Ženeva 2014: druhá fotogaléria

Streda, 05 marec 2014

Dva dni ženevského autosalónu vyhradené pre odbornú verejnosť sú už minulosťou. Približne desať tisíc boli novinári zo všetkých kútov sveta. Väčšina sa teraz vracia do svojich domovov, sú však aj takí, ktorým dva dni nestačili a zostávajú o deň či dva dlhšie. Vystavovaných exponátov, svetových, európskych či len švajčiarskych noviniek bolo v komplexe Palexpo také množstvo, že prezrieť si ich podrobne počas dvoch dni bolo takmer nemožné.

Koenigsegg One
Nové najrýchlejšie auto na svete - Koenigsegg One:1. Názov One:1 má odvodený z pomeru výkonu k hmotnosti, keďže váži 1400 kg a výkon motora je 1400 koní. Vie ísť rýchlosťou viac než 450 km/h a z nuly na 400 km/h akceleruje pod 20 sekúnd.

Možno sa aj vy chystáte na autosalón do Ženevy. Určite to bude dobré rozhodnutie. Veď taká obrovská koncentrácie automobilových noviniek na jednom mieste sa len tak skoro nevidí. Ak teda chcete vidieť exponáty ženevského autosalónu na vlastné oči, môžete tak urobiť už od zajtra 6. marca. Autosalón v komplexe Palexpo je otvorený do nedele 16. marca, kedy sa brány výstaviska zatvoria naposledy.

Veľkú väčšinu ženevských automobilových noviniek si však budete môcť pozrieť aj doma, na svojich počítačoch, notebookoch alebo tabletoch, pretože ich postupne prinesieme na našom internetovom portáli. Po včerajšej úvodnej fotogalérii prinášane dnes ďalšiu sériu ženevských noviniek. Veríme, že sa vám budú páčiť.

Koenigsegg One Abarth 695 Biposto Alfa Romeo 4C Targa Alfa Romeo 4C Targa Alfa Romeo Giulietta Audi TT Coupé Audi RS7 BMW 2 Active Tourer BMW 2 Active Tourer BMW 4 Gran Coupé BMW ALPINA B4 Bi-Turbo Cabrio BMW ALPINA B6 Bi-Turbo Gran Coupé BMW X3 BMW 4 Cabrio BMW M3 Cadillaca TSC Coupe Citroen C1 Citroën C5 CrossTourer Ermini Seiottosei Ermini Seiottosei Honda Civic Type R Concept Hyundai IED Hyundai Intrado Hyundai Intrado Jeep Brand Jeep Brand ABT Golf Koenigsegg One Lamborghini Huracán Lamborghini Huracán
Autor: J. Goldberger
Foto: salon-auto
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.