Auto roka 2010: vo finále aj Škoda Yeti

Utorok, 03 november 2009

Do finále Auto roka 2010, oficiálne Car of the Year, postúpilo sedem modelov automobilov, medzi ktorými sa rozhodne, kto prevezme žezlo od posledného víťaza Opel Insignia, ktoré tomuto automobilu udelila pred rokom porota zložená z európskych motoristických novinárov. Sedem finalistov vzišlo z 33 nominovaných modelov. Meno víťazného modelu ankety Auto roka 2010 bude známe koncom novembra tohto roku.

Škoda Yeti
Uchádzať sa o titul Auto roka 2010 sa bude aj česká tohtoročná novinka Škoda Yeti

O poctu Car of the Year, ktorú každoročne udeľuje porota európskych motoristických novinárov, sa mohol uchádzať každý nový model, ktorý sa začne predávať v roku 2009 aspoň v piatich európskych štátoch, pričom sa ho musí predať minimálne 5000 exemplárov. Šancu získať titul európskeho auta roka teda nemajú napríklad športové alebo iné v malých sériách vyrábané automobily.

Do tohtoročného finále vybrala porota nasledovných sedem modelov automobilov: Citroën C3 Picasso, Mercedes-Benz E, Opel Astra, Peugeot 3008, Škoda Yeti, Toyota iQ a Volkswagen Polo. Ktorý z týchto siedmich finalistov nahradí na pomyselnom tróne Opel Insigniu, to sa dozvieme 30. novembra tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.