Paríž 2012: výber z noviniek

Piatok, 28 september 2012

Dnes vám predstavíme niektoré z najzaujímavejších nových modelov, ktoré mali svoju premiéru na včera otvorenom autosalóne v metropole Francúzska, Paríži. Včerajší i dnešní deň je pre novinárov a odbornú verejnosť, pre ostaných návštevníkov sa parížsky autosalón otvára zajtra v sobotu 29. septembra a svoje brány zavrie o vyše dva týždne, v nedeľu 14. októbra.

Aston Martin Vanquish
Superšport Aston Martin Vanquish so šesťlitrovým motorom s výkonom 573 koní a krútiacim momentom 620 Nm dokáže vyvinúť najvyššiu rýchlosť 295 km/h

Kto by sa chcel do Paríža vybrať sám a vidieť tak autosalón na vlastné oči, môže si zvoliť spôsob dopravy podľa svojho rozhodnutia. Môže cestovať najrýchlejšou dopravou, teda letecky. Napríklad aj zo susednej Viedne. Nezávislý na cestovnom poriadku je spôsob ísť do Paríža vlastným autom, kde si však okrem nákladov na pohonné látky musíte pripočítať aj diaľničné poplatky, ktoré sa vo Francúzsku platia formou mýtneho.

Cesta autobusom je výhodná v tom, že nikde nemusíte prestupovať a autobus vás dovezie priamo do Paríža. Nevýhodou je dĺžka trvania cesty, čo je minimálne 21 hodín. Existuje aj spôsob cestovania vlakom, tu však treba rátať s prestupovaním, čo predlžuje cestu.

Ďalší spôsob ako sa oboznámiť s novinkami vystavovanými v Paríži je navštíviť našu webovú stránku v teple domova a prehliadnuť si fotografie a prečítať predkladaný text. A keďže v úvode tohto článku sme sľúbili predstaviť zaujímavé a horúce parížske novinky, môžete sa teraz oboznámiť s nimi formou fotografií.

V tejto časti spravodajstva z parížskeho autosalónu vám predstavujeme nasledovné modely: Aston Martin, Audi A3 Sportback, BMW 1, BMW Compact Activity Tourer, BMW 7, Citroën C3 Picasso, Citroën C4 Picasso, Citroën C1, Citroën DS5, Citroën DS3 Electrum, Citroën DS3 Cabrio, Citroën Elysée, Citroën DS6, Ford Fiesta, Ford Mondeo, Ford Kuga a Ford Tourneo Connect.

Aston Martin Vanquish Aston Martin Vanquish Audi A3 Sportback BMW 1 BMW 1 BMW 1 BMW 7 BMW Compact Activity Tourer BMW Compact Activity Tourer BMW Compact Activity Tourer Citroen C3 Picasso Citroen expozícia Citroen C1 Citroen DS5 Citroen DS5 Citroen DS3 Cabrio Citroen DS3 Cabrio Citroen C4 Aircross Citroen C5 Citroen C4 Picasso Citroen C3 Electric Citroen DS4 Citroen DS3 a DS4 2 Citroen DS3 a DS4 Citroen Elysée Citroen DS6 Ford Fiesta Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Kuga Ford Kuga Ford Tourneo Connect
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.