Auto Palace: novým šéfom Kopečný

Utorok, 04 január 2011

V skupine Auto Palace Group, ktorá v tomto roku oslávi už 20 rokov úspešného pôsobenia na českom a slovenskom trhu s automobilmi, dochádza k zmene v najvyššom vedení. Na čelo spoločnosti po Ing. Jindřichovi Nevrlovi, ktorý stál pri zrode celej skupiny, nastupuje Ing. Richard Kopečný, ktorý v Auto Palace začínal ako marketingový a obchodný riaditeľ Mazdy.

Ing. Richard Kopečný
Nový šéf Auto Palace Group Ing. Richard Kopečný

Jindřich Nevrla sa rozhodol obmedziť svoje pracovné aktivity a užívať si aktívny odpočinok, avšak v automobilovom biznise zostáva naďalej ako štatutárny zástupca akcionára a odborný poradca skupiny. Pod jeho vedením si Skupina Auto Palace vybudovala významné postavenie a rešpekt obchodných partnerov i konkurencie.

Jindřich Nevrla
Jindřich Nevrla zostáva štatutárnym zástupcom a odborným poradcom skupiny Auto Palace Group

Rolf Lauret, majiteľ nadnárodného holandského holdingu, ktorého súčasťou je Auto Palace Group, po zmene vo vedení Auto Palace Group vyzdvihol zásluhy Jindřicha Nevrlu a uviedol, že je obdivuhodné, čo sa pod jeho vedením podarilo v Čechách a na Slovensku vybudovať. Dodal: "Verím, že s Jindřichom Nevrlom budeme aj naďalej ako pracovne, tak i osobne v úzkom kontakte".

Autor: J. Goldberger
Foto: Auto Palace
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.