EDITORIÁL Igor Matovič pred dilemou ako odísť

Štvrtok, 25 marec 2021

Aj keď Igor Matovič myslel pravdepodobne na všetky možnosti ako odísť s akou-takou poctou z postu predsedu vlády, na jednu zatiaľ neprišiel. Možno preto, že už pred ním túto cestu použil jeho predchodca Róbert Fico?

Bývalý premiér po ulicou vynútenom sa odstúpení z postu predsedu slovenskej vlády posadil do kreslá šéfa svojej politickej strany a odtiaľ cez svojho nástupcu riadil štát, akoby on bol naďalej premiérom. Jeho ego tým nijako neutrpelo, aspoň nie v jeho očiach, či v očiach fanúšikov a prívržencov jeho strany.

Možnosť presunúť sa na šéfovskú stranícku stoličku Igor Matovič zatiaľ buď nevidí, alebo o nej neuvažuje, keďže jeho myseľ mu naplno zaberá problém ako dostať z politického ihriska soka Richarda Sulíka.

Ak by Matovič vymenil premiérskej kreslo za stranícke, tak ako Fico, možno by zažehnal vládnu a koaličnú krízu. To však len v prípade, ak by sa exminister Sulík posadil tiež do kresla šéfa strany. Dvaja kohúti by potom už kikiríkali na dvoch rôznych dvoroch, aj keď oddelených len drôteným pletivom.

Ak by si teda obaja rozhnevaní muži, Matovič i Sulík, sadli na svoje stranícke stoličky, bublina na politickej scéne by mohla spľasnúť. Krajine by sa potom v tejto pandemickej situácii lepšie dýchalo, vláda by mala nových ministrov a Slovensku by sa uľavilo.

Príjemné čítanie, aj keď tieto riadky sa od našich bežných tematicky odkláňajú.

Ján Goldberger,šéfredaktor

igor-matovic
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5