Ženeva 2014: druhá fotogaléria

Streda, 05 marec 2014

Dva dni ženevského autosalónu vyhradené pre odbornú verejnosť sú už minulosťou. Približne desať tisíc boli novinári zo všetkých kútov sveta. Väčšina sa teraz vracia do svojich domovov, sú však aj takí, ktorým dva dni nestačili a zostávajú o deň či dva dlhšie. Vystavovaných exponátov, svetových, európskych či len švajčiarskych noviniek bolo v komplexe Palexpo také množstvo, že prezrieť si ich podrobne počas dvoch dni bolo takmer nemožné.

Koenigsegg One
Nové najrýchlejšie auto na svete - Koenigsegg One:1. Názov One:1 má odvodený z pomeru výkonu k hmotnosti, keďže váži 1400 kg a výkon motora je 1400 koní. Vie ísť rýchlosťou viac než 450 km/h a z nuly na 400 km/h akceleruje pod 20 sekúnd.

Možno sa aj vy chystáte na autosalón do Ženevy. Určite to bude dobré rozhodnutie. Veď taká obrovská koncentrácie automobilových noviniek na jednom mieste sa len tak skoro nevidí. Ak teda chcete vidieť exponáty ženevského autosalónu na vlastné oči, môžete tak urobiť už od zajtra 6. marca. Autosalón v komplexe Palexpo je otvorený do nedele 16. marca, kedy sa brány výstaviska zatvoria naposledy.

Veľkú väčšinu ženevských automobilových noviniek si však budete môcť pozrieť aj doma, na svojich počítačoch, notebookoch alebo tabletoch, pretože ich postupne prinesieme na našom internetovom portáli. Po včerajšej úvodnej fotogalérii prinášane dnes ďalšiu sériu ženevských noviniek. Veríme, že sa vám budú páčiť.

Koenigsegg One Abarth 695 Biposto Alfa Romeo 4C Targa Alfa Romeo 4C Targa Alfa Romeo Giulietta Audi TT Coupé Audi RS7 BMW 2 Active Tourer BMW 2 Active Tourer BMW 4 Gran Coupé BMW ALPINA B4 Bi-Turbo Cabrio BMW ALPINA B6 Bi-Turbo Gran Coupé BMW X3 BMW 4 Cabrio BMW M3 Cadillaca TSC Coupe Citroen C1 Citroën C5 CrossTourer Ermini Seiottosei Ermini Seiottosei Honda Civic Type R Concept Hyundai IED Hyundai Intrado Hyundai Intrado Jeep Brand Jeep Brand ABT Golf Koenigsegg One Lamborghini Huracán Lamborghini Huracán
Autor: J. Goldberger
Foto: salon-auto
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.