Auto Show ukončila sezónu

Streda, 28 november 2012

Posledným podujatím tohtoročnej sezóny automobilového športu na Slovensku, ale aj na Slovakia Ringu, bolo podujatie nazvané Auto Show Slovakia Ring. Jeho obľúbenosť medzi jazdcami aj divákmi každoročne rastie. Tento rok sa na ňom zúčastnilo vyše päťdesiat súťažných posádok.

Auto Show
Podujatie Auto Show Slovakia Ring bolo ako pravá a nefalšovaná automobilová rallye

Podujatie malo charakter automobilovej rallye a celé sa išlo v areáli Slovania Ringu pri Orechovej Potôni. Šesť vozidiel bolo najvyššej špecifikácie WRC, ale bolo tu aj päť najnovších Fabií S2000, mnoho štvorkoliek a ďalšie zaujímavé autá, ktoré bavili divákov. A keďže celé podujatie absolvovali posádky iba v areáli Slovakia Ringu, mohli diváci celý jeho priebeh sledovať z tribún a v bezpečí.

Pred podujatím to na Slovakia Ringu vyzeralo, že by mohlo aj spŕchnuť a potom by to bola naozajstná show. Zo zatiahnutej oblohy napokon nepršalo a teplota sa dokonca vyšplhala na 9 stupňov. K pohodliu divákov tak nič nechýbalo a dramatické jazdy ich navyše aj príjemne zohrievali. Napríklad aj rýchlymi "vracákmi" cez ručnú brzdu.

Medzi štartujúcimi nechýbali mená ako Grzegorz Grzyb, tohtoročný majster Slovenska v rallye, Václav Pech, niekoľkonásobný majster Českej republiky, známa slovenská posádka Igor Drotár s Vladimírom Banócim a medzi súťažiacimi nechýbal ani Štefan Rosina, ktorý sedlal Škodu Octaviu WRC.

Štartovalo sa o ôsmej ráno a podujatie skončilo podvečer vyhlásením víťazov. Posádky absolvovali celkom šesť rýchlostných skúšok, tri trasy po dvakrát. Z nich najdlhšia merala 10,1 km. Práve kombinácia časti pretekárskeho okruhu a obslužných komunikácií okolo trate tvorili zaujímavé, rýchle, ale aj technicky náročné rýchlostné skúšky.

Víťazom Auto Show Slovakia Ring sa s celkovým časom 30:07,58 min sa stal český jazdec Tomáš Kostka na Fabii S2000, známy aj z cestných pretekov, ktoré jazdí na aute špecifikácie DTM. Druhý skončil Roman Odložílek, tiež na Fabii S2000, s časom 30:39,19 min. Posledné pódiové umiestnenie získal Václav Pech na Fabii S2000. Jeho čas bol 30:43,34 min.

Špeciálnu pozornosť sa dostala Igorovi Drotárovi, ktorý si prevzal ocenenie Fair Play za pomoc pri záchrane Tomáša "Srnku" Ondreja a spolujazdca Adama Gömöriho po ich ťažkej havárii na nedávnej košickej rely.

Auto Show Auto Show Auto Show
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."