Auto roka 2011: sedem vyvolených

Pondelok, 08 november 2010

Blíži sa koniec roka a s ním aj vyhlásenie výsledkov ankety motoristických novinárov z vybraných európskych médií. V tomto ročníku ankety Auto roka 2011 vyberala 59 členná porota novinárov z 23 európskych krajín spomedzi 41 modelov sedem, ktoré postúpili do záverečného finále. Z nich vzíde víťaz a jeho meno sa dozvieme koncom novembra tohto roku.

Dacia Duster
Dacia Duster prekvapila a zaujala po každej stránke – odborníkov i verejnosť

Sedmičku vyvolených finalistov, ktorá sa bude uchádzať o titul Car off the Year 2011, tvoria Alfa Romeo Giulietta, Citroën C3/DS3, Dacia Duster, Ford C-Max/Grand C-Max, Nissan Leaf, Opel Meriva a Volvo S40/V40. Kto zo sedmičky vyvolených získa korunu kráľa európskeho Auta roka 2011, to budeme vedieť 29. novembra.

O titul Auto roka sa môžu uchádzať modely áut, ktorých predaj sa začal v roku 2010 a predáva sa v najmenej piatich európskych krajinách. Druhou podmienkou účasti v prestížnej ankete je, že v roku uvedenia na trh musí byť predaných najmenej 5000 exemplárov. Model, ktorý bude vyhlásený Autom roka 2011, vystrieda na tróne minuloročného víťaza, ktorým bol VW Polo.

Alfa Romeo Giulietta
Alfa Romeo Giulietta
Citroën C3
Citroën C3
Ford C-Max
Ford C-Max
Nissan Leaf
Nissan Leaf
Opel Meriva
Opel Meriva
Volvo V60
Volvo V60
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.