EDITORIÁL Igor Matovič pred dilemou ako odísť

Štvrtok, 25 marec 2021

Aj keď Igor Matovič myslel pravdepodobne na všetky možnosti ako odísť s akou-takou poctou z postu predsedu vlády, na jednu zatiaľ neprišiel. Možno preto, že už pred ním túto cestu použil jeho predchodca Róbert Fico?

Bývalý premiér po ulicou vynútenom sa odstúpení z postu predsedu slovenskej vlády posadil do kreslá šéfa svojej politickej strany a odtiaľ cez svojho nástupcu riadil štát, akoby on bol naďalej premiérom. Jeho ego tým nijako neutrpelo, aspoň nie v jeho očiach, či v očiach fanúšikov a prívržencov jeho strany.

Možnosť presunúť sa na šéfovskú stranícku stoličku Igor Matovič zatiaľ buď nevidí, alebo o nej neuvažuje, keďže jeho myseľ mu naplno zaberá problém ako dostať z politického ihriska soka Richarda Sulíka.

Ak by Matovič vymenil premiérskej kreslo za stranícke, tak ako Fico, možno by zažehnal vládnu a koaličnú krízu. To však len v prípade, ak by sa exminister Sulík posadil tiež do kresla šéfa strany. Dvaja kohúti by potom už kikiríkali na dvoch rôznych dvoroch, aj keď oddelených len drôteným pletivom.

Ak by si teda obaja rozhnevaní muži, Matovič i Sulík, sadli na svoje stranícke stoličky, bublina na politickej scéne by mohla spľasnúť. Krajine by sa potom v tejto pandemickej situácii lepšie dýchalo, vláda by mala nových ministrov a Slovensku by sa uľavilo.

Príjemné čítanie, aj keď tieto riadky sa od našich bežných tematicky odkláňajú.

Ján Goldberger,šéfredaktor

igor-matovic
Pridať komentár
Bleskovky
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.