Arden Classic na zámku Dyck

Piatok, 12 august 2011

Obdivovatelia historických automobilov a klasickej automobilovej techniky si mohli v dňoch 6. a 7. augusta dokonale vychutnať staré zašlé časy automobilizmu. Na zámku Dyck v Nemecku sa konal zraz historických automobilov pomenovaný Classic Days, na ktorom si návštevníci mohli prezrieť aj niektoré vzácne a špeciálne modely.

Mercedes 450 SLC 5,0
Oba unikátne mercedesy budili na zraze historických áut zaslúžene veľkú pozornosť

Na zraze na zámku Dyck nemecký tuningový úpravca Arden v spolupráci so svojim technologickým partnerom Vredestein v rámci Classic Days predviedol výber niektorých svojich špeciálnych modelov.

Jedným z nich bol aj veľmi vzácny exemplár Arden AJ4 V12 zrenovovaný v reštaurátorských dielňach Ardenu. Arden AJ4 má originálny vysokovýkonný motor s 320 konskými silami a 4stupňovú automatickú prevodovku. Úpravy karosérie aj interiéru vozidla si mohli návštevníci zhliadnuť priamo na Classic Days.

Druhý nie menej vzácny exemplár bol z kategórie motoristického športu, kde Arden predviedol legendárny Mercedes 450 SLC 5,0 Rally. Tento exemplár postavali z originálneho modelu Mercedes-Benz 450 SLC 5,0, ktorý bol vyrobený v roku 1979.

Autor: J. Goldberger
Foto: Arden
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.