Ako v dielni udržať čistotu

Utorok, 10 február 2015

Problém s udržaním čistoty a poriadku na pracoviskách, najmä v autodielňach, kde sa pracuje s olejmi a inými kvapalinami, veľmi úspešne riešia absorpčné podložky.

podložky Mewa
Použitie absorpčných podložiek je praktické všade tam, kde treba dodržať čistotu

Absorpčná podložka Multitex od spoločnosti Mewa je flexibilným riešením na ochranu veľkých a malých plôch od nečistôt a kvapalín. Schopnosť absorpčnej podložky sa osvedčila v autodielňach, ale aj v priemyselnej výrobe. Nízkou hmotnosťou len 600 gramov a veľkosťou 60 x 90 centimetrov je vhodná aj do užších priestorov. Dokáže pohltiť až tri litre kvapaliny, tak motorové alebo prevodové oleje, ako aj rozpúšťadlá, chladiace kvapaliny a iné. Podlahy tak zostanú suché a čisté.

Absorpčné podložky sa môžu použiť viackrát počas ich životnosti. Ak sa musia pokryť väčšie plochy, môžu sa vedľa seba poukladať viaceré absorpčné podložky a tak spoľahlivo pokryť požadovanú plochu. Takto chráni silná netkaná textília podľa potreby stroje, pracovisko a podlahu.

Výhoda absorpčnej podložky je aj v tom, že po použití nie je odpadom v zmysle zákona o odpadoch. Nekupujú sa na jednorazové použitie, ale ako kompletný servis. Bezpečne sa uschovávajú až do ich odovzdania v bezpečnostných kontajneroch SaCon vyvinutých firmou Mewa. Potom sa ekologicky vyčistia, v prípade potreby vymenia a znova dodajú na používanie. Výmenný systém ponúka cenovo výhodný spôsob ako znižovať odpad a ušetriť náklady na likvidáciu.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.