Ženeva 2014: druhá fotogaléria

Streda, 05 marec 2014

Dva dni ženevského autosalónu vyhradené pre odbornú verejnosť sú už minulosťou. Približne desať tisíc boli novinári zo všetkých kútov sveta. Väčšina sa teraz vracia do svojich domovov, sú však aj takí, ktorým dva dni nestačili a zostávajú o deň či dva dlhšie. Vystavovaných exponátov, svetových, európskych či len švajčiarskych noviniek bolo v komplexe Palexpo také množstvo, že prezrieť si ich podrobne počas dvoch dni bolo takmer nemožné.

Koenigsegg One
Nové najrýchlejšie auto na svete - Koenigsegg One:1. Názov One:1 má odvodený z pomeru výkonu k hmotnosti, keďže váži 1400 kg a výkon motora je 1400 koní. Vie ísť rýchlosťou viac než 450 km/h a z nuly na 400 km/h akceleruje pod 20 sekúnd.

Možno sa aj vy chystáte na autosalón do Ženevy. Určite to bude dobré rozhodnutie. Veď taká obrovská koncentrácie automobilových noviniek na jednom mieste sa len tak skoro nevidí. Ak teda chcete vidieť exponáty ženevského autosalónu na vlastné oči, môžete tak urobiť už od zajtra 6. marca. Autosalón v komplexe Palexpo je otvorený do nedele 16. marca, kedy sa brány výstaviska zatvoria naposledy.

Veľkú väčšinu ženevských automobilových noviniek si však budete môcť pozrieť aj doma, na svojich počítačoch, notebookoch alebo tabletoch, pretože ich postupne prinesieme na našom internetovom portáli. Po včerajšej úvodnej fotogalérii prinášane dnes ďalšiu sériu ženevských noviniek. Veríme, že sa vám budú páčiť.

Koenigsegg One Abarth 695 Biposto Alfa Romeo 4C Targa Alfa Romeo 4C Targa Alfa Romeo Giulietta Audi TT Coupé Audi RS7 BMW 2 Active Tourer BMW 2 Active Tourer BMW 4 Gran Coupé BMW ALPINA B4 Bi-Turbo Cabrio BMW ALPINA B6 Bi-Turbo Gran Coupé BMW X3 BMW 4 Cabrio BMW M3 Cadillaca TSC Coupe Citroen C1 Citroën C5 CrossTourer Ermini Seiottosei Ermini Seiottosei Honda Civic Type R Concept Hyundai IED Hyundai Intrado Hyundai Intrado Jeep Brand Jeep Brand ABT Golf Koenigsegg One Lamborghini Huracán Lamborghini Huracán
Autor: J. Goldberger
Foto: salon-auto
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.