Lexus LX ako obrie SUV

Utorok, 07 apríl 2020

Lexus má v v pláne presadiť sa aj na trhu s veľkými luxusnými SUV. Pomôcť by mohla prichádzajúca generácia modelu LX, ktorá bude ešte komfortnejšia ako súčasné modely, má konkurovať autám najdrahších výrobcov a pod kapotou by mala pracovať výkonná hybridná jednotka.

1-lexus-lx
Lexus LX tretej generácia. Dočká sa premeny na ešte luxusnejší a väčší model SUV?

Lexus LX sa má výrazne líšiť od aktuálneho modelu. Bude luxusnejší, s hybridným pohonom a motorom V6 twin-turbo. Podobnú pohonnú jednotku majú v súčasnosti modely Lexusu LC 500h a LS 500h. Druhý z uvedenývh modelov má aj pohon 4x4 a dosahuje celkový výkon 359 koní. Lexus by mohol práve takýto motor úspešne použiť v novej verzii LX. Auto má byť dostupné aj s dieselovým motorom.

Nový LX má debutovať v roku 2022 a má namierené k luxusnému Bentley Bentayga. Ten je typickým moderným SUV so samonosnou karosériou. Lexus LX bol vždy založený na klasickom rebrinovom ráme známom z plnokrvých terénnych áut. Bude aj ďalšia verzia modelu LX na takomto riešení? A bude Lexus LX naďalej konštrukčne spríbuznený s Toyotou Land Cruiser? Tá sa má dočkať nástupcu ešte v tomto roku a poháňať ju bude hybridná jednotka V6.

Nové SUV značky Lexus, by malo konkurovať aj modelu Lamborghini Urus. Na jeho vývoji, označenom LF, sa oficiálne pracuje. Mal by byť založený na koncepte LF-1 Limitless a jeho srdcom by mohol byť motor V8 twin-turbo.

Teraz ešte nie je známe, či sa ponuka Japoncov rozšíri v budúcnosti o ďalšie vozidlo s väčšou svetlou výškou, alebo či takýto vzhľad získa práve nástupca aktuálneho Lexusu LX. Za zmienku stojí, že v októbri 2019 značka zaregistrovala na japonskom patentovom úrade označenie LX 600. Môže to znamenať, že Lexus pripravuje veľké a silné SUV.

Lexus LX tretej generácie, dlhý päť metrov, je najväčším SUV japonskej značky. Veľkej popularite sa teší v USA a Rusku (v Európe sa predáva v Poľsku). Je vybavený motorom V8 s impozantným objemom 5,7 litra s výkonom 367 koní v kombinácii s osemstupňovým automatom a pohonom všetkých kolies. Štandardom je štvorzónová klimatizácia, HUD displej, 19-reproduktorový audiosystém Mark Levinson a displej s veľkosťou 12 palcov.

Karoséria Lexusu LX meria 5 metrov a model je najväčším SUV japonskej značky. Ak by Lexus zaradil do ponuky ešte väčšie vozidlo, mohol by získať ďalších klientov a nepochybne úspešné by bolo mohutné luxusné SUV pre sedem osôb. Na americkom trhu by tak nový obrý Lexus konkuroval modelom ako Cadillac Escalade či Lincoln Navigator, ktoré merajú viac ako 5,3 m. Takže je možné, že aj Lexus LX dorastie do takýchto rozmerov.

1-lexus-lx 2-lexus-lx
Autor: J. Goldberger
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.