Ako funguje BMW i3 so Samsungom Galaxy Gear

Streda, 29 január 2014

Plne elektricky poháňané BMW i3 s integrovanou SIM kartou dokáže pomocou smartfónu a inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Gear zdieľať vodičovi cenné informácie. Môže napríklad na diaľku zistiť, či sú na aute zatvorené okná alebo či je vozidlo zamknuté. Umožňuje to Samsung Galaxy Gear s aplikáciou BMW i Remote App.

1 BMW i3 a Samsung
Inteligentné zariadenie Samsung Galaxy Gear s funkciami BMW i Remote App

Prepojenie inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Gear so smartfónom a technológiou BMW i Remote App rozširuje možnosti využívania mobilných zariadení v automobiloch. Hodinky Samsung Galaxy Gear sa nosia na zápästí a sú vhodným doplnkom martfónu. Vďaka tomu môže potom vodič na inteligentných hodinkách vidieť dôležité informácie bez toho, aby museli z vrecka vyťahovať svoj smartfón a odblokovať displej.

Aplikácia BMW i Remote App, ktorú vyvinulo BMW, informuje užívateľa inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Gear už pri prvom pohľade nielen o aktuálnom čase, ale aj o dojazde BMW i3 na elektrický pohon, o možnostiach dobíjania batérie a o čase príjazdu do cieľa cesty.

Ak užívateľ dotykového displeja Samsung Galaxy Gear klikne na čísla zaslané aplikáciou, otvorí sa submenu, ktoré obsahuje viac podrobných informácií, ktoré sú zobrazené v charakteristických farbách a štýle BMW i. Ďalšie submenu informuje o aktuálnom stave vozidla, ako aj o tom, či nie sú otvorené niektoré dvere, okná alebo strešné okno.

Aplikácia BMW i Remote App umožňuje užívateľovi zadávať na diaľku do vozidla navigácii ciele a regulovať napríklad klimatizáciu v aute, a to aj pomocou využitia hlasových povelov prostredníctvom S Voice, čo je systém rozlišovania reči od Samsungu.

Vývojový prototyp Samsung Galaxy Gear s funkciami BMW i Remote App je výborným doplnkom smartfónov, ktorý bez problémov spojí zákazníkov s ich mobilným systémom BMW. Táto aplikácia zároveň dokazuje, ako rýchlo môže a bude BMW Connected Drive reagovať na nové inovácie v zábavnom a informačnom sektore zavedením inteligentných riešení.

1 BMW i3 a Samsung 2 BMW i3 a Samsung 3 BMW i3 a Samsung 2
Autor: janGold
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.