Päť hviezdičiek pre Rio

Streda, 30 november 2011

Nová Kia Rio získala maximálny počet päť hviezdičiek pri testoch za príkladnú bezpečnosť. Je už šiestym modelom spoločnosti Kia Motors, ktorý dostal najvyššie päťhviezdičkové ocenenie od spoločnosti Euro NCAP.

Kia Rio Euro NCAP
Kia Rio, najnovší model kórejskej automobilky, získal v crash testoch päť hviezdičiek

Nová Kia Rio absolvovala náročné nárazové testy medzinárodného nezávislého skúšobného inštitútu Euro NCAP bez "straty kvetinky" a dosiahla 92 % za ochranu cestujúcich, 84 % za ochranu detí a 86 % za inštalované bezpečnostné systémy. Zároveň si model Rio vyslúžil pochvalu a ďalšie body za elektronický stabilizačný systém, ktorý je pre európske modely súčasťou štandardnej výbavy.

Spoločnosť Kia Motors ako prvý kórejský výrobca dosiahla najvyššie ocenenie v testoch Euro NCAP už v roku 2007 s modelom Kia cee'd. Aktuálny skvelý výsledok je ďalším dôkazom vysokej bezpečnostnej úrovne vozidiel Kia.

Vysoká a vo svojom segmente výnimočná úroveň bezpečnostnej výbavy modelu Kia Rio zahŕňa osem airbagov – čelné, bočné a hlavové vpredu i vzadu, ESC, ABS s rozdeľovačom brzdného tlaku EBD, systém ovládania stability vozidla VSM, asistent pre rozjazd do kopca HAC a trojbodové bezpečnostné pásy pre všetkých cestujúcich vrátane systému na uchytenie detskej sedačky Isofix.

Kia Rio 5 dv
Najnovšia Kia Rio má vo svojom segmente výnimočne bohatú bezpečnostnú výbavu

Rio je v poradí už šiestym modelom z portfólia značky, ktorému patrí najvyššie možné bezpečnostné ocenenie v Európe a pripája sa tak k modelom Venga, Soul, Cee'd, Sportage a Sorento.

Autor: janGold
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.