Auto roka 2020: Kto zo sedem statočných

Pondelok, 02 marec 2020

Auto roka sa každoročne vyhlasuje v predvečer otvorenia ženevského autosalónu vo výstavných priestoroch v hale Palexpo za prítomnosti akreditovaných novinárov. Tento rok po tom ako organizátori museli zrušiť 90. ročník autosalónu, je to inak. Vyhlasovanie Auta roka prebehne, ale bez účasti novinárov.

Tesla-model-3
Tesla Model 3 s elektrickým pohonom je jedným z kandidátov na zisk ocenenia Auto roka 2020

Ceremoniál vyhlasovania sa bude vysielať naživo dnes 2. marca o 15-tej hodine na webovej stránke medzinárodného autosalónu v Ženeve a na stránke #GimsSwiss Facebook. Výsledok sa dozvieme, a každý kto priame vysielanie bude sledovať, v reálnom čase. Navyše z vysielania sa môžete dozvedieť aj viac o víťazovi. Cenu odovzdá zástupcovi víťaznej značky predseda hodnotiacej poroty Frank Janssen.

Víťaz vzíde z týchto siedmich automobilových noviniek, ktoré sa prebojovali do finále ankety: BMW radu 1, Ford Puma, Peugeot 208, Porsche Taycan, Renault Clio, Tesla model 3 a Toyota Corolla.

Anketu Auto roka organizuje sedem popredných automobilových časopisov z celej Európy: Auto z Talianska, Autocar z Veľkej Británie, Autopista zo Španielska, Autovisie z Holandska, L 'Automobile Magazine z Francúzska, Stern z Nemecka a Vi Bilägare zo Švédska. Ankety sa zúčastňuje 60 novinárov z 23 európskych krajín.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.