Autom roka 2013 v ČR je VW Golf

Utorok, 15 január 2013

V Českej republike sa Autom roka 2013 stal VW Golf siedmej generácie. Rozhodla o tom anketa českých novinárov. Druhú priečku pridelila odborná porota Toyote GT86 a tretie Mazde CX-5.

VW Golf VII
Čerstvý víťaz českej ankety Auto roka 2013, nový Volkswagen Golf siedmej generácie

Tridsaťdva členov odbornej poroty motoristických novinárov volilo víťaza zo šestice finalistov, ktorá vzišla z vybraných modelov uvedených na český trh v priebehu roka 2012. Slávnostné vyhlásenie Auta roka 2013 sa konalo v Top Hoteli Praha za prítomnosti zástupcov zúčastnených značiek.

Z prvého kola sa do finále prebojovali BMW radu 3, Ford B-Max, Mazda CX-5, Mercedes-Benz A, Toyota GT86 a Volkswagen Golf VII. Každý z 32 porotcov mal 25 bodov rozdeliť medzi šesť finalistov, z ktorých potom vzišiel víťaz. Stal sa ním automobil s najvyšším bodovým ziskom.

Za víťaznou trojicou VW Golf (získal 207 bodov), Toyota GT86 (190 b) a Mazda CX-5 (133 b) sa na štvrtej priečke umiestnilo BMW radu 3 (102 b), piaty skončil Ford B-Max (90 b) a šieste miesto patrí Mercedesu-Benz A (78 b).

Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."