AAA Auto na Slovensku po desiatich rokoch

Streda, 18 jún 2014

Ak ste už niekedy kupovali alebo uvažovali o kúpe jazdeného auta, potom vaša cesta smerovala s veľkou pravdepodobnosťou do niektorého autobazáru, prípadne ste si otvorili internet a zalistovali v ponuke autobazárov. Je preto veľkou pravdepodobnosťou, že ste sa tu stretli aj s autobazárom AAA Auto, neskôr ste ho možno aj navštívili, prípadne ste si tu svoj vysnívaný model aj kúpili.

1 AAA Auto
Ponuka jazdených áut v AAA Auto patrí k najpočetnejšej a najpestrejšej na Slovensku

Možno málokto vie, že spoločnosť AAA Auto je na Slovensku už celých desať rokov. Toto okrúhle výročie svojho pôsobenia u nás si jubilujúca spoločnosť pripomenula v minulých dňoch. Za tento čas otvorila a prevádzkuje na Slovensku jedenásť autocentier a predala spolu viac ako 82 000 jazdených vozidiel. Zvýšený záujem o použité automobily zaznamenali v AAA Auto aj v tomto roku, o čom svedčí fakt, že za prvých päť mesiacov ich predali už takmer sedemtisíc. Do konca roka očakávajú predaj ďalších približne desaťtisíc jazdených áut.

Vďaka optimistickým predpovediam ďalšieho vývoja na trhu jazdených vozidiel spoločnosť počas nasledujúcich mesiacov otvorí na Slovensku ďalšie dve pobočky. Jednu v Martine a ďalšia bude sídliť v Trnave. Záujem o jazdené autá a silnejúci nárast záujmu o používané autá podnietil spoločnosť AAA Auto budovať nové predajné centrá aj v okolitých štátoch, najnovšie v Poľsku a Rumunsku. Rast predaja skupiny AAA Auto dokumentujú aj čísla: v máji tohto roku predstavoval nárast 14,8 % a doteraz sa v tomto roku predalo už 25 901 áut.

Tieto údaje, ale aj plány skupiny AAA Auto prezentovala v najväčšom predajnom centre spoločnosti na Panónskej ceste v Bratislave generálna riaditeľka skupiny Karolína Topolová pri príležitosti 10. výročia vstupu spoločnosti na slovenský trh. Dozvedeli sme sa tiež, že v máji sa predalo v Českej republike 3596 áut, na Slovensku 1480, v Ruskej federácii 258 a v Maďarsku 191.

4 Tesla Model S
V ponuke obnovenej značky Mototechna je aj plne elektrický automobil Tesla Model S

"Májovým medziročným rastom o takmer pätnásť percent sme prekonali obdobie štyroch rokov nepretržitého zvyšovania mesačného objemu predaja ojazdených vozidiel. Potvrdzujú sa naše odhady výrazného oživenia trhu ojazdených automobilov," povedala Karolína Topolová, generálna riaditeľka AAA AUTO. "V Českej republike a na Slovensku otvoríme počas nasledujúcich ôsmich mesiacov najmenej štyri nové pobočky, a to v Mladej Boleslavi a Znojme v Českej republike, v Martine a Trnave na Slovensku. Hľadáme tiež vhodné miesta pre pobočky v Kecskeméte a v západnej časti Maďarska," uviedla Karolína Topolová.

Spoločnosť AAA AUTO vidí tiež neustále rastúci dopyt po luxusných autách a menej opotrebovaných vozidlách s nižším počtom najazdených kilometrov. Reakciou na to bolo opätovné uvedenie značky Mototechna na jeseň 2012. Tu si zákazníci nájdu autá s veľmi nízkym opotrebovaním. Novinkou v ponuke Mototechny je napríklad aj štvordverový plne elektrický sedan Tesla Model S.

1 AAA Auto 2 Gen riaditelka KarolinaTopolova 3 AAA Auto 4 Tesla Model S 5 AAA Auto 6 AAA Auto
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.