Auto Show ukončila sezónu

Streda, 28 november 2012

Posledným podujatím tohtoročnej sezóny automobilového športu na Slovensku, ale aj na Slovakia Ringu, bolo podujatie nazvané Auto Show Slovakia Ring. Jeho obľúbenosť medzi jazdcami aj divákmi každoročne rastie. Tento rok sa na ňom zúčastnilo vyše päťdesiat súťažných posádok.

Auto Show
Podujatie Auto Show Slovakia Ring bolo ako pravá a nefalšovaná automobilová rallye

Podujatie malo charakter automobilovej rallye a celé sa išlo v areáli Slovania Ringu pri Orechovej Potôni. Šesť vozidiel bolo najvyššej špecifikácie WRC, ale bolo tu aj päť najnovších Fabií S2000, mnoho štvorkoliek a ďalšie zaujímavé autá, ktoré bavili divákov. A keďže celé podujatie absolvovali posádky iba v areáli Slovakia Ringu, mohli diváci celý jeho priebeh sledovať z tribún a v bezpečí.

Pred podujatím to na Slovakia Ringu vyzeralo, že by mohlo aj spŕchnuť a potom by to bola naozajstná show. Zo zatiahnutej oblohy napokon nepršalo a teplota sa dokonca vyšplhala na 9 stupňov. K pohodliu divákov tak nič nechýbalo a dramatické jazdy ich navyše aj príjemne zohrievali. Napríklad aj rýchlymi "vracákmi" cez ručnú brzdu.

Medzi štartujúcimi nechýbali mená ako Grzegorz Grzyb, tohtoročný majster Slovenska v rallye, Václav Pech, niekoľkonásobný majster Českej republiky, známa slovenská posádka Igor Drotár s Vladimírom Banócim a medzi súťažiacimi nechýbal ani Štefan Rosina, ktorý sedlal Škodu Octaviu WRC.

Štartovalo sa o ôsmej ráno a podujatie skončilo podvečer vyhlásením víťazov. Posádky absolvovali celkom šesť rýchlostných skúšok, tri trasy po dvakrát. Z nich najdlhšia merala 10,1 km. Práve kombinácia časti pretekárskeho okruhu a obslužných komunikácií okolo trate tvorili zaujímavé, rýchle, ale aj technicky náročné rýchlostné skúšky.

Víťazom Auto Show Slovakia Ring sa s celkovým časom 30:07,58 min sa stal český jazdec Tomáš Kostka na Fabii S2000, známy aj z cestných pretekov, ktoré jazdí na aute špecifikácie DTM. Druhý skončil Roman Odložílek, tiež na Fabii S2000, s časom 30:39,19 min. Posledné pódiové umiestnenie získal Václav Pech na Fabii S2000. Jeho čas bol 30:43,34 min.

Špeciálnu pozornosť sa dostala Igorovi Drotárovi, ktorý si prevzal ocenenie Fair Play za pomoc pri záchrane Tomáša "Srnku" Ondreja a spolujazdca Adama Gömöriho po ich ťažkej havárii na nedávnej košickej rely.

Auto Show Auto Show Auto Show
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.