Piatok, 12 júl 2024

Na festivale rýchlosti v britskom Goodwoode predstaví MINI dva modely John Cooper Works, ktoré majú nadchnúť nadšencov rýchlych áut.

1-mini-john-cooper-wor
Elektrický a "benzínový" – dva nové modely Mini. Oba modely miera na festival rýchlosti do britského Goodwoodu, ktorý prebieha od 11. do 14. júla 2024.

Streda, 12 jún 2024

Spoločnosť Slovnaft rozširuje distribúciu tzv. pretekárskeho paliva, čo je 102 oktánový motorový benzín označený ako Racing Fuel 102+, na ďalšie čerpacie stanice.

1-racing-fuel102
Slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko je jedným z tých, čo na svojich tréningových jazdách používa nový Racing Fuel 102+

Štvrtok, 16 máj 2024

BMW tretí rok po sebe pôsobí ako oficiálny automobilový partner filmového festivalu v Cannes.

bmw-xm-allure
Hviezda svetového modelingu Naomi Calmbell pri svetovej premiére nového BMW XM Mystique Allure na filmovom festivale v Cannes

Utorok, 12 marec 2024

Salón motocyklov v bratislavskej Inchebe počas posledných štyroch dní uplynulého týždňa potešil každého motocyklového nadšenca. Vystavované exponáty strojov jednej stopy videlo od štvrtka do nedele spolu až 55.679 návštevníkov, od detí až po seniorov.

DSC0001

Pondelok, 04 marec 2024

Jar sa nezadržateľne blíži a fanúšikovia jazdy na jednostopových strojoch sa nedočkavo pripravujú na otvorenie novej sezóny. Prvou skutočnou chuťovkou pre všetkých obdivovateľov dvojkolesovej techniky bude už o tri dni tradičný motosalón Motocykel 2024 vo výstavných priestoroch Incheba v bratislavskej Petržalke.

1-moto2024

Streda, 07 február 2024

Tohtoročná zima svojim teplým počasím zatiaľ nijako nenaznačuje, že by si majitelia motocyklov udržali svoje stroje na uzde dlhšie ako do začiatku marca. A práve v tom čase, presnejšie 7.marca, sa pre priaznivcov jednej stopy otvoria brány bratislavského výstaviska Incheba.

1-moto2024
Reklamný pútač k výstave Motocykel 2024

Streda, 31 január 2024

Anketa Auto roka Slovensko vstúpila do svojho záveru. Spoznala osem finalistov, z ktorých vzíde víťaz.

auto-roka-slovensko
Jedným z finalistov ankety Auto roka Slovensko je elektrický Hyundai Ioniq 6

Štvrtok, 04 január 2024

V dnešnom silnom konkurenčnom globálnom svete je boj o talenty jedným z najdôležitejších aspektov úspechu každej spoločnosti. Prilákanie a udržanie špičkových zamestnancov je pre mnohých výrobcov a firmy jednou z priorít. Tak je to aj s Ferrari, ikonickým talianskym výrobcom luxusných športových áut. Automobilka v globálnom rebríčku poskočila vyššie o 13 miest a získala prestížne 5. miesto ako najlepší zamestnávateľ na svete. Poukazuje to na odhodlanie Ferrari podporovať pracovné prostredie pre svojich zamestnancov. Bohatá história a prestížna povesť automobilky vždy priťahovala najlepšie mysle v tomto odvetví. Prednosťou Ferrari je jeho neochvejnosť podporovať pracovné prostredie, ktoré podporuje inovácie, kreativitu a pohodu zamestnancov.

ferrari-naj

Streda, 03 január 2024

Redakcia nášho internetového portálu svetmotorov.sk praje všetkým šťastný nový rok 2024. Chceme sa vám poďakovať za vašu vernosť pri čítaní našich článkov a za pozornosť, ktorú ste nám prejavovali v uplynulom roku 2023. Prajeme si, aby sme aj v roku 2024 prinášali čítanie, ktoré vás zaujme a poskytne vám ponaučenie i dobrú zábavu. Tešíme sa, že vás budeme aj v tomto novom roku sprevádzať na našich stránkach s technickými zaujímavosťami a novinkami, ktorými automobilky obohatia náš i váš automobilový svet. Napríklad aj modelom ako je Novitec Ferrari 812 N-Largo S.

novitec-ferrari812-n-largo-s

Štvrtok, 28 december 2023

Motoristická verejnosť a fanúšikovia formuly 1 sa len málokedy a výnimočne dostanú do bezprostrednej blízkosti monopostov, ktoré sú súčasťou seriálu majstrovstiev sveta F1. To je výsadou vybratých akreditovaných novinárov na podujatiach majstrovstiev sveta. Priblížiť sa k monopostu Alpha Tauri na čerpacej stanici Orlen v Bratislave a zblízka si pretekársky špeciál mohol každý, kto sa na tejto čerpačke zastavil.

