V Bratislave autá zo Ženevy, Trnavy aj Žiliny

Štvrtok, 19 apríl 2012

Slovensko má svoju Ženevu v apríli v Bratislave a Paríž na jeseň v Nitre. "Slovenská Ženeva" je v bratislavskej Inchebe, "parížska Nitra" v Agrokomplexe. A tak nám vlastne Švajčiari i Francúzi môžu trošku závidieť. Viac tí druhí, pretože ich autosalón je raz za dva roky, kým Švajčiari ho majú každý rok. Lenže – závidieť môžeme jedným i druhým vlastne my, pretože halami a výstavnou plochou, množstvom noviniek a svetových či európskych premiér, ale ani počtom návštevníkov sa im rovnať nemôžeme. Takže im aspoň ticho záviďme.

Nissan 370Z Roadster
Nissan 370Z Roadster nie je úplná novinka, svojou atraktivitou však mimoriadne príťažlivá

Už viac razy sa na Slovensku diskutovali o tom, či dva autosalóny za rok nie sú pre malú krajinu v strede Európy priveľa. Ale keďže obe mestá i záujmové skupiny si zo svojho koláča nedajú ukrojiť, zostáva všetko po starom. Aj aprílový autosalón v Bratislave, aj septembrový v Nitre, po novom pomenovaný Autoshow.

Autosalón Bratislava 2012 prebieha práve v týchto dňoch. Ak ste ho už navštívili, potom máte ešte v pamäti všetky tie automobily, ktoré ste vo výstavných halách videli či obdivovali. Ak sa do areálu Incheby ešte len chystáte, potom naša porcia fotografií usmerní vašu pozornosť na vystavované exponáty, ktoré v halách na vás čakajú. Ak však autosalón na pravom petržalskom brehu Dunaja sa navštíviť nechystáte, ponúkame vám obrázkovú náhradu vo forme početnej fotogalérie.

Nech sa vám naša fotogaléria dobre pozerá.

Audi A1 Sportback Audi Q3 BMW 640d BMW 850 BMW tuning Cadillac CTS Sportwagon 4WD Cadillac CTS-V Coupé Cadillac Escalade Hybrid Cadillac SRX Cadillac SRX Dacia Lodge Dacia Lodge Fiat 500 Fiat Freemont Fiat Panda Loung Honda CR-V Hyundai Elantra Hyundai i20 Hyundai i30 Hyundai i30 Hyundai i40 Hyundai i40 Chevrolet Camaro Chevrolet Corvette Chevrolet Cruze RNL WTCC Chevrolet Malibu Chevrolet Orlando Chevrolet Volt Jaguar XF Jeep Grand Cherokke Kia Ceed Lancia Delta Lancia Thema Lancia Voyager Lancia Ypsilon Lancia Ypsilon Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Frelander2 Lotus Evora 3,5 V6 Lotus Evora 3,5 V6 Lotus Evora Mazda CX-5 Mazda MX-5 Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Nissan 370Z Roadster Nissan 370Z Roadster Honda Civic Chevroelt Volt Jaguar XK Mazda MX-5 Nissan Juke Nissan LEAF Obytný automobil Obytný Mercedes Adria Obytný Nova Opel Ampera Opel Ampera Opel Astra GTC Opel Astra GTC Opel Zafira Tourer Peugeot 107 Peugeot 208 Peugeot 208 Peugeot 208 Peugeot 508 RXH Peugeot Partner Range Rover Evoque Range Rover Evoque Range Rover Evoque Range Rover Evoque Renault Clio RS Renault Mégane Seat Alhambra Seat Ibiza ST Seat Ibiza ST Seat Ibiza ST Seat Ibiza Subaru BRZ Subaru BRZ Subaru BRZ Subaru STi Subaru XV Subaru XV Suzuki Akcia Suzuki Alto Suzuki Alto Suzuki Kizashi Suzuki Swift Sport Škoda Citigo Škoda Citigo Toyota Aygo Toyota GT 86 Volvo C 70 Volvo V40 Volvo V60 Plug-in Hybrid Volvo XC 70 a XC 60 Volvo XC 70 VW buggy koncept VW buggy koncept VW Passat Alltrack VW Scirocco R VW Scirocco R VW Up! VW Up! Wiersmann GT MF5 Wiersmann GT MF5
Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."