Alfa MiTo je podľa Britov najlepšie supermini

Štvrtok, 02 december 2010

Je štýlové, športové a je víťaz. Model Alfa Romeo MiTo sa umiestnil na najvyššej priečke vo svojej kategórii v britskej čitateľskej ankete What Car? Reader Awards 2010.

Alfa MiTo
Alfa Romeo MiTo je podľa motoristov z V. Británie najlepším automobilom v segmente malých áut

What Car? Reader Awards je jediná anketa, v ktorej hlasujú výhradne zákazníci, takže je skutočným ukazovateľom toho, ktorý automobil na trhu je tým pravým víťazom. Alfa Romeo je preto oprávnene pyšná na to, že v roku 2010 toto ocenenie v kategórii supermini získal športový kompaktný model Alfa Romeo MiTo.

Model MiTo okrem prvenstva v segmente supermini získal spomedzi 167 súťažiacich modelov aj tretie miesto v kategórii Najlepší automobil. V kategórii Najlepší výrobca sa Alfa Romeo dostala na skvelé 4. miesto spomedzi 30 výrobcov.

V kategórii supermini sa za Alfou Romeo MiTo umiestnili ďalšie modely z dielne skupiny Fiat – na druhom mieste skončil Fiat 500 a tretia priečka patrí Fiatu Panda. Skupina Fiat tak potvrdila dominantné postavenie talianskeho výrobcu v jednom z najhorúcejších segmentov britského automobilového trhu.

Model MiTo bol na trh uvedený v roku 2009. Ponúkol skvelú alternatívu a stal sa významným súperom pre ostatné značky v tejto kategórii. Model MiTo totiž predstavil množstvo nových technológií vrátane technológie Dynamic control system, známej ako Alfa Romeo DNA, alebo už veľakrát ocenený systém MultiAir. Alfa Romeo MiTo, jedinečný automobil so športovým duchom, sa môže chváliť aj 5 hviezdičkami v prestížnom hodnotení bezpečnosti EuroNCAP.

Autor: J. Goldberger
Foto: Alfa Romeo
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.