Ženeva 2014: 84. autosalón otvorený

Utorok, 04 marec 2014

Dnes otvoril ženevský autosalón brány výstaviska Palexpo pre novinárov a odbornú verejnosť. Prehliadka najnovších automobilových noviniek, z ktorých mnohé budú mať v Ženeve svetovú premiéru, sa tak práve začala.

1 Lamborghini Huracan
Lamborghini Huracán v Ženeve vo svetovej premiére. Nahradí úspešný model Gallard.

Pre verejnosť bude autosalón v Ženeve prístupný od 6. do 16. marca. Očakáva sa, že gigantické podujatie v komplexe Palexpo na okraji Ženevy navštívi tento rok viac ako 700.000 návštevníkov.

V siedmich halách ženevského Palexpa na ploche približne 110.000 m² budú rozmiestnené exponáty okolo 250 vystavovateľov. Chýbať v Ženeve nechce nikto, a tak tu návštevníci uvidia všetkých hlavných svetových výrobcov. Tí tu predstavia tak svoje najnovšie produkčné modely, ako aj koncepty budúcich modelov. Jedna z hál je zameraná výhradne na domácich švajčiarskych dodávateľov dielov a príslušenstva pre automobilový priemysel.

Jedným z cieľov najväčšieho európskeho i svetového autosalónu je prezentovať najnovší vývoj v automobilovom svete, ukázať autá v ich plnej kráse, upriamiť pozornosť tiež na technické a ekonomické aspekty, na opatrenia smerujúce k ochrane životného prostredia, ale ukázať tiež ako sú elegantné, bezpečné, výkonné i športové.

O novinkách vystavovaných na 84. ženevskom autosalóne budeme na našom internetovom portáli informovať. Niektoré z horúcich noviniek prinášame už teraz v našej prvej fotogalérii.

1 Lamborghini Huracan Acura RLX Sport Hybrid Audi A3 Sportback etron Audi A8 Audi R8 V10 Audi RS7 Audi SQ5 Biofore Concept Car BMW 2 Coupé BMW i8 BMW M3 BMW M4 Coupé BMW series lifestyle edition Brabus 850 Biturbo Cadillaca TSC Coupe Cakanie na premiéru Citroen C4 Cactus Jeep Renegade Lexus RC F Sport Maserati Coupe McLaren 650 S NIssan e-NV200 Opel Adam S Peugeot 308 SW porsche macan s diesel 03 Range Rover Evoque Renault Twingo III Suzuki Celerio
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.