Arden Classic na zámku Dyck

Piatok, 12 august 2011

Obdivovatelia historických automobilov a klasickej automobilovej techniky si mohli v dňoch 6. a 7. augusta dokonale vychutnať staré zašlé časy automobilizmu. Na zámku Dyck v Nemecku sa konal zraz historických automobilov pomenovaný Classic Days, na ktorom si návštevníci mohli prezrieť aj niektoré vzácne a špeciálne modely.

Mercedes 450 SLC 5,0
Oba unikátne mercedesy budili na zraze historických áut zaslúžene veľkú pozornosť

Na zraze na zámku Dyck nemecký tuningový úpravca Arden v spolupráci so svojim technologickým partnerom Vredestein v rámci Classic Days predviedol výber niektorých svojich špeciálnych modelov.

Jedným z nich bol aj veľmi vzácny exemplár Arden AJ4 V12 zrenovovaný v reštaurátorských dielňach Ardenu. Arden AJ4 má originálny vysokovýkonný motor s 320 konskými silami a 4stupňovú automatickú prevodovku. Úpravy karosérie aj interiéru vozidla si mohli návštevníci zhliadnuť priamo na Classic Days.

Druhý nie menej vzácny exemplár bol z kategórie motoristického športu, kde Arden predviedol legendárny Mercedes 450 SLC 5,0 Rally. Tento exemplár postavali z originálneho modelu Mercedes-Benz 450 SLC 5,0, ktorý bol vyrobený v roku 1979.

Autor: J. Goldberger
Foto: Arden
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.