Päť hviezdičiek pre Alhambru

Streda, 22 december 2010

Nový SEAT Alhambra získal päť hviezdičiek v testoch Euro NCAP. Tento výsledok v ochrane dospelých, detí a chodcov robí zo SEATu Alhambra jeden z najbezpečnejších automobilov svojej kategórie a vypovedá o tom, aký dôraz kladie SEAT na bezpečnosť.

SEAT Alhambra
SEAT Alhambra získala v testoch Euro NCAP päť hviezdičiek za bezpečnosť

V čelných, zadných a bočných "crash" testoch získala Alhambra takmer maximum bodov za ochranu vodiča a spolujazdca. Štruktúra karosérie sa ukázala ako veľmi robustná a spolu so štandardne montovanými bočnými a hlavovými airbagmi a tiež s kolenným airbagom vodiča spĺňa všetky kritéria na poskytovanie pasívnej bezpečnosti. Alhambra ponúka vysoký stupeň bezpečnosti pre posádku, rovnako dobre však obstála aj v ochrane a bezpečnosti detí.

Konzorcium Euro NCAP pozostáva zo zástupcov európskych ministerstiev dopravy, automobilových asociácií, poisťovní a orgánov na ochranu spotrebiteľov a vykonáva nárazové testy na všetkých autách určených pre európsky trh. Kritéria týchto testov sú podstatne prísnejšie, než predpisujú národné zákony jednotlivých štátov.

Najlepšie hodnotenie, ktoré Alhambra získala, potvrdzuje dôraz kladený inžiniermi SEATu na otázku bezpečnosti počas vývojového procesu každého vozidla. Aktívnu prevenciu proti nehodám má na starosti riadená stabilita podvozku, výkonný brzdový systém a stabilizačný systém ESP. Aj vďaka týmto prvkom aktívnej bezpečnosti je Alhambra jedným z najbezpečnejších vozidiel vo svojom segmente.

Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.