Ženeva 2015: 85. autosalón otvorený

Streda, 04 marec 2015

Brány výstaviska Palexpo, autosalónu na brehu ženevského jazera, sa otvorili po osemdesiaty piaty raz. Prvé dva dni autosalónu, 3. a 4. marec, sú pre novinárov, potom až do nedele 15. marca pre ostatnú verejnosť. Takže – začala sa najväčšia svetová prehliadka posledných automobilových noviniek, ktoré sa svetu predstavujú práve tu v Ženeve.

1 Porsche Cayman GT4
Novinkou, ktorá v stánku Porsche určite zaujme návštevníkov je model Cayman GT4

Gigantické prehliadku v komplexe Palexpo na okraji Ženevy navštívilo v uplynulom roku viac ako 700.000 návštevníkov. Záujem o prvý veľký jarný európsky autosalón narastá každý rok, takže minuloročný rekord v návštevnosti aj tento rok určite padne.

Na ploche približne 110.000 m² sú exponáty približne 250 vystavovateľov. Na svoje prvé uvedenie čaká každoročne tak do sto noviniek. Najviac je svetových, potom sú to modely uvedené po prvý raz v Európe, alebo domáce švajčiarske.

V Ženeve nechce nikto chýbať, a tak návštevníci tu vidia všetkých hlavných svetových automobilových producentov. Predstavujú sa im najnovšie produkčné modely, koncepty budúcich modelov, alebo kreácie dizajnérov.

Aj tohtoročný v poradí už 85. ročník autosalónu v Ženeve je v prvom rade prehliadkou veľkých výrobcov z celého sveta, ponúka však nazrieť aj do produkcie švajčiarskych firiem, ktoré tu prostredníctvom 58 výrobcov prezentujú domáci automobilový priemysel. Či už ide o vybavenie automobilov, doplnky, garážovú techniku, meracie zariadenia, náradie, pneumatiky, mazacie oleje, náhradné diely alebo príslušenstvo. To všetko je možno vidieť v samostatnej hale číslo 7 a je súčasťou autosalónu práve tak, ako nové vyblýskané modely.

2 stánok Volvo
Častý obrázok prvého dňa autosalónu: čerstvé novinky čakajú na odhrnutie plachty a odtajnenie modelov počas tlačovej besedy. Tie na obrázku patria modelom Volvo.

Cieľom jedného z najväčších svetových autosalónov je ukázať najnovší vývoj v automobilovom svete, autá v ich plnej kráse, ale tiež upriamiť pozornosť návštevníkov na technické a ekonomické aspekty a na opatrenia smerujúce k ochrane životného prostredia. Ukázať ako sú elegantné, bezpečné, výkonné, športové, ale aj úsporné.

O najzaujímavejších novinkách tohtoročného ženevského autosalónu budeme na našom internetovom portáli postupne informovať.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.