Auto Palace: novým šéfom Kopečný

Utorok, 04 január 2011

V skupine Auto Palace Group, ktorá v tomto roku oslávi už 20 rokov úspešného pôsobenia na českom a slovenskom trhu s automobilmi, dochádza k zmene v najvyššom vedení. Na čelo spoločnosti po Ing. Jindřichovi Nevrlovi, ktorý stál pri zrode celej skupiny, nastupuje Ing. Richard Kopečný, ktorý v Auto Palace začínal ako marketingový a obchodný riaditeľ Mazdy.

Ing. Richard Kopečný
Nový šéf Auto Palace Group Ing. Richard Kopečný

Jindřich Nevrla sa rozhodol obmedziť svoje pracovné aktivity a užívať si aktívny odpočinok, avšak v automobilovom biznise zostáva naďalej ako štatutárny zástupca akcionára a odborný poradca skupiny. Pod jeho vedením si Skupina Auto Palace vybudovala významné postavenie a rešpekt obchodných partnerov i konkurencie.

Jindřich Nevrla
Jindřich Nevrla zostáva štatutárnym zástupcom a odborným poradcom skupiny Auto Palace Group

Rolf Lauret, majiteľ nadnárodného holandského holdingu, ktorého súčasťou je Auto Palace Group, po zmene vo vedení Auto Palace Group vyzdvihol zásluhy Jindřicha Nevrlu a uviedol, že je obdivuhodné, čo sa pod jeho vedením podarilo v Čechách a na Slovensku vybudovať. Dodal: "Verím, že s Jindřichom Nevrlom budeme aj naďalej ako pracovne, tak i osobne v úzkom kontakte".

Autor: J. Goldberger
Foto: Auto Palace
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.