Ako v dielni udržať čistotu

Utorok, 10 február 2015

Problém s udržaním čistoty a poriadku na pracoviskách, najmä v autodielňach, kde sa pracuje s olejmi a inými kvapalinami, veľmi úspešne riešia absorpčné podložky.

podložky Mewa
Použitie absorpčných podložiek je praktické všade tam, kde treba dodržať čistotu

Absorpčná podložka Multitex od spoločnosti Mewa je flexibilným riešením na ochranu veľkých a malých plôch od nečistôt a kvapalín. Schopnosť absorpčnej podložky sa osvedčila v autodielňach, ale aj v priemyselnej výrobe. Nízkou hmotnosťou len 600 gramov a veľkosťou 60 x 90 centimetrov je vhodná aj do užších priestorov. Dokáže pohltiť až tri litre kvapaliny, tak motorové alebo prevodové oleje, ako aj rozpúšťadlá, chladiace kvapaliny a iné. Podlahy tak zostanú suché a čisté.

Absorpčné podložky sa môžu použiť viackrát počas ich životnosti. Ak sa musia pokryť väčšie plochy, môžu sa vedľa seba poukladať viaceré absorpčné podložky a tak spoľahlivo pokryť požadovanú plochu. Takto chráni silná netkaná textília podľa potreby stroje, pracovisko a podlahu.

Výhoda absorpčnej podložky je aj v tom, že po použití nie je odpadom v zmysle zákona o odpadoch. Nekupujú sa na jednorazové použitie, ale ako kompletný servis. Bezpečne sa uschovávajú až do ich odovzdania v bezpečnostných kontajneroch SaCon vyvinutých firmou Mewa. Potom sa ekologicky vyčistia, v prípade potreby vymenia a znova dodajú na používanie. Výmenný systém ponúka cenovo výhodný spôsob ako znižovať odpad a ušetriť náklady na likvidáciu.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.