Hondu ocenili za pokrok v oblasti bezpečnosti

Sobota, 14 júl 2007

Na 20. medzinárodnej konferencii o bezpečnosti automobilov vo francúzskom Lyone získali dvaja konštruktéri Hondy ocenenie za významné príspevky k zvýšeniu bezpečnosti vozidiel.

Hondu ocenili Hondu ocenili

Konštruktéra motocyklov Honda Satoshi Iijima ocenili za rozsiahle zásluhy počas 30 rokov výskumu bezpečnosti motocyklov a pri vývoji nových zariadení pre bezpečnosť motocyklov, obzvlášť za špeciálny systém airbagov. Iijimov tím začal základný výskum systému airbagov pre motocykle v roku 1990. Jeho riešenia prispeli k rozšíreniu a vylepšeniu motocyklových technológií v oblasti bezpečnosti pri havárii.

Technicky vyspelý systém airbagov pre motocykle, za ktorý Iijima získal ocenenie, bol uvedený na trh po prvýkrát na sériovom motocykli v roku 2006 a zabudovaný do vlajkového luxusného cestovného modelu Honda GL 1800 Gold Wing. Gold Wing už predtým získal ocenenia za najvyšší komfort, spoľahlivosť a bezpečnosť a aj preto ho vybrali za prvý motocykel sériovej výroby, ktorý bude vybavený airbagmi Honda. Hneď na to získal celosvetové uznanie za efektívne podporovanie bezpečnosti jazdcov.

Druhým oceneným je Douglas C. Longhitano, senior konštruktér spoločnosti Honda Research and Development America. Získal ho za prínos bezpečnosti automobilov, obzvlášť v oblasti ochrany chodcov. Vyše desaťročie Longhitano viedol výskumné programy vplyvu osobných a ľahkých nákladných automobilov na chodcov za účelom vyvinutia efektívnejších opatrení proti zraneniam, ktoré významne prispeli k pokroku dopravnej bezpečnosti.

Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."