Volt i Malibu majú po 5 hviezdičkách

Štvrtok, 24 november 2011

Elektrický automobil s predĺženým dojazdom Chevrolet Volt a nová vlajková loď značky v Európe, Malibu, ocenili maximálnym počtom 5 hviezdičiek v hodnotení Euro NCAP (European New Car Assessment Program), ktorý zverejnil najnovšie výsledky. Chevrolet Volt je prvým elektrickým automobilom amerického výrobcu, ktorý získal najvyššie hodnotenie Euro NCAP vo všetkých kategóriách.

Chevrolet Malibu
Chevrolet Malibu získal za svoju bezpečnosť v teste Euro NCAP päť hviezdičiek

Oba automobily spĺňajú najvyššie súčasné kritériá bezpečnosti. Bezpečnosť Chevroleta Volt spolu s koncepciou pohonu podčiarkujú spoľahlivosť a praktickosť a plne korešpondujúce s jeho výnimočným dizajnom - povedal prezident a výkonný riaditeľ Chevroletu Europe Wayne Brannon.

Euro NCAP je ďalšou zo špecializovaných inštitúcií, ktoré udelili Voltu najvyššie ocenenie. Už predtým tak urobil americký U.S. Insurance Institute for Highway Safety, ktorý udelil modelu Volt ocenenie Top Safety Pick a päť hviezdičiek dostal aj od U.S. National Highway Traffic Safety Administration.

Chevrolet Volt má extrémne tuhú štruktúru karosérie tvorenú z pokrokových vysoko- a ultra vysokých pevných ocelí. Z prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti má Volt štandardne ABS na všetkých štyroch kolesách, ovládanie preklzu, elektronickú distribúciu brzdnej sily, brzdový asistent a elektronické ovládanie stability, štandardne 8 airbagov a sústavu pedálov, ktoré sa uvoľnia v prípade nárazu, kotvenie Isofix pre detskú sedačku na zadných sedadlách, nastaviteľné opierky hlavy na predných sedadlách zabraňujúce zraneniu šije a akustický signál, ktorý môže aktivovať vodič, upozorňujúci chodcov na blížiace sa vozidlo.

Chevrolet Volt
Volt je prvým elektrickým automobilom amerického výrobcu Chevrolet, ktorý získal najvyššie hodnotenie Euro NCAP a päť hviezdičiek za bezpečnosť

Nový Chevrolet Malibu, ktorý sa začne predávať v Európe, je ôsmou generáciou tohto modelového radu. Podobne aj Malibu je vybavené sofistikovanou štruktúrou pre maximum ochrany v prípade kolízie. Európska verzia bude mať 6 airbagov a rad ovládacích systémov podvozka. Model Malibu je najdlhšie vyrábaným modelovým radom Chevroletu, keď na automobilovej scéne pôsobí jeho osem predchádzajúcich generácií už 35 rokov.

V tomto roku získali ocenenie piatimi hviezdičkami Aveo hatchback, Chevrolet Orlando i Chevrolet Captiva. Päťhviezdičkové hodnotenie Euro NCAP získal aj najpredávanejší Chevrolet, model Cruze sedan.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.