Auto roka 2018 spoznáme o týždeň v Ženeve

Utorok, 27 február 2018

Každoročne v predvečer autosalónu v Ženeve sa koná vyhlasovanie európskeho Auta roka a počas prvého novinárskeho dňa sa potom slávnostne dekoruje. Tak tomu bude aj tento rok, presne o týždeň. V utorok 6. marca spoznáme, ktorý zo siedmich finalistov získa prestížne ocenenie Auto roku 2018.

Alfa Romeo Stelvio
Alfa Romeo Stelvio je jeden zo siedmich kandidátov na ocenenie Auto roka 2018

Sedem finalistov, ktoré poznáme už od novembra minulého roka a vybrala ich skupina európskych motoristických novinárov. Minulý týždeň absolvovali s nimi posledné testy. Na slávnostnom vyhlasovaní predstaví kandidátov na Auto roka 2018 nový prezident poroty, známy nemecký novinár Frank Janssen.

Účasť na vyhlasovaní víťazného automobilu a jeho dekorovaní je vyhradená pre novinárov akreditovaných na 88. Autosalóne v Ženeve. Verejnosť ho naživo môže sledovať v pondelok 5. marca 2018 od 15,00 hod na stránkach www.gims.swiss alebo na www.caroftheyear.org.

Ocenenie európske Auto roka je nielen najstaršie a zároveň prvé, ale aj najprestížnejšie v Európe, keďže jeho začiatky spadajú do roku 1964.

O ocenenie Auto roka 2018 zabojuje týchto sedem automobilov (usporiadaných podľa abecedy): Alfa Romeo Stelvio, Audi A8, BMW radu 5, Citroën C3 Aircross, Kia Stinger, Seat Ibiza a Volvo XC40. Vybrali ich spomedzi 37 prihlásených uchádzačov.

Prvé testy podstúpila vybraná 37-čka v Dánsku v októbri 2017, záverečné uplynulý týždeň vo vývojovom centre Mortefontaine CERAM neďaleko Paríža na skúšobnej dráhe a okolitých cestách.

Autor: Ján Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.