Auto roka 2010: vo finále aj Škoda Yeti

Utorok, 03 november 2009

Do finále Auto roka 2010, oficiálne Car of the Year, postúpilo sedem modelov automobilov, medzi ktorými sa rozhodne, kto prevezme žezlo od posledného víťaza Opel Insignia, ktoré tomuto automobilu udelila pred rokom porota zložená z európskych motoristických novinárov. Sedem finalistov vzišlo z 33 nominovaných modelov. Meno víťazného modelu ankety Auto roka 2010 bude známe koncom novembra tohto roku.

Škoda Yeti
Uchádzať sa o titul Auto roka 2010 sa bude aj česká tohtoročná novinka Škoda Yeti

O poctu Car of the Year, ktorú každoročne udeľuje porota európskych motoristických novinárov, sa mohol uchádzať každý nový model, ktorý sa začne predávať v roku 2009 aspoň v piatich európskych štátoch, pričom sa ho musí predať minimálne 5000 exemplárov. Šancu získať titul európskeho auta roka teda nemajú napríklad športové alebo iné v malých sériách vyrábané automobily.

Do tohtoročného finále vybrala porota nasledovných sedem modelov automobilov: Citroën C3 Picasso, Mercedes-Benz E, Opel Astra, Peugeot 3008, Škoda Yeti, Toyota iQ a Volkswagen Polo. Ktorý z týchto siedmich finalistov nahradí na pomyselnom tróne Opel Insigniu, to sa dozvieme 30. novembra tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.