Frankfurt 2013: oddnes pre verejnosť

Sobota, 14 september 2013

Autosalón je prehliadkou automobilovej techniky a nových automobilov. Tých, čo práve prídu do predaja, alebo sa ich výroba pripravuje, ale aj konceptov naznačujúcich trend, ktorým sa produkcia automobilky bude uberať, resp. aj tých, na ktorých si dizajnéri skúšajú vybiť svoju fantáziu. Presne toto všetko môžu vidieť teraz vo Frankfurte návštevníci domáceho autosalónu IAA Frankfurt 2013, ktorý práve dnes otvoril svoje brány pre bežných návštevníkov.

BMW i8
BMW i8 je prvým športovým plug-in modelom v histórii značky. Toto je verzia blízka sériovému modelu. Mieri do výroby a potom do predaja. Má stáť približne 100 tisíc eur.

Keďže je víkend a väčšina ľudí na Slovensku oddychuje po celotýždňovej práci a len málokto sa vydal na cestu do Frankfurtu prezrieť si výstavné exponáty renomovaných svetových výrobcov, prinášame pre tých ostatných fotografie frankfurtských noviniek. Na 63 snímkach prinášame výber tých najzaujímavejších modelov najväčšieho jesenného európskeho autosalónu.

Veríme, že vás naša ukážka noviniek z Frankfurtu zaujme. Možno práve niektorý z vystavovaných modelov zaparkuje v dohľadnom čase vo vašej garáži, alebo pred vašim obytným blokom. Veď vystavovatelia na autosalóne ich pripravili práve pre nás, motoristov. Len vďaka tomu, že ich kupujeme, môžu vyvíjať ďalšie nové modely, ktoré nám potom predstavia na niektorom z budúcich autosalónov.

Nech sa vám naše obrázky príjemne pozerajú.

Alfa Romeo Giulietta Alpina D3 Bi-Turbo Audi A3 Cabrio 2014 BMW Concept eDrive BMW i3 BMW i3 BMW i8 BMW i8 BMW X5 BRABUS 850 6.0 Biturbo Brabus B63 S 700 6x6 Brabus B63 S 700 Bugatti Veyron Vitesse Legend Jean Bugatti Edition Citroen Cactus Concept Dacia Duster Fiat 500 Abarth 595 50th Anniversary Fiat Freemont Black Code Ford Mondeo Vignale Concept Ford Mondeo Vignale Concept Ford S-max Concept Ford S-MAX Concept Honda Civic Tourer Hyundai i10 Infiniti Q30 Jaguar C-X17 Kia Niro Concept Lamborghini Gallardo Squadra Corse Lancia Delta 2014 Mazda3 Merc CLA 45 AMG Racing Series 1 Mercedes-Benz CLA 45 AMG Racing Series Mercedes-Benz S500 Plug-In Hybrid Opel Monza Concept Peugeot 308 R 2 Peugeot RCZ R Peugeot RCZ R Peugeot-308 Porsche 918 Spyder Renault Initiale Paris Concept Renault Initiale Paris Concept Renault Megane Renault Megane Renault Megane Renault Megane GT Renault Megane RS Renault Megane Tourer Seat Leon Ecomotive a TGI Seat Leon Ecomotive a TGI Seat Leon Ecomotive a TGI Seat Leon ST Smart Fourjoy Concept Smart Fourjoy Concept Smart Fourjoy Concept Suzuki iV-4 Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Yeti 2014 Toyota Yaris Hybrid-R Volvo Coupe Concept Volvo Coupe Concept VW Sportsvan Concept VW Sportsvan Concept VW Sportsvan Concept
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."