Ženeva nebude, autosalón pre koronavírus zrušili

Piatok, 28 február 2020

Autosalón Ženeva 2020, jeden z najväčších svetových výstav automobilov, vstupoval do svojho 90.ročníka. Jeho brány sa mali otvoriť utorok 3. marca pre novinárov, pre širokú verejnosť o dva dni neskôr. Dnes predpoludním však organizátori autosalónu vydali vyhlásenie, že autosalón sa pre koronavírus ruší.

Ferrari-F8

Ženevský autosalón mal už najbližší utorok privítať novinárov a širokú verejnosť od 5. do 15. marca 2020. Federálna rada Švajčiarska však 28. februára 2020 rozhodla, že do 15. marca 2020 sa nesmú konať žiadne udalosti s viac ako tisíc ľuďmi. Správa pre zástupcov médií prišla tri dni pred otvorením 90. ročníka ženevského autosalónu.

Organizátori plne akceptujú toto rozhodnutie Federálnej rady. Vyjadrila sa k nemu Maurice Turrettini, prezidentka správnej rady autosalónu a uviedla: "Ľutujeme túto situáciu, ale zdravie všetkých zúčastnených je absolútnou prioritou pre nás a našich vystavovateľov. Toto je prípad vyššej moci."

Potom ešte dodala: "Pre vystavovateľov, ktorí do svojej účasť v Ženeve výrazne investovali, je to veľká strata, sme však presvedčení, že toto rozhodnutie pochopia všetci, ktorých sa to týka. Chceli by sme sa poďakovať všetkým, ktorí pracovali na implementácii tohto 90. ročníka autosalónu. Mohla to byť veľká udalosť,"

Výstavné expozície sú už takmer hotové. Pred týždňom, počas tlačových konferencií, nič nenasvedčovalo, že by bolo potrebné prikročiť k takémuto opatrenie. Situácia sa zmenila s výskytom prvých potvrdených chorôb spôsobených koronavírusom vo Švajčiarsku a rozhodnutím Spolkovej rady z 28. februára 2020. Podujatie je na základe tohto rozhodnutia zrušené.

Demontáž stánkov sa musí teraz zorganizovať. Finančné dôsledky pre všetkých zúčastnených na udalosti sú veľké a budú sa posudzovať v nasledujúcich týždňoch. Isté však je, že vstupenky predané na podujatie sa ich majiteľom vrátia. Organizátori poskytnú informácie o postupe na svojej webovej stránke čo najskôr.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.