Ako v dielni udržať čistotu

Utorok, 10 február 2015

Problém s udržaním čistoty a poriadku na pracoviskách, najmä v autodielňach, kde sa pracuje s olejmi a inými kvapalinami, veľmi úspešne riešia absorpčné podložky.

podložky Mewa
Použitie absorpčných podložiek je praktické všade tam, kde treba dodržať čistotu

Absorpčná podložka Multitex od spoločnosti Mewa je flexibilným riešením na ochranu veľkých a malých plôch od nečistôt a kvapalín. Schopnosť absorpčnej podložky sa osvedčila v autodielňach, ale aj v priemyselnej výrobe. Nízkou hmotnosťou len 600 gramov a veľkosťou 60 x 90 centimetrov je vhodná aj do užších priestorov. Dokáže pohltiť až tri litre kvapaliny, tak motorové alebo prevodové oleje, ako aj rozpúšťadlá, chladiace kvapaliny a iné. Podlahy tak zostanú suché a čisté.

Absorpčné podložky sa môžu použiť viackrát počas ich životnosti. Ak sa musia pokryť väčšie plochy, môžu sa vedľa seba poukladať viaceré absorpčné podložky a tak spoľahlivo pokryť požadovanú plochu. Takto chráni silná netkaná textília podľa potreby stroje, pracovisko a podlahu.

Výhoda absorpčnej podložky je aj v tom, že po použití nie je odpadom v zmysle zákona o odpadoch. Nekupujú sa na jednorazové použitie, ale ako kompletný servis. Bezpečne sa uschovávajú až do ich odovzdania v bezpečnostných kontajneroch SaCon vyvinutých firmou Mewa. Potom sa ekologicky vyčistia, v prípade potreby vymenia a znova dodajú na používanie. Výmenný systém ponúka cenovo výhodný spôsob ako znižovať odpad a ušetriť náklady na likvidáciu.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.