Ženeva 2014: fotogaléria číslo tri

Piatok, 07 marec 2014

Autosalón na brehu ženevského jazera dnes už druhý deň otvára svoje brány pre širokú verejnosť. To, čo bolo k reálnemu videniu pred dvoma dňami len pre odborníkov a novinárov, môže v tieto dni vidieť na vlastné oči každý. Ak ste si cestu do Ženevy na 84. autosalón nenaplánovali, môžete sa preniesť na prehliadku najnovších automobilových noviniek aspoň virtuálne prostredníctvom nášho internetového portálu. Dnes prinášame tretiu časť našej fotogalérie.

McLaren 650 S
McLaren hýri aktivitou a v Ženeve predstavil model 650S. Vypĺňa ním medzeru medzi modelmi MP-12C a P1. Má 3,8 litrový motor, 2xturbo a 650 koní. Konkurovať má novšej verzii Ferrari 458, modelu Speciale. Vychádza z MP4-12C. V niektorých ukazovateľoch je nový McLaren 650S rýchlejší ako legendárny McLaren F1 s dvanásťvalcovým motorom.

Aj v dnešnej tretej porcii nájdete úplné novinky, ktoré pred terajším jarným ženevským autosalónom neboli nikde k videniu. Či už sú to nové produkčné modely, ktoré už onedlho budeme vídať v showroomoch predajcov, alebo modernizované modely, ktoré si po pár rokoch vyžiadali zmeny na exteriéri, či pod svojim kabátom, prípadne dostali pod kapotu nový, modernejší pohonný agregát – výkonnejší, úspornejší, alebo tzv. downsitzing s menším počtom valcov, prípadne hybrid alebo elektromotor.

Samostatnou kapitolou každého autosalónu sú štúdie budúcich modelov, prípadne len také, ktoré naznačujú smerovanie konkrétnej automobilovej značky, resp. automobilky. Aj s nimi vás oboznámime, pretože noviniek tohto druhu bolo aj tento rok v Ženeve neúrekom.

Pre novinárov sa reálne ženevský autosalón skončil. Ďalšia práca, podrobnejšie zmapovanie noviniek a detailnejšie informovanie čitateľskej či ostatnej verejnosti ich ešte len čaká. Aj my sa na našom webe budeme tým najzaujímavejším novinkám venovať podrobnejšie. Veríme, že vás zaujmú.

Ak sa do Ženevy na práve prebiehajúci autosalón chystáte, tak pripomíname, že pre širokú verejnosť bude autosalón otvorený ešte osem dní, do nedele 16. marca.

McLaren 650 S Land Rover Discovery Land Rover Discovery Lexus RC F GT3 Lexus RC F GT3 Lexus RC F Sport Lexus RC F Sport Lexus RC F Sport Maserati Coupe Maserati Coupe Mazda Hazumi McLaren 650 S Mercedes S Coupé Mercedes-Benz C MINI Clubman Concept MINI Clubman Concept Nissan Juke MC Nissan Juke MC Nissan Juke Nismo RS Nissan Juke Nismo RS Opel Adam Rocks Opel Adam Rocks Peugeot 308 SW Porsche Macan Qoros 3 Hatch Range Rover Evoque Range Rover Evoque Si4 Renault Twingo Rinspeed XchangE Rinspeed XchangE Rinspeed XchangE Subaru Concept Subaru Concept Škoda Octavia NCG Toyota Aygo Volvo Concept Estate Volvo Concept Estate Volvo V40 Cross Country VW Cross Polo
Autor: J. Goldberger
Foto: salon-auto
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."