V Bratislave autá zo Ženevy, Trnavy aj Žiliny

Štvrtok, 19 apríl 2012

Slovensko má svoju Ženevu v apríli v Bratislave a Paríž na jeseň v Nitre. "Slovenská Ženeva" je v bratislavskej Inchebe, "parížska Nitra" v Agrokomplexe. A tak nám vlastne Švajčiari i Francúzi môžu trošku závidieť. Viac tí druhí, pretože ich autosalón je raz za dva roky, kým Švajčiari ho majú každý rok. Lenže – závidieť môžeme jedným i druhým vlastne my, pretože halami a výstavnou plochou, množstvom noviniek a svetových či európskych premiér, ale ani počtom návštevníkov sa im rovnať nemôžeme. Takže im aspoň ticho záviďme.

Nissan 370Z Roadster
Nissan 370Z Roadster nie je úplná novinka, svojou atraktivitou však mimoriadne príťažlivá

Už viac razy sa na Slovensku diskutovali o tom, či dva autosalóny za rok nie sú pre malú krajinu v strede Európy priveľa. Ale keďže obe mestá i záujmové skupiny si zo svojho koláča nedajú ukrojiť, zostáva všetko po starom. Aj aprílový autosalón v Bratislave, aj septembrový v Nitre, po novom pomenovaný Autoshow.

Autosalón Bratislava 2012 prebieha práve v týchto dňoch. Ak ste ho už navštívili, potom máte ešte v pamäti všetky tie automobily, ktoré ste vo výstavných halách videli či obdivovali. Ak sa do areálu Incheby ešte len chystáte, potom naša porcia fotografií usmerní vašu pozornosť na vystavované exponáty, ktoré v halách na vás čakajú. Ak však autosalón na pravom petržalskom brehu Dunaja sa navštíviť nechystáte, ponúkame vám obrázkovú náhradu vo forme početnej fotogalérie.

Nech sa vám naša fotogaléria dobre pozerá.

Audi A1 Sportback Audi Q3 BMW 640d BMW 850 BMW tuning Cadillac CTS Sportwagon 4WD Cadillac CTS-V Coupé Cadillac Escalade Hybrid Cadillac SRX Cadillac SRX Dacia Lodge Dacia Lodge Fiat 500 Fiat Freemont Fiat Panda Loung Honda CR-V Hyundai Elantra Hyundai i20 Hyundai i30 Hyundai i30 Hyundai i40 Hyundai i40 Chevrolet Camaro Chevrolet Corvette Chevrolet Cruze RNL WTCC Chevrolet Malibu Chevrolet Orlando Chevrolet Volt Jaguar XF Jeep Grand Cherokke Kia Ceed Lancia Delta Lancia Thema Lancia Voyager Lancia Ypsilon Lancia Ypsilon Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Frelander2 Lotus Evora 3,5 V6 Lotus Evora 3,5 V6 Lotus Evora Mazda CX-5 Mazda MX-5 Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Nissan 370Z Roadster Nissan 370Z Roadster Honda Civic Chevroelt Volt Jaguar XK Mazda MX-5 Nissan Juke Nissan LEAF Obytný automobil Obytný Mercedes Adria Obytný Nova Opel Ampera Opel Ampera Opel Astra GTC Opel Astra GTC Opel Zafira Tourer Peugeot 107 Peugeot 208 Peugeot 208 Peugeot 208 Peugeot 508 RXH Peugeot Partner Range Rover Evoque Range Rover Evoque Range Rover Evoque Range Rover Evoque Renault Clio RS Renault Mégane Seat Alhambra Seat Ibiza ST Seat Ibiza ST Seat Ibiza ST Seat Ibiza Subaru BRZ Subaru BRZ Subaru BRZ Subaru STi Subaru XV Subaru XV Suzuki Akcia Suzuki Alto Suzuki Alto Suzuki Kizashi Suzuki Swift Sport Škoda Citigo Škoda Citigo Toyota Aygo Toyota GT 86 Volvo C 70 Volvo V40 Volvo V60 Plug-in Hybrid Volvo XC 70 a XC 60 Volvo XC 70 VW buggy koncept VW buggy koncept VW Passat Alltrack VW Scirocco R VW Scirocco R VW Up! VW Up! Wiersmann GT MF5 Wiersmann GT MF5
Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.