Autosalón v Bratislave bez mnohých veľkých hráčov

Utorok, 13 apríl 2010

Značne ochudobnený v poradí už dvadsiaty bratislavský autosalón otvoril svoje brány v utorok 13. apríla pre novinárov a odbornú verejnosť. Od dnes až do nedele 18. apríla budú výstavné exponáty v areáli Incheby prístupné verejnosti. Na výstavnej ploche 38 000 m² sa predstaví neúplná ponuka slovenského trhu s novými osobnými automobilmi. Škoda, že nie kompletná, keďže mnohé značky sa autosalónu nezúčastňujú.

Peugeot RCZ

Na bratislavskom autosalóne sa v tomto roku nezúčastňujú takí silní hráči ako BMW, Mercedes, Fiat, Alfa Romeo, Ford, Opel, Toyota, Lexus, Honda, Nissan, Mitsubishi, Lancia a ďalšie. Niečo môžeme pripísať na vrub krízy, ale určite aj na stále omieľanú tému - či dva autosalóny, jarný bratislavský a jesenný nitriansky, nie sú pre malé Slovensko priveľká záťaž pre vystavovateľov. V priestoroch Incheby sa teraz prezentuje 127 vystavovateľov, ale chýbajú tí veľkí. No je tu v plnej sile zastúpený koncern Volkswagen so značkami Audi, VW, Škoda a Seat, ďalej Renault, Dacia, Kia, Citroën, Peugeot, Volvo, Jaguar, Land Rover, Suzuki, Subaru, dokonca aj čínsky zástupca Gonow, dovedna 31 značiek z Českej republiky, Francúzska, Poľska, Rakúska a Slovenska.

Vystavovatelia sa v Inchebe prezentujú 62 výstavnými novinkami. Nie všetky sú síce absolútnymi novinkami, nájdu sa však aj tie. Spomeňme napríklad Volvo S60, Jaguar XJ, Renault Wind, Peugeot BB1, Suzuki Alto, VW Tuareg, Citroen C-Zero, Citroen GTbyCitroen, Dacia Duster, Seat Ibiza ST, Škoda Fabia RS, Fabia a Fabia Combi facelift, Škoda Roomster facelift, Audi A5 Sportback, no za premiéry sa vydávajú na druhej strane aj novinky, ktoré sa už nejaký čas bežne predávajú. Tak napríklad Kia Venga, Kia Sorento či Hyundai iX35 a ďalšie. Predaj ďalších sa začne v najbližších týždňoch či mesiacoch. Každopádne je prospešné, ak si motoristická verejnosť môže na autosalóne vytvoriť obraz o aktuálnej ponuke, pripomeňme však znova, že oklieštenej a neúplnej.

Otvárací deň je vždy plný očakávaní. Inak tomu nebolo ani teraz. Novučičké koberce čakajú na kontakt s prvými návštevníkmi, pod plachtami zahalené novinky zasa na svoje odhalenie. Atmosféru expozícií dekoruje popri naleštených krásavcoch množstvo mladých hostesiek, jedna krajšia od druhej. Vystavovatelia sa pripravujú na tlačové konferencie a predstavenia svojich horúcich noviniek. Takže z tohto pohľadu žije autosalón svojim životom bez ohľadu na počet zúčastnených či chýbajúcich vystavovateľov.

Na bratislavský autosalón vás náš internetový portál pozýva pozrieť si vystavované exponáty prostredníctvom fotografií, ktoré sme pre vás pripravili.

Peugeot RCZ Peugeot RCZ Citroen GT by Citroen Citroen DS3 Citroen C5 Tourer Citroen C-Zero Citroen C3 Škoda Fabia S2000 Škoda Fabia RS Škoda Fabia facelift Škoda Yeti Škoda Fabia Combi facelift Seat Ibiza ST Seat Leon FR Kia Sorento Kia Venga Kia Soul Volvo S60 Jaguar XJ Jaguar XJ Lotus Evora 2+2 Wiesmann GT Suzuki Alto Suzuki Grand Vitara a Jimny Renault Megane RS Renault Wind Renault Megane Renault Clio Grandtour Dacia Duster Audi A8 Audi A5 Sportback VW Touareg Hybrid Hyundai iX-35 Peugeot 308 CC Nissan GT-R Peugeot BB1 Chevrolet Corvette ZR1 Chevrolet Spark Chevrolet Cruze Subaru Legacy Subaru Outback Subaru Forester Velor X-Trike Attack K1 Artega GT Spyker C8 Spyder Ford Mustang Shelby GT500
Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.