Auto Show ukončila sezónu

Streda, 28 november 2012

Posledným podujatím tohtoročnej sezóny automobilového športu na Slovensku, ale aj na Slovakia Ringu, bolo podujatie nazvané Auto Show Slovakia Ring. Jeho obľúbenosť medzi jazdcami aj divákmi každoročne rastie. Tento rok sa na ňom zúčastnilo vyše päťdesiat súťažných posádok.

Auto Show
Podujatie Auto Show Slovakia Ring bolo ako pravá a nefalšovaná automobilová rallye

Podujatie malo charakter automobilovej rallye a celé sa išlo v areáli Slovania Ringu pri Orechovej Potôni. Šesť vozidiel bolo najvyššej špecifikácie WRC, ale bolo tu aj päť najnovších Fabií S2000, mnoho štvorkoliek a ďalšie zaujímavé autá, ktoré bavili divákov. A keďže celé podujatie absolvovali posádky iba v areáli Slovakia Ringu, mohli diváci celý jeho priebeh sledovať z tribún a v bezpečí.

Pred podujatím to na Slovakia Ringu vyzeralo, že by mohlo aj spŕchnuť a potom by to bola naozajstná show. Zo zatiahnutej oblohy napokon nepršalo a teplota sa dokonca vyšplhala na 9 stupňov. K pohodliu divákov tak nič nechýbalo a dramatické jazdy ich navyše aj príjemne zohrievali. Napríklad aj rýchlymi "vracákmi" cez ručnú brzdu.

Medzi štartujúcimi nechýbali mená ako Grzegorz Grzyb, tohtoročný majster Slovenska v rallye, Václav Pech, niekoľkonásobný majster Českej republiky, známa slovenská posádka Igor Drotár s Vladimírom Banócim a medzi súťažiacimi nechýbal ani Štefan Rosina, ktorý sedlal Škodu Octaviu WRC.

Štartovalo sa o ôsmej ráno a podujatie skončilo podvečer vyhlásením víťazov. Posádky absolvovali celkom šesť rýchlostných skúšok, tri trasy po dvakrát. Z nich najdlhšia merala 10,1 km. Práve kombinácia časti pretekárskeho okruhu a obslužných komunikácií okolo trate tvorili zaujímavé, rýchle, ale aj technicky náročné rýchlostné skúšky.

Víťazom Auto Show Slovakia Ring sa s celkovým časom 30:07,58 min sa stal český jazdec Tomáš Kostka na Fabii S2000, známy aj z cestných pretekov, ktoré jazdí na aute špecifikácie DTM. Druhý skončil Roman Odložílek, tiež na Fabii S2000, s časom 30:39,19 min. Posledné pódiové umiestnenie získal Václav Pech na Fabii S2000. Jeho čas bol 30:43,34 min.

Špeciálnu pozornosť sa dostala Igorovi Drotárovi, ktorý si prevzal ocenenie Fair Play za pomoc pri záchrane Tomáša "Srnku" Ondreja a spolujazdca Adama Gömöriho po ich ťažkej havárii na nedávnej košickej rely.

Auto Show Auto Show Auto Show
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.