Motokros: Z Francúzska ďalšie body

Pondelok, 27 máj 2019

Majstrovstvá sveta v motokrose pokračovali siedmim kolom vo Francúzku v Saint Juand' Angely. Aj tohto podujatia sa ako jediný slovenský jazdec zúčastnil Richard Šikyňa (MX Slovakia). V triede MX2 na stroji KTM 250 SXF vybojoval v nedeľňajších pretekoch ďalších deväť bodov za 17. a 16. miesto. Do TOP dvadsiatky priebežného poradia seriálu (má 35 bodov) mu chýba len päť bodov. "V pretekoch mi nevyšiel štart ani v jednej z dvoch jázd, navyše som v úvodnom kole spadol a v cieli bolo z toho 17. mieste. V druhej jazde som sa postupne prebojoval na 16. miesto. Mám ďalších deväť bodov a to ma teší," zhodnotil jazdec svoje účinkovanie vo Francúzsku. Manažér Peter Kolek: "Deväť svetových bodov je super. Škoda nevydarených štartov a pádov v kvalifikácii a prvej jazde. Mohlo to byť veselšie. Richard má rýchlosť, dostatok fyzických síl a potrebnú mieru sebavedomia. V tejto sezóne ho čaká ešte 11 pretekov majstrovstiev sveta, tak sa určite máme na čo tešiť."

Sikyna Francuzko 2019

Autor: jGold
Foto: R. Borák
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.