Prahy slovenských a českých novinárov z motoristickej branže.

1-shell2

Streda, 16 august 2023

Hyundai Kona získal v Kanade ocenenie ako automobil s najlepšou zostatkovou hodnotou v kategórii mikro SUV. Rozhodli o tom odborníci spoločnosti J.D. Power.

1-hyundai-kona
Hyundai Kona je v segmente malých SUV jedným z najúspornejších a najpraktickejších

Utorok, 08 august 2023

Sen Matejovi Homolovi, slovenskému automobilovému pretekárovi, sa splnil. Po pretekoch na okruhu v českom Moste sa stal víťazom seriálu TCR Eastern Europe, de facto majstrom východnej Európy cestovných automobilov.

1-homola-most
Matej Homola, šampión seriálu TCR

Pondelok, 31 júl 2023

Displej v aute má bežne klasický obdĺžnikový tvar, ktorý teraz britská značka MINI mení na okrúhly, resp. kruhový a pripravila pre rodinu svojich nových modelov veľký skok do digitálnej éry. Je ním nový ikonický centrálny displej z vlastného vývoja.

1-airconsole
Okrúhly OLED displej bude zdobiť rodinu nových modelov britskej značky

Stránky: 1 2 3 4 5 6 ... 49 Ďalšia »
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.