Ženeva nebude, autosalón pre koronavírus zrušili

Piatok, 28 február 2020

Autosalón Ženeva 2020, jeden z najväčších svetových výstav automobilov, vstupoval do svojho 90.ročníka. Jeho brány sa mali otvoriť utorok 3. marca pre novinárov, pre širokú verejnosť o dva dni neskôr. Dnes predpoludním však organizátori autosalónu vydali vyhlásenie, že autosalón sa pre koronavírus ruší.

Ferrari-F8

Ženevský autosalón mal už najbližší utorok privítať novinárov a širokú verejnosť od 5. do 15. marca 2020. Federálna rada Švajčiarska však 28. februára 2020 rozhodla, že do 15. marca 2020 sa nesmú konať žiadne udalosti s viac ako tisíc ľuďmi. Správa pre zástupcov médií prišla tri dni pred otvorením 90. ročníka ženevského autosalónu.

Organizátori plne akceptujú toto rozhodnutie Federálnej rady. Vyjadrila sa k nemu Maurice Turrettini, prezidentka správnej rady autosalónu a uviedla: "Ľutujeme túto situáciu, ale zdravie všetkých zúčastnených je absolútnou prioritou pre nás a našich vystavovateľov. Toto je prípad vyššej moci."

Potom ešte dodala: "Pre vystavovateľov, ktorí do svojej účasť v Ženeve výrazne investovali, je to veľká strata, sme však presvedčení, že toto rozhodnutie pochopia všetci, ktorých sa to týka. Chceli by sme sa poďakovať všetkým, ktorí pracovali na implementácii tohto 90. ročníka autosalónu. Mohla to byť veľká udalosť,"

Výstavné expozície sú už takmer hotové. Pred týždňom, počas tlačových konferencií, nič nenasvedčovalo, že by bolo potrebné prikročiť k takémuto opatrenie. Situácia sa zmenila s výskytom prvých potvrdených chorôb spôsobených koronavírusom vo Švajčiarsku a rozhodnutím Spolkovej rady z 28. februára 2020. Podujatie je na základe tohto rozhodnutia zrušené.

Demontáž stánkov sa musí teraz zorganizovať. Finančné dôsledky pre všetkých zúčastnených na udalosti sú veľké a budú sa posudzovať v nasledujúcich týždňoch. Isté však je, že vstupenky predané na podujatie sa ich majiteľom vrátia. Organizátori poskytnú informácie o postupe na svojej webovej stránke čo najskôr.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.