Ženeva 2014: fotogaléria číslo tri

Piatok, 07 marec 2014

Autosalón na brehu ženevského jazera dnes už druhý deň otvára svoje brány pre širokú verejnosť. To, čo bolo k reálnemu videniu pred dvoma dňami len pre odborníkov a novinárov, môže v tieto dni vidieť na vlastné oči každý. Ak ste si cestu do Ženevy na 84. autosalón nenaplánovali, môžete sa preniesť na prehliadku najnovších automobilových noviniek aspoň virtuálne prostredníctvom nášho internetového portálu. Dnes prinášame tretiu časť našej fotogalérie.

McLaren 650 S
McLaren hýri aktivitou a v Ženeve predstavil model 650S. Vypĺňa ním medzeru medzi modelmi MP-12C a P1. Má 3,8 litrový motor, 2xturbo a 650 koní. Konkurovať má novšej verzii Ferrari 458, modelu Speciale. Vychádza z MP4-12C. V niektorých ukazovateľoch je nový McLaren 650S rýchlejší ako legendárny McLaren F1 s dvanásťvalcovým motorom.

Aj v dnešnej tretej porcii nájdete úplné novinky, ktoré pred terajším jarným ženevským autosalónom neboli nikde k videniu. Či už sú to nové produkčné modely, ktoré už onedlho budeme vídať v showroomoch predajcov, alebo modernizované modely, ktoré si po pár rokoch vyžiadali zmeny na exteriéri, či pod svojim kabátom, prípadne dostali pod kapotu nový, modernejší pohonný agregát – výkonnejší, úspornejší, alebo tzv. downsitzing s menším počtom valcov, prípadne hybrid alebo elektromotor.

Samostatnou kapitolou každého autosalónu sú štúdie budúcich modelov, prípadne len také, ktoré naznačujú smerovanie konkrétnej automobilovej značky, resp. automobilky. Aj s nimi vás oboznámime, pretože noviniek tohto druhu bolo aj tento rok v Ženeve neúrekom.

Pre novinárov sa reálne ženevský autosalón skončil. Ďalšia práca, podrobnejšie zmapovanie noviniek a detailnejšie informovanie čitateľskej či ostatnej verejnosti ich ešte len čaká. Aj my sa na našom webe budeme tým najzaujímavejším novinkám venovať podrobnejšie. Veríme, že vás zaujmú.

Ak sa do Ženevy na práve prebiehajúci autosalón chystáte, tak pripomíname, že pre širokú verejnosť bude autosalón otvorený ešte osem dní, do nedele 16. marca.

McLaren 650 S Land Rover Discovery Land Rover Discovery Lexus RC F GT3 Lexus RC F GT3 Lexus RC F Sport Lexus RC F Sport Lexus RC F Sport Maserati Coupe Maserati Coupe Mazda Hazumi McLaren 650 S Mercedes S Coupé Mercedes-Benz C MINI Clubman Concept MINI Clubman Concept Nissan Juke MC Nissan Juke MC Nissan Juke Nismo RS Nissan Juke Nismo RS Opel Adam Rocks Opel Adam Rocks Peugeot 308 SW Porsche Macan Qoros 3 Hatch Range Rover Evoque Range Rover Evoque Si4 Renault Twingo Rinspeed XchangE Rinspeed XchangE Rinspeed XchangE Subaru Concept Subaru Concept Škoda Octavia NCG Toyota Aygo Volvo Concept Estate Volvo Concept Estate Volvo V40 Cross Country VW Cross Polo
Autor: J. Goldberger
Foto: salon-auto
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.