Autom roka 2020 (Car of the Year) je Peugeot 208

Pondelok, 02 marec 2020

Napriek tomu, že tohtoročný autosalón v Ženeve Švajčiari zrušili pre hroziaci rokonavírus, vyhlasovanie Auta roku 2020 v hale výstaviska Palexpo prebehlo, aj keď bez diváckej kulisy. Napriek tomu sme celý ceremoniál mohli sledovať spolu s tisíckami ľudí v Európe i na celom svete na internete. Spomedzi siedmich finalistov si palmu víťazstva odniesol Peugeot 208.

Peugeot-208
Za Auto roka 2020 vyhlásili v Ženeve francúzsky Peugeot 208. Rozhodlo o tom šesťdesiat porotcov z dvadsiatich troch štátov Európy.

Novinka Peugeot 208, model segmentu B, zvíťazil v konkurencii takých silných súperov ako Tesla Model 3, Porsche Taycan, Renault Clio, Ford Puma, Toyotta Corolla a BMW radu 1 celkom presvedčivo so ziskom 281 bodov, o 39 bodov pred modelom Tesla Model 3. Rozhodli o tom hlasy šesťdesiatky porotcov z dvadsiatich troch štátov Európy.

Za víťazným Peugeotom 208 sa na druhom mieste umiestnila Tesla Model 3 s 242 bodmi, a na treťom Porsche Taycan so ziskom 222 bodov. Štvrtý Reanult Clio dostal od porotcov 211 bodov a piaty Ford Puma 209 bodov. Dve posledné priečky patria Toyote Corolle (152 b) a BMW radu 1 (133 b).

V dvoch predchádzajúcich rokoch si víťazstvo zo Ženevy odniesli v roku 2018 švédske Volvo XC 40 a titul Auto roka 2019 získal britský elektrický Jaguar I-Pace.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.