AAA Auto na Slovensku po desiatich rokoch

Streda, 18 jún 2014

Ak ste už niekedy kupovali alebo uvažovali o kúpe jazdeného auta, potom vaša cesta smerovala s veľkou pravdepodobnosťou do niektorého autobazáru, prípadne ste si otvorili internet a zalistovali v ponuke autobazárov. Je preto veľkou pravdepodobnosťou, že ste sa tu stretli aj s autobazárom AAA Auto, neskôr ste ho možno aj navštívili, prípadne ste si tu svoj vysnívaný model aj kúpili.

1 AAA Auto
Ponuka jazdených áut v AAA Auto patrí k najpočetnejšej a najpestrejšej na Slovensku

Možno málokto vie, že spoločnosť AAA Auto je na Slovensku už celých desať rokov. Toto okrúhle výročie svojho pôsobenia u nás si jubilujúca spoločnosť pripomenula v minulých dňoch. Za tento čas otvorila a prevádzkuje na Slovensku jedenásť autocentier a predala spolu viac ako 82 000 jazdených vozidiel. Zvýšený záujem o použité automobily zaznamenali v AAA Auto aj v tomto roku, o čom svedčí fakt, že za prvých päť mesiacov ich predali už takmer sedemtisíc. Do konca roka očakávajú predaj ďalších približne desaťtisíc jazdených áut.

Vďaka optimistickým predpovediam ďalšieho vývoja na trhu jazdených vozidiel spoločnosť počas nasledujúcich mesiacov otvorí na Slovensku ďalšie dve pobočky. Jednu v Martine a ďalšia bude sídliť v Trnave. Záujem o jazdené autá a silnejúci nárast záujmu o používané autá podnietil spoločnosť AAA Auto budovať nové predajné centrá aj v okolitých štátoch, najnovšie v Poľsku a Rumunsku. Rast predaja skupiny AAA Auto dokumentujú aj čísla: v máji tohto roku predstavoval nárast 14,8 % a doteraz sa v tomto roku predalo už 25 901 áut.

Tieto údaje, ale aj plány skupiny AAA Auto prezentovala v najväčšom predajnom centre spoločnosti na Panónskej ceste v Bratislave generálna riaditeľka skupiny Karolína Topolová pri príležitosti 10. výročia vstupu spoločnosti na slovenský trh. Dozvedeli sme sa tiež, že v máji sa predalo v Českej republike 3596 áut, na Slovensku 1480, v Ruskej federácii 258 a v Maďarsku 191.

4 Tesla Model S
V ponuke obnovenej značky Mototechna je aj plne elektrický automobil Tesla Model S

"Májovým medziročným rastom o takmer pätnásť percent sme prekonali obdobie štyroch rokov nepretržitého zvyšovania mesačného objemu predaja ojazdených vozidiel. Potvrdzujú sa naše odhady výrazného oživenia trhu ojazdených automobilov," povedala Karolína Topolová, generálna riaditeľka AAA AUTO. "V Českej republike a na Slovensku otvoríme počas nasledujúcich ôsmich mesiacov najmenej štyri nové pobočky, a to v Mladej Boleslavi a Znojme v Českej republike, v Martine a Trnave na Slovensku. Hľadáme tiež vhodné miesta pre pobočky v Kecskeméte a v západnej časti Maďarska," uviedla Karolína Topolová.

Spoločnosť AAA AUTO vidí tiež neustále rastúci dopyt po luxusných autách a menej opotrebovaných vozidlách s nižším počtom najazdených kilometrov. Reakciou na to bolo opätovné uvedenie značky Mototechna na jeseň 2012. Tu si zákazníci nájdu autá s veľmi nízkym opotrebovaním. Novinkou v ponuke Mototechny je napríklad aj štvordverový plne elektrický sedan Tesla Model S.

1 AAA Auto 2 Gen riaditelka KarolinaTopolova 3 AAA Auto 4 Tesla Model S 5 AAA Auto 6 AAA Auto
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.