Autosalón Bratislava otvára svoje brány

Nedeľa, 13 apríl 2008

Medzinárodný autosalón Bratislava, v poradí už osemnásty, sa uskutoční v dňoch 15. – 20.4.2008 v priestoroch bratislavskej Incheby na pravom brehu Dunaja.

Autosalón Bratislava Autosalón Bratislava

Aj v tomto roku ponúkne prehliadku viacerých ženevských premiér. Po prvýkrát sa práve na bratislavskom autosalóne predstavia značky Brilliance, Cadillac, Corvette, Chevrolet, Infiniti, Lancia, Maybach, Mosler, Spyker a Wiesmann. Autosalón sa uskutoční spolu so 14. špecializovanou výstavou autopríslušenstva a servisnej techniky Autoservis. Jeho súčasťou bude aj 4. medzinárodný veľtrh výrobcov a subdodávateľov pre automobilový priemysel a logistiku C.S.I.L. a 3. medzinárodný veľtrh plastov, gumy a kompozitov pre automobilový priemysel Carplast.

Autosalón Bratislava Autosalón Bratislava

Tento rok sa autosalónu a veľtrhov CSIL a Carpalst zúčastní 246 vystavovateľov a predstaví sa 48 automobilových značiek na výstavnej ploche 45 000 m². Aj teraz ponúkne autosalón sprievodný program pre odborných návštevníkov aj pre verejnosť. Napríklad kuriérsky test úžitkových vozidiel, konferenciu Cechu predajcov a servisov motorových vozidiel a odborný seminár na tému Bezpečnosť dopravy a dopravné značenie na pozemných komunikáciách. Súčasťou veľtrhu C.S.I.L. je seminár o plastoch a ich použití pri výrobe automobilov.

Pripravené sú aj divácky atraktívne crash testy, ktoré ponúkajú možnosť vidieť, čo sa stane pri strete dvoch áut alebo auta s chodcom, ďalej škola šmykov, kde si návštevníci môžu vyskúšať, ako reaguje automobil v plnej rýchlosti, keď sa dostane do šmyku. Zaujímavá je aj príležitosť oživiť si pravidlá cestnej premávky na dopravných ihriskách a možnosť dozvedieť sa viac o tom, ako jazdiť bezpečnejšie. Pripravená je aj špeciálna sekcia karavanov a obytných automobilov a veľkou atrakciou bude terénny polygón, ktorý ponúka možnosť vidieť unikátnu terénnu šou a vyskúšať si jazdu v terénnom automobile.

Autosalón Bratislava

Ani v tomto roku nebude chýbať tuningové centrum v hale A1, ktoré 20. apríla pripravuje práve na autosalóne otvorenie tuningovej sezóny, kde sa očakáva príchod 300 - 400 tuningovo upravených automobilov, čo pre divákov predstavuje možnosť zažiť skutočnú automobilovú šou.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.