1-alpha-tauri
Ku komplexnosti monopostu Alpha Tauri chýbal už len jazdec, buď Yuki Tsunoda, alebo Daniel Ricciardo

Nedeľa, 17 december 2023

V človeku sa prebúdzajú rôzne ciele, často veľmi extrémne. Jedným z tých veľkých bolo dobitie najvyššej hory sveta Mont Everest. Aj keď v prípade tímu štyroch motocyklových jazdcov vystúpiť v sedle dvoch kolies k vrcholu najvyššej aktívnej sopky na svete do výšky 6893 metrov nad morom, ktorý leží v pohorí Circuito de los Seis Miles v čilskej púšti Atacama, nejde o nový everest, ich výkon si zasluhuje mimoriadnu pozornosť.

1-bmw-motorrad
Tím štyroch jazdcoch na nových motocykloch BMW R 1300 GS pred štartom k vrcholu najvyššie položenej aktívnej sopky na svete

Nedeľa, 17 december 2023

V človeku sa prebúdzajú rôzne ciele, často veľmi extrémne. Jedným z tých veľkých bolo dobitie najvyššej hory sveta Mont Everest. Aj keď v prípade tímu štyroch motocyklových jazdcov vystúpiť v sedle dvoch kolies k vrcholu najvyššej aktívnej sopky na svete do výšky 6893 metrov nad morom, ktorý leží v pohorí Circuito de los Seis Miles v čilskej púšti Atacama, nejde o nový everest, ich výkon si zasluhuje mimoriadnu pozornosť.

1-bmw-motorrad
Tím štyroch jazdcoch na nových motocykloch BMW R 1300 GS pred štartom k vrcholu najvyššie položenej aktívnej sopky na svete

Utorok, 31 október 2023

Značka Lexus už siedmy rok po sebe potvrdila prvé miesto v každoročnom prieskume spoľahlivosti magazínu What Car?. Spomedzi 32 značiek a 178 rôznych modelov do veku piatich rokov získal Lexus najvyššie ohodnotenia.

nx-what-car1
Víťaz britského prieskumu What Car? Lexus NX prvej generácie

Streda, 18 október 2023

BMW radu 5 novej generácie sa predstavilo ešte v prvom polroku tohto roku a teraz bavorský výrobca pridáva správu o jeho uvedení na slovenský trh. K slovenským predajcom prichádza nové BMW radu 5 Sedan a plne elektrický model BMW i5 Sedan. Praktickejší model BMW radu 5 Touring príde do predaja s rovnakou ponukou pohonov od jari 2024.

1-bmw-5-tourer
Nové kombi BMW radu 5 Tourer príde v priebehu roku 2024

Nedeľa, 15 október 2023

Je ich už 8 miliónov. S toľko vyrobenými autami sa môže tento rok pochváliť rumunsko-francúzska automobilka Dacia. Autom pre každého, pre bežného občana z dediny, ale aj pre taxikára v hlavnom meste, rovnako aj "horala" z Oravskej Lesnej. Tiež pre takmer insolventného študenta, ale aj rozmaznaného mešťana, ktorý sa chce ukázať, že na drahší model nemá, a stará "korzička" už doslúžila.

1-dacia
Dacia je svetový fenomén v úspešnosti. Chváliť sa môže modelmi od najmenšieho Logana, cez pohľadné Sandero, 7-miestny osobný Jogger, SUV Duster, alektrický Spring a ďalšími modelmi pre širokospektrálnu skupinu zákazníkov.

Streda, 11 október 2023

Po štrnástich rokoch končí vo vedení spoločnosti Rolls-Rayce jeho generálny riaditeľ Torsten Müller-Ötvös. Do spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars nastúpil v roku 2010 a stal sa najdlhšie slúžiacim generálnym riaditeľom spoločnosti.

1-torsten-mueller-oetov
Odchádzajúci generálny riaditeľ britskej automobilky Rolls-Royce Torsten Müller-Ötvös

Štvrtok, 28 september 2023

Shell patrí k tým naj rafinérskym spoločnostiam, ktoré vývoj svojich produktov pre širokú spotrebiteľskú verejnosť a ich následné uvádzanie na trh aj mediálne a zoširoka prezentujú. Práve na takúto prezentačnú akciu pozval Shell do Prahy slovenských a českých novinárov z motoristickej branže.

1-shell2

Streda, 27 september 2023

Shell patrí k tým naj rafinérskym spoločnostiam, ktoré vývoj svojich produktov pre širokú spotrebiteľskú verejnosť a ich následné uvádzanie na trh aj mediálne a zoširoka prezentujú. Práve na takúto prezentačnú akciu pozval Shell do Prahy slovenských a českých novinárov z motoristickej branže.

1-shell2

Streda, 16 august 2023

Hyundai Kona získal v Kanade ocenenie ako automobil s najlepšou zostatkovou hodnotou v kategórii mikro SUV. Rozhodli o tom odborníci spoločnosti J.D. Power.

1-hyundai-kona
Hyundai Kona je v segmente malých SUV jedným z najúspornejších a najpraktickejších

Utorok, 08 august 2023

Sen Matejovi Homolovi, slovenskému automobilovému pretekárovi, sa splnil. Po pretekoch na okruhu v českom Moste sa stal víťazom seriálu TCR Eastern Europe, de facto majstrom východnej Európy cestovných automobilov.

1-homola-most
Matej Homola, šampión seriálu TCR
Stránky: 1 2 3 4 5 6 ... 49 Ďalšia »
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.