Paríž 2012: výber z noviniek

Piatok, 28 september 2012

Dnes vám predstavíme niektoré z najzaujímavejších nových modelov, ktoré mali svoju premiéru na včera otvorenom autosalóne v metropole Francúzska, Paríži. Včerajší i dnešní deň je pre novinárov a odbornú verejnosť, pre ostaných návštevníkov sa parížsky autosalón otvára zajtra v sobotu 29. septembra a svoje brány zavrie o vyše dva týždne, v nedeľu 14. októbra.

Aston Martin Vanquish
Superšport Aston Martin Vanquish so šesťlitrovým motorom s výkonom 573 koní a krútiacim momentom 620 Nm dokáže vyvinúť najvyššiu rýchlosť 295 km/h

Kto by sa chcel do Paríža vybrať sám a vidieť tak autosalón na vlastné oči, môže si zvoliť spôsob dopravy podľa svojho rozhodnutia. Môže cestovať najrýchlejšou dopravou, teda letecky. Napríklad aj zo susednej Viedne. Nezávislý na cestovnom poriadku je spôsob ísť do Paríža vlastným autom, kde si však okrem nákladov na pohonné látky musíte pripočítať aj diaľničné poplatky, ktoré sa vo Francúzsku platia formou mýtneho.

Cesta autobusom je výhodná v tom, že nikde nemusíte prestupovať a autobus vás dovezie priamo do Paríža. Nevýhodou je dĺžka trvania cesty, čo je minimálne 21 hodín. Existuje aj spôsob cestovania vlakom, tu však treba rátať s prestupovaním, čo predlžuje cestu.

Ďalší spôsob ako sa oboznámiť s novinkami vystavovanými v Paríži je navštíviť našu webovú stránku v teple domova a prehliadnuť si fotografie a prečítať predkladaný text. A keďže v úvode tohto článku sme sľúbili predstaviť zaujímavé a horúce parížske novinky, môžete sa teraz oboznámiť s nimi formou fotografií.

V tejto časti spravodajstva z parížskeho autosalónu vám predstavujeme nasledovné modely: Aston Martin, Audi A3 Sportback, BMW 1, BMW Compact Activity Tourer, BMW 7, Citroën C3 Picasso, Citroën C4 Picasso, Citroën C1, Citroën DS5, Citroën DS3 Electrum, Citroën DS3 Cabrio, Citroën Elysée, Citroën DS6, Ford Fiesta, Ford Mondeo, Ford Kuga a Ford Tourneo Connect.

Aston Martin Vanquish Aston Martin Vanquish Audi A3 Sportback BMW 1 BMW 1 BMW 1 BMW 7 BMW Compact Activity Tourer BMW Compact Activity Tourer BMW Compact Activity Tourer Citroen C3 Picasso Citroen expozícia Citroen C1 Citroen DS5 Citroen DS5 Citroen DS3 Cabrio Citroen DS3 Cabrio Citroen C4 Aircross Citroen C5 Citroen C4 Picasso Citroen C3 Electric Citroen DS4 Citroen DS3 a DS4 2 Citroen DS3 a DS4 Citroen Elysée Citroen DS6 Ford Fiesta Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Kuga Ford Kuga Ford Tourneo Connect
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.