Ženeva 2014: 84. autosalón otvorený

Utorok, 04 marec 2014

Dnes otvoril ženevský autosalón brány výstaviska Palexpo pre novinárov a odbornú verejnosť. Prehliadka najnovších automobilových noviniek, z ktorých mnohé budú mať v Ženeve svetovú premiéru, sa tak práve začala.

1 Lamborghini Huracan
Lamborghini Huracán v Ženeve vo svetovej premiére. Nahradí úspešný model Gallard.

Pre verejnosť bude autosalón v Ženeve prístupný od 6. do 16. marca. Očakáva sa, že gigantické podujatie v komplexe Palexpo na okraji Ženevy navštívi tento rok viac ako 700.000 návštevníkov.

V siedmich halách ženevského Palexpa na ploche približne 110.000 m² budú rozmiestnené exponáty okolo 250 vystavovateľov. Chýbať v Ženeve nechce nikto, a tak tu návštevníci uvidia všetkých hlavných svetových výrobcov. Tí tu predstavia tak svoje najnovšie produkčné modely, ako aj koncepty budúcich modelov. Jedna z hál je zameraná výhradne na domácich švajčiarskych dodávateľov dielov a príslušenstva pre automobilový priemysel.

Jedným z cieľov najväčšieho európskeho i svetového autosalónu je prezentovať najnovší vývoj v automobilovom svete, ukázať autá v ich plnej kráse, upriamiť pozornosť tiež na technické a ekonomické aspekty, na opatrenia smerujúce k ochrane životného prostredia, ale ukázať tiež ako sú elegantné, bezpečné, výkonné i športové.

O novinkách vystavovaných na 84. ženevskom autosalóne budeme na našom internetovom portáli informovať. Niektoré z horúcich noviniek prinášame už teraz v našej prvej fotogalérii.

1 Lamborghini Huracan Acura RLX Sport Hybrid Audi A3 Sportback etron Audi A8 Audi R8 V10 Audi RS7 Audi SQ5 Biofore Concept Car BMW 2 Coupé BMW i8 BMW M3 BMW M4 Coupé BMW series lifestyle edition Brabus 850 Biturbo Cadillaca TSC Coupe Cakanie na premiéru Citroen C4 Cactus Jeep Renegade Lexus RC F Sport Maserati Coupe McLaren 650 S NIssan e-NV200 Opel Adam S Peugeot 308 SW porsche macan s diesel 03 Range Rover Evoque Renault Twingo III Suzuki Celerio
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.