Ako funguje BMW i3 so Samsungom Galaxy Gear

Streda, 29 január 2014

Plne elektricky poháňané BMW i3 s integrovanou SIM kartou dokáže pomocou smartfónu a inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Gear zdieľať vodičovi cenné informácie. Môže napríklad na diaľku zistiť, či sú na aute zatvorené okná alebo či je vozidlo zamknuté. Umožňuje to Samsung Galaxy Gear s aplikáciou BMW i Remote App.

1 BMW i3 a Samsung
Inteligentné zariadenie Samsung Galaxy Gear s funkciami BMW i Remote App

Prepojenie inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Gear so smartfónom a technológiou BMW i Remote App rozširuje možnosti využívania mobilných zariadení v automobiloch. Hodinky Samsung Galaxy Gear sa nosia na zápästí a sú vhodným doplnkom martfónu. Vďaka tomu môže potom vodič na inteligentných hodinkách vidieť dôležité informácie bez toho, aby museli z vrecka vyťahovať svoj smartfón a odblokovať displej.

Aplikácia BMW i Remote App, ktorú vyvinulo BMW, informuje užívateľa inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Gear už pri prvom pohľade nielen o aktuálnom čase, ale aj o dojazde BMW i3 na elektrický pohon, o možnostiach dobíjania batérie a o čase príjazdu do cieľa cesty.

Ak užívateľ dotykového displeja Samsung Galaxy Gear klikne na čísla zaslané aplikáciou, otvorí sa submenu, ktoré obsahuje viac podrobných informácií, ktoré sú zobrazené v charakteristických farbách a štýle BMW i. Ďalšie submenu informuje o aktuálnom stave vozidla, ako aj o tom, či nie sú otvorené niektoré dvere, okná alebo strešné okno.

Aplikácia BMW i Remote App umožňuje užívateľovi zadávať na diaľku do vozidla navigácii ciele a regulovať napríklad klimatizáciu v aute, a to aj pomocou využitia hlasových povelov prostredníctvom S Voice, čo je systém rozlišovania reči od Samsungu.

Vývojový prototyp Samsung Galaxy Gear s funkciami BMW i Remote App je výborným doplnkom smartfónov, ktorý bez problémov spojí zákazníkov s ich mobilným systémom BMW. Táto aplikácia zároveň dokazuje, ako rýchlo môže a bude BMW Connected Drive reagovať na nové inovácie v zábavnom a informačnom sektore zavedením inteligentných riešení.

1 BMW i3 a Samsung 2 BMW i3 a Samsung 3 BMW i3 a Samsung 2
Autor: janGold
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."