Auto roka 2010: vo finále aj Škoda Yeti

Utorok, 03 november 2009

Do finále Auto roka 2010, oficiálne Car of the Year, postúpilo sedem modelov automobilov, medzi ktorými sa rozhodne, kto prevezme žezlo od posledného víťaza Opel Insignia, ktoré tomuto automobilu udelila pred rokom porota zložená z európskych motoristických novinárov. Sedem finalistov vzišlo z 33 nominovaných modelov. Meno víťazného modelu ankety Auto roka 2010 bude známe koncom novembra tohto roku.

Škoda Yeti
Uchádzať sa o titul Auto roka 2010 sa bude aj česká tohtoročná novinka Škoda Yeti

O poctu Car of the Year, ktorú každoročne udeľuje porota európskych motoristických novinárov, sa mohol uchádzať každý nový model, ktorý sa začne predávať v roku 2009 aspoň v piatich európskych štátoch, pričom sa ho musí predať minimálne 5000 exemplárov. Šancu získať titul európskeho auta roka teda nemajú napríklad športové alebo iné v malých sériách vyrábané automobily.

Do tohtoročného finále vybrala porota nasledovných sedem modelov automobilov: Citroën C3 Picasso, Mercedes-Benz E, Opel Astra, Peugeot 3008, Škoda Yeti, Toyota iQ a Volkswagen Polo. Ktorý z týchto siedmich finalistov nahradí na pomyselnom tróne Opel Insigniu, to sa dozvieme 30. novembra tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.