Ako v dielni udržať čistotu

Utorok, 10 február 2015

Problém s udržaním čistoty a poriadku na pracoviskách, najmä v autodielňach, kde sa pracuje s olejmi a inými kvapalinami, veľmi úspešne riešia absorpčné podložky.

podložky Mewa
Použitie absorpčných podložiek je praktické všade tam, kde treba dodržať čistotu

Absorpčná podložka Multitex od spoločnosti Mewa je flexibilným riešením na ochranu veľkých a malých plôch od nečistôt a kvapalín. Schopnosť absorpčnej podložky sa osvedčila v autodielňach, ale aj v priemyselnej výrobe. Nízkou hmotnosťou len 600 gramov a veľkosťou 60 x 90 centimetrov je vhodná aj do užších priestorov. Dokáže pohltiť až tri litre kvapaliny, tak motorové alebo prevodové oleje, ako aj rozpúšťadlá, chladiace kvapaliny a iné. Podlahy tak zostanú suché a čisté.

Absorpčné podložky sa môžu použiť viackrát počas ich životnosti. Ak sa musia pokryť väčšie plochy, môžu sa vedľa seba poukladať viaceré absorpčné podložky a tak spoľahlivo pokryť požadovanú plochu. Takto chráni silná netkaná textília podľa potreby stroje, pracovisko a podlahu.

Výhoda absorpčnej podložky je aj v tom, že po použití nie je odpadom v zmysle zákona o odpadoch. Nekupujú sa na jednorazové použitie, ale ako kompletný servis. Bezpečne sa uschovávajú až do ich odovzdania v bezpečnostných kontajneroch SaCon vyvinutých firmou Mewa. Potom sa ekologicky vyčistia, v prípade potreby vymenia a znova dodajú na používanie. Výmenný systém ponúka cenovo výhodný spôsob ako znižovať odpad a ušetriť náklady na likvidáciu.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.