Arden Classic na zámku Dyck

Piatok, 12 august 2011

Obdivovatelia historických automobilov a klasickej automobilovej techniky si mohli v dňoch 6. a 7. augusta dokonale vychutnať staré zašlé časy automobilizmu. Na zámku Dyck v Nemecku sa konal zraz historických automobilov pomenovaný Classic Days, na ktorom si návštevníci mohli prezrieť aj niektoré vzácne a špeciálne modely.

Mercedes 450 SLC 5,0
Oba unikátne mercedesy budili na zraze historických áut zaslúžene veľkú pozornosť

Na zraze na zámku Dyck nemecký tuningový úpravca Arden v spolupráci so svojim technologickým partnerom Vredestein v rámci Classic Days predviedol výber niektorých svojich špeciálnych modelov.

Jedným z nich bol aj veľmi vzácny exemplár Arden AJ4 V12 zrenovovaný v reštaurátorských dielňach Ardenu. Arden AJ4 má originálny vysokovýkonný motor s 320 konskými silami a 4stupňovú automatickú prevodovku. Úpravy karosérie aj interiéru vozidla si mohli návštevníci zhliadnuť priamo na Classic Days.

Druhý nie menej vzácny exemplár bol z kategórie motoristického športu, kde Arden predviedol legendárny Mercedes 450 SLC 5,0 Rally. Tento exemplár postavali z originálneho modelu Mercedes-Benz 450 SLC 5,0, ktorý bol vyrobený v roku 1979.

Autor: J. Goldberger
Foto: Arden
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.