Volt i Malibu majú po 5 hviezdičkách

Štvrtok, 24 november 2011

Elektrický automobil s predĺženým dojazdom Chevrolet Volt a nová vlajková loď značky v Európe, Malibu, ocenili maximálnym počtom 5 hviezdičiek v hodnotení Euro NCAP (European New Car Assessment Program), ktorý zverejnil najnovšie výsledky. Chevrolet Volt je prvým elektrickým automobilom amerického výrobcu, ktorý získal najvyššie hodnotenie Euro NCAP vo všetkých kategóriách.

Chevrolet Malibu
Chevrolet Malibu získal za svoju bezpečnosť v teste Euro NCAP päť hviezdičiek

Oba automobily spĺňajú najvyššie súčasné kritériá bezpečnosti. Bezpečnosť Chevroleta Volt spolu s koncepciou pohonu podčiarkujú spoľahlivosť a praktickosť a plne korešpondujúce s jeho výnimočným dizajnom - povedal prezident a výkonný riaditeľ Chevroletu Europe Wayne Brannon.

Euro NCAP je ďalšou zo špecializovaných inštitúcií, ktoré udelili Voltu najvyššie ocenenie. Už predtým tak urobil americký U.S. Insurance Institute for Highway Safety, ktorý udelil modelu Volt ocenenie Top Safety Pick a päť hviezdičiek dostal aj od U.S. National Highway Traffic Safety Administration.

Chevrolet Volt má extrémne tuhú štruktúru karosérie tvorenú z pokrokových vysoko- a ultra vysokých pevných ocelí. Z prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti má Volt štandardne ABS na všetkých štyroch kolesách, ovládanie preklzu, elektronickú distribúciu brzdnej sily, brzdový asistent a elektronické ovládanie stability, štandardne 8 airbagov a sústavu pedálov, ktoré sa uvoľnia v prípade nárazu, kotvenie Isofix pre detskú sedačku na zadných sedadlách, nastaviteľné opierky hlavy na predných sedadlách zabraňujúce zraneniu šije a akustický signál, ktorý môže aktivovať vodič, upozorňujúci chodcov na blížiace sa vozidlo.

Chevrolet Volt
Volt je prvým elektrickým automobilom amerického výrobcu Chevrolet, ktorý získal najvyššie hodnotenie Euro NCAP a päť hviezdičiek za bezpečnosť

Nový Chevrolet Malibu, ktorý sa začne predávať v Európe, je ôsmou generáciou tohto modelového radu. Podobne aj Malibu je vybavené sofistikovanou štruktúrou pre maximum ochrany v prípade kolízie. Európska verzia bude mať 6 airbagov a rad ovládacích systémov podvozka. Model Malibu je najdlhšie vyrábaným modelovým radom Chevroletu, keď na automobilovej scéne pôsobí jeho osem predchádzajúcich generácií už 35 rokov.

V tomto roku získali ocenenie piatimi hviezdičkami Aveo hatchback, Chevrolet Orlando i Chevrolet Captiva. Päťhviezdičkové hodnotenie Euro NCAP získal aj najpredávanejší Chevrolet, model Cruze sedan.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.