Motokros: Z Francúzska ďalšie body

Pondelok, 27 máj 2019

Majstrovstvá sveta v motokrose pokračovali siedmim kolom vo Francúzku v Saint Juand' Angely. Aj tohto podujatia sa ako jediný slovenský jazdec zúčastnil Richard Šikyňa (MX Slovakia). V triede MX2 na stroji KTM 250 SXF vybojoval v nedeľňajších pretekoch ďalších deväť bodov za 17. a 16. miesto. Do TOP dvadsiatky priebežného poradia seriálu (má 35 bodov) mu chýba len päť bodov. "V pretekoch mi nevyšiel štart ani v jednej z dvoch jázd, navyše som v úvodnom kole spadol a v cieli bolo z toho 17. mieste. V druhej jazde som sa postupne prebojoval na 16. miesto. Mám ďalších deväť bodov a to ma teší," zhodnotil jazdec svoje účinkovanie vo Francúzsku. Manažér Peter Kolek: "Deväť svetových bodov je super. Škoda nevydarených štartov a pádov v kvalifikácii a prvej jazde. Mohlo to byť veselšie. Richard má rýchlosť, dostatok fyzických síl a potrebnú mieru sebavedomia. V tejto sezóne ho čaká ešte 11 pretekov majstrovstiev sveta, tak sa určite máme na čo tešiť."

Sikyna Francuzko 2019

Autor: jGold
Foto: R. Borák
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.