Nedeľa, 02 máj 2021

V cieli vašej cesty sa ťažko hľadá miesto na parkovanie? Pomôcť môže skladací bicykel alebo kolobežka. Odstavíte auto obdeľač a bicykel či kolobežka z kufra auta vás dovezie do cieľa.

1-bmw-folding-bike

Streda, 21 apríl 2021

Značka Suzuki už dlhší čas prekvitá. Modernizuje a prichádza na trh s novými modelmi. Vidieť to u nás, ale aj vo svete, kde japonská automobilka vari najviac expanduje. Najnovšie to badať v Indii.

suzuki-baleno

Streda, 21 apríl 2021

Škoda Enyaq získala prestížne ocenenie Red Dot ako znamenitý produktový dizajn. Elektrické SUV nadchlo medzinárodnú porotu zložená z nezávislých odborných dizajnérov, novinárov a profesorov dizajnu emocionálnym, výrazným dizajnom. Porota ocenila na Enyaqu iV vyvážené proporcie, skulpturálne tvary a výraznú masku chladiča Crystal Face, ktorá sa skladá zo 131 LED diód. Tie masku chladiča osvetľujú a vytvárajú tak unikátny vzhľad. Originálny výraz vytvárajú tiež dynamické smerové svetlá, umiestnené na zadnej strane modelu, ktorý ponúka dojazd viac než 520 kilometrov. Ocenený Enyaq iV nadväzuje na úspešnú históriu českej automobilky, ktorá pre svoje modely získala cenu Red Dot už po šestnásty raz.

skoda-enyaq-iV

Nedeľa, 18 apríl 2021

Pokračujúca pandémia koronavírusu naďalej hýbe tak na Slovensku ako aj vo svete predajnosťou, teda aj registráciou nových osobných i úžitkových automobilov.

trend-registracii

Streda, 07 apríl 2021

Nemecký autoklub ADAC zverejnil výsledky intenzívnych testov životnosti pätnástich rôznych vysokovýkonných letných pneumatík. Najlepšie obstáli Goodyear Efficient Grip Performance 2 s viac ako dvojnásobne vyšším počtom odjazdených kilometrov ako pneumatiky konkurenčných značiek.

goodyear-eagle-f1

Nedeľa, 04 apríl 2021

S ambicióznymi plánmi rastu vstúpila do roku 2021 spoločnosť BMW, ktorá v najbližších mesiacov pustí na cesty prvých predstaviteľov svojej ďalekosiahlej technologickej ofenzívy. Vyplýva to zo strategických záverov výročnej konferencie BMW.

1-mini-cooper-se

Utorok, 23 marec 2021

Spoločnosť Goodyear sa v tomto neľahkom epidemiologickom období prihovára všetkým majiteľom športovo úžitkových automobilov SUV, pre ktorých prináša novú vysokokvalitnú pneumatiku.

test-win

Štvrtok, 11 marec 2021

Najexkluzívnejšou formou radosti z jazdy je podľa BMW pocit zo zvezenia sa s automobilmi tejto značky, ktoré vznikli v oddeleniach divízie BMW Individual Manufaktur.

bmw-individual

Štvrtok, 11 marec 2021

Podľa americkej analytickej spoločnosti J.D. Power, ktorá každý rok hodnotí spoľahlivosť automobilov, je japonský Lexus absolútnym víťazom medzi automobilovými značkami pre rok 2021.

lexus-rx7

Utorok, 09 marec 2021

Európskym Autom roka 2021 sa stala Toyota Yaris. Prvenstvo získala v konkurencii týchto finalistov: Citroen C4, Cupra Formentor, Fiat 500, Land Rover Defender, Škoda Octavia a Volkswage ID.3.

toyota-yaris

Sobota, 13 február 2021

Lexus chystá rozšíriť svoju ponuku o tri výnimočné modely, z ktorých dva budú úplne nové. Má ísť o novú verziu sedana IS F, super výkonnú limuzínu LS F a nekompromisné kupé LC F. Objaviť by sa mohli ešte tento rok.

lexus-lc500
Lexus LC 500

Pondelok, 08 február 2021

Rok 2020 vzhľadom na pandémiu koronavírusu bol pre automobilový priemysel na Slovensku extrémne náročný. Bude tento rok lepší?

1-vyrobnypas

Štvrtok, 14 január 2021

Históriu slávnej Rallye Monte Carlo obohatil a preslávil v roku 1964 malý britský automobil Morris Mini v sedle so severoírskym jazdcom Patrickom Paddy Hopkirkom.

1-Mini-paddy-hopkirk

Streda, 13 január 2021

Spoločnosť BMW potvrdila napriek roku poznačeného pandémiou koronavírusu pozíciu svetového lídra medzi prémiovými výrobcami automobilov.

bmw-i

Utorok, 12 január 2021

Poznáme sedem finalistov, z ktorých jeden ovenčia titulom európske Auto roka 2021. Ktoré zo siedmich noviniek vybratých medzinárodnou porotou zloženou zo 60 novinárov z 23 európskych krajín získa najviac bodov a titul Auto roka 2021?

4-LR-Defender
Kandidátom na Auto roka 2021 je aj Land Rover Defender

Nedeľa, 10 január 2021

S prestížnym titulom Van of theYear 2021 sa môže pochváliť model ë-Jumpy francúzskej automobilky Citroën. Zdobí ho moderný dizajn a štýl, komfort na palube, dynamické jazdné vlastnosti a to, že chráni životné prostredie, kvalitu ovzdušia a optimalizuje prevádzkové náklady.

Citroen-eJumpy

Štvrtok, 07 január 2021

Slávu si vo svete automobilov vydobyjú len výnimočné modely a po rokoch sa stávajú ikonami svojich značiek. Jedným z takých je aj jedinečný Lexus LFA.

1-Lexus-LFA

Utorok, 05 január 2021

To čo už nejaký čas viselo vo vzduchu, je teraz skutočnosťou. Na svete je štvrtá najväčšia automobilka sveta a volá sa Stellantis.

Fiat-500x

Sobota, 02 január 2021

Automobily značky Dacia patria medzi najpredávanejšie nielen u nás, ale aj v Európe. Od roku 2017 sú modely rumunskej značky fungujúcej pod Renaultom číslom jeden v predaji súkromnej klientele v Európe, vo Francúzsku už od roku 2016. A nie je to iba kvôli cene!

Dacia-Sandero

Pondelok, 28 december 2020

Nový plne elektrický Opel Vivaro-e získal cenu Medzinárodná dodávka roka 2021.

Opel-Vivaro-e
Stránky: 1 2 3 4 5 6 ... 43 Ďalšia »
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.