AAA Auto na Slovensku po desiatich rokoch

Streda, 18 jún 2014

Ak ste už niekedy kupovali alebo uvažovali o kúpe jazdeného auta, potom vaša cesta smerovala s veľkou pravdepodobnosťou do niektorého autobazáru, prípadne ste si otvorili internet a zalistovali v ponuke autobazárov. Je preto veľkou pravdepodobnosťou, že ste sa tu stretli aj s autobazárom AAA Auto, neskôr ste ho možno aj navštívili, prípadne ste si tu svoj vysnívaný model aj kúpili.

1 AAA Auto
Ponuka jazdených áut v AAA Auto patrí k najpočetnejšej a najpestrejšej na Slovensku

Možno málokto vie, že spoločnosť AAA Auto je na Slovensku už celých desať rokov. Toto okrúhle výročie svojho pôsobenia u nás si jubilujúca spoločnosť pripomenula v minulých dňoch. Za tento čas otvorila a prevádzkuje na Slovensku jedenásť autocentier a predala spolu viac ako 82 000 jazdených vozidiel. Zvýšený záujem o použité automobily zaznamenali v AAA Auto aj v tomto roku, o čom svedčí fakt, že za prvých päť mesiacov ich predali už takmer sedemtisíc. Do konca roka očakávajú predaj ďalších približne desaťtisíc jazdených áut.

Vďaka optimistickým predpovediam ďalšieho vývoja na trhu jazdených vozidiel spoločnosť počas nasledujúcich mesiacov otvorí na Slovensku ďalšie dve pobočky. Jednu v Martine a ďalšia bude sídliť v Trnave. Záujem o jazdené autá a silnejúci nárast záujmu o používané autá podnietil spoločnosť AAA Auto budovať nové predajné centrá aj v okolitých štátoch, najnovšie v Poľsku a Rumunsku. Rast predaja skupiny AAA Auto dokumentujú aj čísla: v máji tohto roku predstavoval nárast 14,8 % a doteraz sa v tomto roku predalo už 25 901 áut.

Tieto údaje, ale aj plány skupiny AAA Auto prezentovala v najväčšom predajnom centre spoločnosti na Panónskej ceste v Bratislave generálna riaditeľka skupiny Karolína Topolová pri príležitosti 10. výročia vstupu spoločnosti na slovenský trh. Dozvedeli sme sa tiež, že v máji sa predalo v Českej republike 3596 áut, na Slovensku 1480, v Ruskej federácii 258 a v Maďarsku 191.

4 Tesla Model S
V ponuke obnovenej značky Mototechna je aj plne elektrický automobil Tesla Model S

"Májovým medziročným rastom o takmer pätnásť percent sme prekonali obdobie štyroch rokov nepretržitého zvyšovania mesačného objemu predaja ojazdených vozidiel. Potvrdzujú sa naše odhady výrazného oživenia trhu ojazdených automobilov," povedala Karolína Topolová, generálna riaditeľka AAA AUTO. "V Českej republike a na Slovensku otvoríme počas nasledujúcich ôsmich mesiacov najmenej štyri nové pobočky, a to v Mladej Boleslavi a Znojme v Českej republike, v Martine a Trnave na Slovensku. Hľadáme tiež vhodné miesta pre pobočky v Kecskeméte a v západnej časti Maďarska," uviedla Karolína Topolová.

Spoločnosť AAA AUTO vidí tiež neustále rastúci dopyt po luxusných autách a menej opotrebovaných vozidlách s nižším počtom najazdených kilometrov. Reakciou na to bolo opätovné uvedenie značky Mototechna na jeseň 2012. Tu si zákazníci nájdu autá s veľmi nízkym opotrebovaním. Novinkou v ponuke Mototechny je napríklad aj štvordverový plne elektrický sedan Tesla Model S.

1 AAA Auto 2 Gen riaditelka KarolinaTopolova 3 AAA Auto 4 Tesla Model S 5 AAA Auto 6 AAA Auto
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.