Ženeva 2012: veľká fotogaléria (G - L)

Štvrtok, 22 marec 2012

V druhej časti našej fotogalérie predkladáme snímky áut značiek začínajúcich na písmená G až L. Na takmer 130 snímkach nájdete významné novinky nemeckého úpravcu Gemballa a automobiliek Honda, Hyundai, Chevrolet, Infiniti, Jaguar, Jeep, Kia, Lamborghini, Lancia, Land Rover, Lexus a Lotus, z ktorých väčšina sa v Ženeve predviedla po prvý raz.

Infiniti Emerge
Infiniti Emerg-E Concept získal v Ženeve titul najkrajšia štúdia. Je prvým Infiniti s motorom uprostred. Poháňa ho elektrina a benzínový trojvalec. Z 0 na 96 km/h akceleruje za 4,0 s, na elektrinu prejde 48 km a s podporou spaľovacieho motora 480 km.

Začíname automobilmi pre mnohých neznámou značkouGemballa. V tomto prípade nejde o výrobcu sériových automobilov. Gemballa je renomovaným, uznávaným a váženým tuningovým úpravcom. Dominantným objektom jeho úprav sú automobily značky Porsche, za ktoré úpravca získal mnohé významné ocenenia. Rovnako renovaný je aj ďalší tuningový úpravcaGumpert, ktorý v Ženeve prezentoval model Apollo.

V expozíciiHondy budil pozornosť najmä návrat modeluNSX, zatiaľ ako koncept, tiežCR-V novej generácie a mnohé ďalšie novinky.

KórejskýHyundai sa prezentoval novými30 vo verziách hatchback i kombi, predovšetkým však prekrásnou štúdiouHyundai i-oniq – elektrickým športovým hatchbackom s predĺženým dojazdom. Z množstva exponátovChevroletu spomenieme štúdieCode 130 R aTru 140 S, ale aj známe superšportyCorvette a jej špičkovú verziuCorvette ZR1.

Infinity, čo je americká odnož Nissanu, vystavoval v ŽeneveEmerg-E Concept, ktorý tu získal novinárske ocenenie ako najkrajší koncept. Zaujímavé boli tiež hybridné modely tejto japonsko-americkej značky. TromfomJaguara v Ženeve bolo nové kombiXF Sportbrake v elegantnej bielej farbe, aj keď by iný, napríklad tmavší odtieň tejto novinke možno viac pristal.

AmerickýJeep predstavil v Ženeve svoju stálicuVrangler, špeciálnu edíciuMountain. Do sériovej výroby má ísť už tento rok. Bude sa dovážať do Európy a bude v dvoj- i štvordverovom vyhotovení. "Korejsko-slovenská"Kia sa mala tiež čím chváliť. Okrem iných noviniek novými modelmiCee'd aCee'd SW, teda 5dverovým hatchbackom a verziou kombi. Pútavou novinkou bola aj štúdiaTrackster, ktorá vychádza zo známeho modelu Soul.

A sme pri značkeLamborghini a jej novom modeliAventador. Superšport bez strechy bol jedným z najviac obliehaných stánkov ženevského autosalónu. Speedster s dvanásťvalcovým agregátom pôsobil svojimi tvarmi značne futuristicky, ale aj agresívne. Na jeho dizajne bolo však dosť prvkov z už známych modelov.

Lancia predstavila v Ženeve hneď niekoľko noviniek. Tí, ktorí radi jazdia s vetrom vo vlasoch, pre tých je vhodné auto bez strechy - Flavia Cabrio. V slušivej bielej ju sprevádzala modelka s rovnako snehobielym odtieňom oblečenia. Obrovitému sedanu Thema (v Ženeve bola aj vo verzii 4x4) , čo je v podstate v Lancii upravená verzia Chrysler 300 C, by sa jeho komfortu a pohodliu potešil aj "krstný otec" talianskej mafie. A je tu ešte niečo ďalšie: veľké MPV s americkým menom Voyager, teda neobvyklé spojenieLancia Voyager. A nechýbal ani najmenší model Ypsilon v špeciálnej edícii Black &Red, navyše s dámou v červenom.

ULand Rovera má byť nástupcom Defendera úplne nový model a jeho predobrazom by mal byť v Ženeve predstavený koncept s dávnejšie ohlasovaným menomDC 100, resp. športovejšíDC 100 Sport. Po 64 rokoch výroby by saDefender znovu mohol dočkať nového kabátu, ktorý mu pristane. Posúďte podľa obrázku štúdie DC 100 Concept.

