Volt i Malibu majú po 5 hviezdičkách

Štvrtok, 24 november 2011

Elektrický automobil s predĺženým dojazdom Chevrolet Volt a nová vlajková loď značky v Európe, Malibu, ocenili maximálnym počtom 5 hviezdičiek v hodnotení Euro NCAP (European New Car Assessment Program), ktorý zverejnil najnovšie výsledky. Chevrolet Volt je prvým elektrickým automobilom amerického výrobcu, ktorý získal najvyššie hodnotenie Euro NCAP vo všetkých kategóriách.

Chevrolet Malibu
Chevrolet Malibu získal za svoju bezpečnosť v teste Euro NCAP päť hviezdičiek

Oba automobily spĺňajú najvyššie súčasné kritériá bezpečnosti. Bezpečnosť Chevroleta Volt spolu s koncepciou pohonu podčiarkujú spoľahlivosť a praktickosť a plne korešpondujúce s jeho výnimočným dizajnom - povedal prezident a výkonný riaditeľ Chevroletu Europe Wayne Brannon.

Euro NCAP je ďalšou zo špecializovaných inštitúcií, ktoré udelili Voltu najvyššie ocenenie. Už predtým tak urobil americký U.S. Insurance Institute for Highway Safety, ktorý udelil modelu Volt ocenenie Top Safety Pick a päť hviezdičiek dostal aj od U.S. National Highway Traffic Safety Administration.

Chevrolet Volt má extrémne tuhú štruktúru karosérie tvorenú z pokrokových vysoko- a ultra vysokých pevných ocelí. Z prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti má Volt štandardne ABS na všetkých štyroch kolesách, ovládanie preklzu, elektronickú distribúciu brzdnej sily, brzdový asistent a elektronické ovládanie stability, štandardne 8 airbagov a sústavu pedálov, ktoré sa uvoľnia v prípade nárazu, kotvenie Isofix pre detskú sedačku na zadných sedadlách, nastaviteľné opierky hlavy na predných sedadlách zabraňujúce zraneniu šije a akustický signál, ktorý môže aktivovať vodič, upozorňujúci chodcov na blížiace sa vozidlo.

Chevrolet Volt
Volt je prvým elektrickým automobilom amerického výrobcu Chevrolet, ktorý získal najvyššie hodnotenie Euro NCAP a päť hviezdičiek za bezpečnosť

Nový Chevrolet Malibu, ktorý sa začne predávať v Európe, je ôsmou generáciou tohto modelového radu. Podobne aj Malibu je vybavené sofistikovanou štruktúrou pre maximum ochrany v prípade kolízie. Európska verzia bude mať 6 airbagov a rad ovládacích systémov podvozka. Model Malibu je najdlhšie vyrábaným modelovým radom Chevroletu, keď na automobilovej scéne pôsobí jeho osem predchádzajúcich generácií už 35 rokov.

V tomto roku získali ocenenie piatimi hviezdičkami Aveo hatchback, Chevrolet Orlando i Chevrolet Captiva. Päťhviezdičkové hodnotenie Euro NCAP získal aj najpredávanejší Chevrolet, model Cruze sedan.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.
BMW-kopie
Značke BMW udelili slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council z programu Slovak Superbrands cenu Slovak Superbrands Award 2020. Automobilka tak potvrdila, že patrí do skupine elitných značiek. Ocenenie je potvrdením kvality a uistením priaznivcov a zákazníkov značky pri ich nákupných rozhodnutiach. Program Superbrands vznikol pred viac ako dvadsiatimi rokmi vo Veľkej Británii. Marketingoví a komunikační odborníci si stanovili dva ciele: uviesť do pozornosti mimoriadne silné značky a prezentovať ich ďalším spoločnostiam, ktoré by sa rady rozvíjali a učili. Odvtedy získal program celosvetové uznanie a dnes je Superbrands uznávaný ako rešpektované ocenenie v 90. krajinách na piatich kontinentoch. Komisia Brand Council ma pri udeľovaní cien kľúčovú úlohu, preto sa jej členmi môžu stať len poprední, vysoko uznávaní experti.