Motokros: Z Francúzska ďalšie body

Pondelok, 27 máj 2019

Majstrovstvá sveta v motokrose pokračovali siedmim kolom vo Francúzku v Saint Juand' Angely. Aj tohto podujatia sa ako jediný slovenský jazdec zúčastnil Richard Šikyňa (MX Slovakia). V triede MX2 na stroji KTM 250 SXF vybojoval v nedeľňajších pretekoch ďalších deväť bodov za 17. a 16. miesto. Do TOP dvadsiatky priebežného poradia seriálu (má 35 bodov) mu chýba len päť bodov. "V pretekoch mi nevyšiel štart ani v jednej z dvoch jázd, navyše som v úvodnom kole spadol a v cieli bolo z toho 17. mieste. V druhej jazde som sa postupne prebojoval na 16. miesto. Mám ďalších deväť bodov a to ma teší," zhodnotil jazdec svoje účinkovanie vo Francúzsku. Manažér Peter Kolek: "Deväť svetových bodov je super. Škoda nevydarených štartov a pádov v kvalifikácii a prvej jazde. Mohlo to byť veselšie. Richard má rýchlosť, dostatok fyzických síl a potrebnú mieru sebavedomia. V tejto sezóne ho čaká ešte 11 pretekov majstrovstiev sveta, tak sa určite máme na čo tešiť."

Sikyna Francuzko 2019

Autor: jGold
Foto: R. Borák
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.