Ako funguje BMW i3 so Samsungom Galaxy Gear

Streda, 29 január 2014

Plne elektricky poháňané BMW i3 s integrovanou SIM kartou dokáže pomocou smartfónu a inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Gear zdieľať vodičovi cenné informácie. Môže napríklad na diaľku zistiť, či sú na aute zatvorené okná alebo či je vozidlo zamknuté. Umožňuje to Samsung Galaxy Gear s aplikáciou BMW i Remote App.

1 BMW i3 a Samsung
Inteligentné zariadenie Samsung Galaxy Gear s funkciami BMW i Remote App

Prepojenie inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Gear so smartfónom a technológiou BMW i Remote App rozširuje možnosti využívania mobilných zariadení v automobiloch. Hodinky Samsung Galaxy Gear sa nosia na zápästí a sú vhodným doplnkom martfónu. Vďaka tomu môže potom vodič na inteligentných hodinkách vidieť dôležité informácie bez toho, aby museli z vrecka vyťahovať svoj smartfón a odblokovať displej.

Aplikácia BMW i Remote App, ktorú vyvinulo BMW, informuje užívateľa inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Gear už pri prvom pohľade nielen o aktuálnom čase, ale aj o dojazde BMW i3 na elektrický pohon, o možnostiach dobíjania batérie a o čase príjazdu do cieľa cesty.

Ak užívateľ dotykového displeja Samsung Galaxy Gear klikne na čísla zaslané aplikáciou, otvorí sa submenu, ktoré obsahuje viac podrobných informácií, ktoré sú zobrazené v charakteristických farbách a štýle BMW i. Ďalšie submenu informuje o aktuálnom stave vozidla, ako aj o tom, či nie sú otvorené niektoré dvere, okná alebo strešné okno.

Aplikácia BMW i Remote App umožňuje užívateľovi zadávať na diaľku do vozidla navigácii ciele a regulovať napríklad klimatizáciu v aute, a to aj pomocou využitia hlasových povelov prostredníctvom S Voice, čo je systém rozlišovania reči od Samsungu.

Vývojový prototyp Samsung Galaxy Gear s funkciami BMW i Remote App je výborným doplnkom smartfónov, ktorý bez problémov spojí zákazníkov s ich mobilným systémom BMW. Táto aplikácia zároveň dokazuje, ako rýchlo môže a bude BMW Connected Drive reagovať na nové inovácie v zábavnom a informačnom sektore zavedením inteligentných riešení.

1 BMW i3 a Samsung 2 BMW i3 a Samsung 3 BMW i3 a Samsung 2
Autor: janGold
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.