Frankfurt 2013: oddnes pre verejnosť

Sobota, 14 september 2013

Autosalón je prehliadkou automobilovej techniky a nových automobilov. Tých, čo práve prídu do predaja, alebo sa ich výroba pripravuje, ale aj konceptov naznačujúcich trend, ktorým sa produkcia automobilky bude uberať, resp. aj tých, na ktorých si dizajnéri skúšajú vybiť svoju fantáziu. Presne toto všetko môžu vidieť teraz vo Frankfurte návštevníci domáceho autosalónu IAA Frankfurt 2013, ktorý práve dnes otvoril svoje brány pre bežných návštevníkov.

BMW i8
BMW i8 je prvým športovým plug-in modelom v histórii značky. Toto je verzia blízka sériovému modelu. Mieri do výroby a potom do predaja. Má stáť približne 100 tisíc eur.

Keďže je víkend a väčšina ľudí na Slovensku oddychuje po celotýždňovej práci a len málokto sa vydal na cestu do Frankfurtu prezrieť si výstavné exponáty renomovaných svetových výrobcov, prinášame pre tých ostatných fotografie frankfurtských noviniek. Na 63 snímkach prinášame výber tých najzaujímavejších modelov najväčšieho jesenného európskeho autosalónu.

Veríme, že vás naša ukážka noviniek z Frankfurtu zaujme. Možno práve niektorý z vystavovaných modelov zaparkuje v dohľadnom čase vo vašej garáži, alebo pred vašim obytným blokom. Veď vystavovatelia na autosalóne ich pripravili práve pre nás, motoristov. Len vďaka tomu, že ich kupujeme, môžu vyvíjať ďalšie nové modely, ktoré nám potom predstavia na niektorom z budúcich autosalónov.

Nech sa vám naše obrázky príjemne pozerajú.

Alfa Romeo Giulietta Alpina D3 Bi-Turbo Audi A3 Cabrio 2014 BMW Concept eDrive BMW i3 BMW i3 BMW i8 BMW i8 BMW X5 BRABUS 850 6.0 Biturbo Brabus B63 S 700 6x6 Brabus B63 S 700 Bugatti Veyron Vitesse Legend Jean Bugatti Edition Citroen Cactus Concept Dacia Duster Fiat 500 Abarth 595 50th Anniversary Fiat Freemont Black Code Ford Mondeo Vignale Concept Ford Mondeo Vignale Concept Ford S-max Concept Ford S-MAX Concept Honda Civic Tourer Hyundai i10 Infiniti Q30 Jaguar C-X17 Kia Niro Concept Lamborghini Gallardo Squadra Corse Lancia Delta 2014 Mazda3 Merc CLA 45 AMG Racing Series 1 Mercedes-Benz CLA 45 AMG Racing Series Mercedes-Benz S500 Plug-In Hybrid Opel Monza Concept Peugeot 308 R 2 Peugeot RCZ R Peugeot RCZ R Peugeot-308 Porsche 918 Spyder Renault Initiale Paris Concept Renault Initiale Paris Concept Renault Megane Renault Megane Renault Megane Renault Megane GT Renault Megane RS Renault Megane Tourer Seat Leon Ecomotive a TGI Seat Leon Ecomotive a TGI Seat Leon Ecomotive a TGI Seat Leon ST Smart Fourjoy Concept Smart Fourjoy Concept Smart Fourjoy Concept Suzuki iV-4 Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Yeti 2014 Toyota Yaris Hybrid-R Volvo Coupe Concept Volvo Coupe Concept VW Sportsvan Concept VW Sportsvan Concept VW Sportsvan Concept
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring