AAA Auto na Slovensku po desiatich rokoch

Streda, 18 jún 2014

Ak ste už niekedy kupovali alebo uvažovali o kúpe jazdeného auta, potom vaša cesta smerovala s veľkou pravdepodobnosťou do niektorého autobazáru, prípadne ste si otvorili internet a zalistovali v ponuke autobazárov. Je preto veľkou pravdepodobnosťou, že ste sa tu stretli aj s autobazárom AAA Auto, neskôr ste ho možno aj navštívili, prípadne ste si tu svoj vysnívaný model aj kúpili.

1 AAA Auto
Ponuka jazdených áut v AAA Auto patrí k najpočetnejšej a najpestrejšej na Slovensku

Možno málokto vie, že spoločnosť AAA Auto je na Slovensku už celých desať rokov. Toto okrúhle výročie svojho pôsobenia u nás si jubilujúca spoločnosť pripomenula v minulých dňoch. Za tento čas otvorila a prevádzkuje na Slovensku jedenásť autocentier a predala spolu viac ako 82 000 jazdených vozidiel. Zvýšený záujem o použité automobily zaznamenali v AAA Auto aj v tomto roku, o čom svedčí fakt, že za prvých päť mesiacov ich predali už takmer sedemtisíc. Do konca roka očakávajú predaj ďalších približne desaťtisíc jazdených áut.

Vďaka optimistickým predpovediam ďalšieho vývoja na trhu jazdených vozidiel spoločnosť počas nasledujúcich mesiacov otvorí na Slovensku ďalšie dve pobočky. Jednu v Martine a ďalšia bude sídliť v Trnave. Záujem o jazdené autá a silnejúci nárast záujmu o používané autá podnietil spoločnosť AAA Auto budovať nové predajné centrá aj v okolitých štátoch, najnovšie v Poľsku a Rumunsku. Rast predaja skupiny AAA Auto dokumentujú aj čísla: v máji tohto roku predstavoval nárast 14,8 % a doteraz sa v tomto roku predalo už 25 901 áut.

Tieto údaje, ale aj plány skupiny AAA Auto prezentovala v najväčšom predajnom centre spoločnosti na Panónskej ceste v Bratislave generálna riaditeľka skupiny Karolína Topolová pri príležitosti 10. výročia vstupu spoločnosti na slovenský trh. Dozvedeli sme sa tiež, že v máji sa predalo v Českej republike 3596 áut, na Slovensku 1480, v Ruskej federácii 258 a v Maďarsku 191.

4 Tesla Model S
V ponuke obnovenej značky Mototechna je aj plne elektrický automobil Tesla Model S

"Májovým medziročným rastom o takmer pätnásť percent sme prekonali obdobie štyroch rokov nepretržitého zvyšovania mesačného objemu predaja ojazdených vozidiel. Potvrdzujú sa naše odhady výrazného oživenia trhu ojazdených automobilov," povedala Karolína Topolová, generálna riaditeľka AAA AUTO. "V Českej republike a na Slovensku otvoríme počas nasledujúcich ôsmich mesiacov najmenej štyri nové pobočky, a to v Mladej Boleslavi a Znojme v Českej republike, v Martine a Trnave na Slovensku. Hľadáme tiež vhodné miesta pre pobočky v Kecskeméte a v západnej časti Maďarska," uviedla Karolína Topolová.

Spoločnosť AAA AUTO vidí tiež neustále rastúci dopyt po luxusných autách a menej opotrebovaných vozidlách s nižším počtom najazdených kilometrov. Reakciou na to bolo opätovné uvedenie značky Mototechna na jeseň 2012. Tu si zákazníci nájdu autá s veľmi nízkym opotrebovaním. Novinkou v ponuke Mototechny je napríklad aj štvordverový plne elektrický sedan Tesla Model S.

1 AAA Auto 2 Gen riaditelka KarolinaTopolova 3 AAA Auto 4 Tesla Model S 5 AAA Auto 6 AAA Auto
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.