Alfa MiTo je podľa Britov najlepšie supermini

Štvrtok, 02 december 2010

Je štýlové, športové a je víťaz. Model Alfa Romeo MiTo sa umiestnil na najvyššej priečke vo svojej kategórii v britskej čitateľskej ankete What Car? Reader Awards 2010.

Alfa MiTo
Alfa Romeo MiTo je podľa motoristov z V. Británie najlepším automobilom v segmente malých áut

What Car? Reader Awards je jediná anketa, v ktorej hlasujú výhradne zákazníci, takže je skutočným ukazovateľom toho, ktorý automobil na trhu je tým pravým víťazom. Alfa Romeo je preto oprávnene pyšná na to, že v roku 2010 toto ocenenie v kategórii supermini získal športový kompaktný model Alfa Romeo MiTo.

Model MiTo okrem prvenstva v segmente supermini získal spomedzi 167 súťažiacich modelov aj tretie miesto v kategórii Najlepší automobil. V kategórii Najlepší výrobca sa Alfa Romeo dostala na skvelé 4. miesto spomedzi 30 výrobcov.

V kategórii supermini sa za Alfou Romeo MiTo umiestnili ďalšie modely z dielne skupiny Fiat – na druhom mieste skončil Fiat 500 a tretia priečka patrí Fiatu Panda. Skupina Fiat tak potvrdila dominantné postavenie talianskeho výrobcu v jednom z najhorúcejších segmentov britského automobilového trhu.

Model MiTo bol na trh uvedený v roku 2009. Ponúkol skvelú alternatívu a stal sa významným súperom pre ostatné značky v tejto kategórii. Model MiTo totiž predstavil množstvo nových technológií vrátane technológie Dynamic control system, známej ako Alfa Romeo DNA, alebo už veľakrát ocenený systém MultiAir. Alfa Romeo MiTo, jedinečný automobil so športovým duchom, sa môže chváliť aj 5 hviezdičkami v prestížnom hodnotení bezpečnosti EuroNCAP.

Autor: J. Goldberger
Foto: Alfa Romeo
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.