Novinkou Lexusu bol v Ženeve predstavený hybridnýRX 450h poháňaný s kombináciou benzínového motora V6 a elektromotorom s celkovým výkonom 299 koní (220 kW). Jazdiť bude môcť okrem štandardného módu s dvoma ďalšími, ktoré pribudli: ECO a SPORT. Pri aktivácii toho druhého sa prístroje "ponoria" do červenej farby a automobil je pripravený na najostrejšiu akceleráciu. V expozícii Lexusu nechýbala ani pýcha značky predstavená pred pol rokom vo Frankfurte –CT 200h.

Dominantným modelom u Lotusu nebol model Evora, ale najrýchlejší Lutus s menom Exige s dodatkovým písmenom S. Tento ľahký roadster v ostro zelenom odtieni, vážiaci len niečo cez 950 kg, poháňa 3,5litrový vidlicový šesťvalec z Evory s výkonom upraveným na viac ako 350 koní. Najrýchlejšiemu otvorenému Lotusu asistovali žltá Elise a hnedosivá Evora GTE.

Prehliadku ženevských fotozáberov ukončíme poslednou treťou časťou už v najbližších dňoch. Začínať bude zaujímavým rakúskym konceptom Magna Steyr Mila Coupic a končiť švédskym Volvo.

Gemballa Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Honda Civic Honda CRV1 Honda CRV1 Honda CRV1 Honda CRV1 Honda CRV1 Honda CRZ Honda EVSTER Concept Honda EVSTER Concept Honda EVSTER Concept Honda EVSTER Concept Honda EVSTER Concept Honda EVSTER Concept Honda Insight Honda Jazz Honda Jazz Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Hyundai i20 Hyundai i20 Hyundai i20 Hyundai i20 Hyundai i40 kombi Hyundai i40 kombi Hyundai ioniq Hyundai ioniq Hyundai ioniq Hyundai ioniq Hyundai ioniq Hyundai ioniq Hyundai ioniq Hyundai ioniq Chevroler Code 130 R Chevroler Code 130 R Chevroler Tru 140 S Chevrolet Camaro Cabrio Chevrolet Camaro Cabrio Chevrolet Camaro Transformers Chevrolet Camaro Transformers Chevrolet Captiva Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette ZR1 Chevrolet Cruze Station Wagon Chevrolet Cruze WTCC Chevrolet Tru 140 S Concept Chevrolet Volt Chevrolet Volt Infiniti Emerge Infiniti Emerge Infiniti Emerge Infiniti Emerge Infiniti FX 30d Infiniti FX 30d Infiniti G37 Cabrio Infiniti G37 Cabrio Infiniti M 35h Infiniti M 35h Infiniti M 35h Infinity FX Sebastian Vettel Infinity FX Sebastian Vettel Infinity FX Sebastian Vettel Infinity FX Sebastian Vettel Jaguar XF Sportbrake Jaguar XF Sportbrake Jaguar XF Sportbrake Jaguar XF Sportbrake Jaguar XF Sportbrake Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Vrangler Jeep Vrangler Kia ceed Kia ceed Kia ceed Kia ceed SW Kia ceed SW Kia Optima Hybrid Kia Ray EV Kia Rio Kia Trackster Kia Trackster Lamborghini Aventador Lamborghini Aventador J Lamborghini Aventador J Lamborghini Aventador J Lamborghini Aventador LP 5502 Spyder Lamborghini Aventador LP 7004 Lamborghini Gallardo LP 5502 Spyder Lamborghini Gallardo LP 5502 Spyder Lancia Flavia Cabrio Lancia Flavia Cabrio Lancia Flavia Cabrio Lancia Thema Lancia Thema AWD Lancia Voyager Lancia Voyager Lancia Ypsilon Lancia Ypsilon 2 Lancia Ypsilon Black Red Land Rover DC 100 Concept Land Rover DC 100 Concept Land Rover Defender Lexus CT 200h Lexus RX 450h Lexus RX 450h Lexus RX 450h FSport Lotus Elise Lotus Evora GTE Lotus Evora GTE Lotus Exige Lotus Exige S 2 Lotus Exige S 3
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.