Paríž 2012: výber z noviniek

Piatok, 28 september 2012

Dnes vám predstavíme niektoré z najzaujímavejších nových modelov, ktoré mali svoju premiéru na včera otvorenom autosalóne v metropole Francúzska, Paríži. Včerajší i dnešní deň je pre novinárov a odbornú verejnosť, pre ostaných návštevníkov sa parížsky autosalón otvára zajtra v sobotu 29. septembra a svoje brány zavrie o vyše dva týždne, v nedeľu 14. októbra.

Aston Martin Vanquish
Superšport Aston Martin Vanquish so šesťlitrovým motorom s výkonom 573 koní a krútiacim momentom 620 Nm dokáže vyvinúť najvyššiu rýchlosť 295 km/h

Kto by sa chcel do Paríža vybrať sám a vidieť tak autosalón na vlastné oči, môže si zvoliť spôsob dopravy podľa svojho rozhodnutia. Môže cestovať najrýchlejšou dopravou, teda letecky. Napríklad aj zo susednej Viedne. Nezávislý na cestovnom poriadku je spôsob ísť do Paríža vlastným autom, kde si však okrem nákladov na pohonné látky musíte pripočítať aj diaľničné poplatky, ktoré sa vo Francúzsku platia formou mýtneho.

Cesta autobusom je výhodná v tom, že nikde nemusíte prestupovať a autobus vás dovezie priamo do Paríža. Nevýhodou je dĺžka trvania cesty, čo je minimálne 21 hodín. Existuje aj spôsob cestovania vlakom, tu však treba rátať s prestupovaním, čo predlžuje cestu.

Ďalší spôsob ako sa oboznámiť s novinkami vystavovanými v Paríži je navštíviť našu webovú stránku v teple domova a prehliadnuť si fotografie a prečítať predkladaný text. A keďže v úvode tohto článku sme sľúbili predstaviť zaujímavé a horúce parížske novinky, môžete sa teraz oboznámiť s nimi formou fotografií.

V tejto časti spravodajstva z parížskeho autosalónu vám predstavujeme nasledovné modely: Aston Martin, Audi A3 Sportback, BMW 1, BMW Compact Activity Tourer, BMW 7, Citroën C3 Picasso, Citroën C4 Picasso, Citroën C1, Citroën DS5, Citroën DS3 Electrum, Citroën DS3 Cabrio, Citroën Elysée, Citroën DS6, Ford Fiesta, Ford Mondeo, Ford Kuga a Ford Tourneo Connect.

Aston Martin Vanquish Aston Martin Vanquish Audi A3 Sportback BMW 1 BMW 1 BMW 1 BMW 7 BMW Compact Activity Tourer BMW Compact Activity Tourer BMW Compact Activity Tourer Citroen C3 Picasso Citroen expozícia Citroen C1 Citroen DS5 Citroen DS5 Citroen DS3 Cabrio Citroen DS3 Cabrio Citroen C4 Aircross Citroen C5 Citroen C4 Picasso Citroen C3 Electric Citroen DS4 Citroen DS3 a DS4 2 Citroen DS3 a DS4 Citroen Elysée Citroen DS6 Ford Fiesta Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Kuga Ford Kuga Ford Tourneo Connect
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.