Päť hviezdičiek pre Alhambru

Streda, 22 december 2010

Nový SEAT Alhambra získal päť hviezdičiek v testoch Euro NCAP. Tento výsledok v ochrane dospelých, detí a chodcov robí zo SEATu Alhambra jeden z najbezpečnejších automobilov svojej kategórie a vypovedá o tom, aký dôraz kladie SEAT na bezpečnosť.

SEAT Alhambra
SEAT Alhambra získala v testoch Euro NCAP päť hviezdičiek za bezpečnosť

V čelných, zadných a bočných "crash" testoch získala Alhambra takmer maximum bodov za ochranu vodiča a spolujazdca. Štruktúra karosérie sa ukázala ako veľmi robustná a spolu so štandardne montovanými bočnými a hlavovými airbagmi a tiež s kolenným airbagom vodiča spĺňa všetky kritéria na poskytovanie pasívnej bezpečnosti. Alhambra ponúka vysoký stupeň bezpečnosti pre posádku, rovnako dobre však obstála aj v ochrane a bezpečnosti detí.

Konzorcium Euro NCAP pozostáva zo zástupcov európskych ministerstiev dopravy, automobilových asociácií, poisťovní a orgánov na ochranu spotrebiteľov a vykonáva nárazové testy na všetkých autách určených pre európsky trh. Kritéria týchto testov sú podstatne prísnejšie, než predpisujú národné zákony jednotlivých štátov.

Najlepšie hodnotenie, ktoré Alhambra získala, potvrdzuje dôraz kladený inžiniermi SEATu na otázku bezpečnosti počas vývojového procesu každého vozidla. Aktívnu prevenciu proti nehodám má na starosti riadená stabilita podvozku, výkonný brzdový systém a stabilizačný systém ESP. Aj vďaka týmto prvkom aktívnej bezpečnosti je Alhambra jedným z najbezpečnejších vozidiel vo svojom segmente.

Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.