Autosalón v bratislavskej Inchebe v tradičnom duchu

Streda, 19 apríl 2023

Bratislava zažije počas nasledujúcich štyroch dní automobilový festival v podobe jarného autosalónu na pravom brehu Dunaja, v areáli výstaviska Incheba. Dovozcovia a zástupcovia predajcov sa popýšia prehliadkou automobilových noviniek, úspešnými a vyhľadávanými modelmi, rovnako aj premiérami najnovších modelov.

1-autosalon

Organizátori výstavy, ktorá otvára svoje brány vo štvrtok 20. apríla a potrvá do nedele 23. apríla, pozývajú návštevníkov z celého Slovenska a sľubujú "zážitky na tretiu pod jednou strechou s tým, že Incheba bude patriť gastronómii, cestovaniu a autám".

Tým sa myslí, že okrem autosalónu sa v rovnakých dňoch konajú v Inchebe ešte ďalšie dve zaujímavé podujatia: veľtrh gastronómie Danubius Gastro a veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour.

Veľtrh gastronómie predstaví vybavenie pre segment HoReCa, nové potraviny, nápoje, služby a gastronomické trendy, kým veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour prinesie ponuku cestovateľských destinácií a zaujímavých miest pre dovolenkárov a cestovaľov.

Návštevníci m§žu očakávať od autosalónu automobilové novinky, výstavné premiéry a obľúbené testovacie jazdy. Počas štyroch dní sa môžu kochať z pohľadu na 15 automobilových značiek, ktoré budú zastúpené prostredníctvom importérov a autorizovaných predajcov. Autá ďalších štyroch značiek predstaví spoločnosť, ktorá ponúka all-inclusive prenájom exkluzívnych automobilov.

Značky zastúpené importérmi a autorizovanými predajcami sú Aixam, Aston Martin, Bentley Dongfeng, Fiat, Ineos, Isuzu, Iveco, Lamborghini, McLaren, MG, Mitsubishi, Nissan, Piaggo a Voyah. Tiež značky zastúpené poskytovateľom prenájmu exkluzívnych modelov značiek Audi, BMW, Mercedes-Benz a Porsche.

Na Autosalóne sa predstaví viacero slovenských výstavných premiér, napríklad elektrický hatchback MG 4 Electric. Premiéra čaká aj na nové Mitsubishi ASX s veľkorysým vnútorným priestorom a najnovšími inteligentnými systémami. Nissan bude premiérovo vystavovať modely Ariya a X-Trail s pohonom e-power.

2-as-incheba
Ilustračná snímka

Novinkou Autosalónu je Iveco Daily Air Pro s pneumatickým odpružením. Premiérovo tu bude značka Ineos. Po prvýkrát Grenadier Trialmaster Edition a Grenadier Fieldmaster Edition. Európskou výstavnou premiérou je Forthing T5 EVO, ktorý si aj pri športovej konfigurácii zachováva výbornú spotrebu vo svojej kategórii – 6,8 l/100km.

Veľkému záujmu sa na bratislavskom Autosalóne budú tešiť testovacie jazdy na vozidlách značiek Fiat a Nissan. Ponuku doplnia karavany, ktoré potešia milovníkov dlhých ciest a oddychu na štyroch kolesách.

Ako na každom doterajšom Autosalóne ani v tomto roku nebudú návštevníci ukrátení o exkluzívne luxusné autá dokonalých tvarov, dravosti a rýchlosti, také kúsky ako Lamborghini Urus, Bentley Continental GT V8 a Bentley Bentayga.

Hlavným mediálnym partnerom bratislavského Autosalónu je RTVS – Rádio Slovensko a dopravné spravodajstvo Zelená vlna. Vďaka tomu budú mať návštevníci priamo v priestoroch výstavno-kongresového centra možnosť nazrieť do rozhlasovej kuchyne a spoznať prácu tých, ktorých poznajú z vysielania.

Vstupenka v cene 8 eur, zľavnená za 6 eur, platí na všetky tri podujatia.

(red-gold)
Foto: Incheba
Pridať komentár
Bleskovky
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.