Alfa MiTo je podľa Britov najlepšie supermini

Štvrtok, 02 december 2010

Je štýlové, športové a je víťaz. Model Alfa Romeo MiTo sa umiestnil na najvyššej priečke vo svojej kategórii v britskej čitateľskej ankete What Car? Reader Awards 2010.

Alfa MiTo
Alfa Romeo MiTo je podľa motoristov z V. Británie najlepším automobilom v segmente malých áut

What Car? Reader Awards je jediná anketa, v ktorej hlasujú výhradne zákazníci, takže je skutočným ukazovateľom toho, ktorý automobil na trhu je tým pravým víťazom. Alfa Romeo je preto oprávnene pyšná na to, že v roku 2010 toto ocenenie v kategórii supermini získal športový kompaktný model Alfa Romeo MiTo.

Model MiTo okrem prvenstva v segmente supermini získal spomedzi 167 súťažiacich modelov aj tretie miesto v kategórii Najlepší automobil. V kategórii Najlepší výrobca sa Alfa Romeo dostala na skvelé 4. miesto spomedzi 30 výrobcov.

V kategórii supermini sa za Alfou Romeo MiTo umiestnili ďalšie modely z dielne skupiny Fiat – na druhom mieste skončil Fiat 500 a tretia priečka patrí Fiatu Panda. Skupina Fiat tak potvrdila dominantné postavenie talianskeho výrobcu v jednom z najhorúcejších segmentov britského automobilového trhu.

Model MiTo bol na trh uvedený v roku 2009. Ponúkol skvelú alternatívu a stal sa významným súperom pre ostatné značky v tejto kategórii. Model MiTo totiž predstavil množstvo nových technológií vrátane technológie Dynamic control system, známej ako Alfa Romeo DNA, alebo už veľakrát ocenený systém MultiAir. Alfa Romeo MiTo, jedinečný automobil so športovým duchom, sa môže chváliť aj 5 hviezdičkami v prestížnom hodnotení bezpečnosti EuroNCAP.

Autor: J. Goldberger
Foto: Alfa Romeo
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.