AAA Auto na Slovensku po desiatich rokoch

Streda, 18 jún 2014

Ak ste už niekedy kupovali alebo uvažovali o kúpe jazdeného auta, potom vaša cesta smerovala s veľkou pravdepodobnosťou do niektorého autobazáru, prípadne ste si otvorili internet a zalistovali v ponuke autobazárov. Je preto veľkou pravdepodobnosťou, že ste sa tu stretli aj s autobazárom AAA Auto, neskôr ste ho možno aj navštívili, prípadne ste si tu svoj vysnívaný model aj kúpili.

1 AAA Auto
Ponuka jazdených áut v AAA Auto patrí k najpočetnejšej a najpestrejšej na Slovensku

Možno málokto vie, že spoločnosť AAA Auto je na Slovensku už celých desať rokov. Toto okrúhle výročie svojho pôsobenia u nás si jubilujúca spoločnosť pripomenula v minulých dňoch. Za tento čas otvorila a prevádzkuje na Slovensku jedenásť autocentier a predala spolu viac ako 82 000 jazdených vozidiel. Zvýšený záujem o použité automobily zaznamenali v AAA Auto aj v tomto roku, o čom svedčí fakt, že za prvých päť mesiacov ich predali už takmer sedemtisíc. Do konca roka očakávajú predaj ďalších približne desaťtisíc jazdených áut.

Vďaka optimistickým predpovediam ďalšieho vývoja na trhu jazdených vozidiel spoločnosť počas nasledujúcich mesiacov otvorí na Slovensku ďalšie dve pobočky. Jednu v Martine a ďalšia bude sídliť v Trnave. Záujem o jazdené autá a silnejúci nárast záujmu o používané autá podnietil spoločnosť AAA Auto budovať nové predajné centrá aj v okolitých štátoch, najnovšie v Poľsku a Rumunsku. Rast predaja skupiny AAA Auto dokumentujú aj čísla: v máji tohto roku predstavoval nárast 14,8 % a doteraz sa v tomto roku predalo už 25 901 áut.

Tieto údaje, ale aj plány skupiny AAA Auto prezentovala v najväčšom predajnom centre spoločnosti na Panónskej ceste v Bratislave generálna riaditeľka skupiny Karolína Topolová pri príležitosti 10. výročia vstupu spoločnosti na slovenský trh. Dozvedeli sme sa tiež, že v máji sa predalo v Českej republike 3596 áut, na Slovensku 1480, v Ruskej federácii 258 a v Maďarsku 191.

4 Tesla Model S
V ponuke obnovenej značky Mototechna je aj plne elektrický automobil Tesla Model S

"Májovým medziročným rastom o takmer pätnásť percent sme prekonali obdobie štyroch rokov nepretržitého zvyšovania mesačného objemu predaja ojazdených vozidiel. Potvrdzujú sa naše odhady výrazného oživenia trhu ojazdených automobilov," povedala Karolína Topolová, generálna riaditeľka AAA AUTO. "V Českej republike a na Slovensku otvoríme počas nasledujúcich ôsmich mesiacov najmenej štyri nové pobočky, a to v Mladej Boleslavi a Znojme v Českej republike, v Martine a Trnave na Slovensku. Hľadáme tiež vhodné miesta pre pobočky v Kecskeméte a v západnej časti Maďarska," uviedla Karolína Topolová.

Spoločnosť AAA AUTO vidí tiež neustále rastúci dopyt po luxusných autách a menej opotrebovaných vozidlách s nižším počtom najazdených kilometrov. Reakciou na to bolo opätovné uvedenie značky Mototechna na jeseň 2012. Tu si zákazníci nájdu autá s veľmi nízkym opotrebovaním. Novinkou v ponuke Mototechny je napríklad aj štvordverový plne elektrický sedan Tesla Model S.

1 AAA Auto 2 Gen riaditelka KarolinaTopolova 3 AAA Auto 4 Tesla Model S 5 AAA Auto 6 AAA Auto
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.