Autosalón Bratislava otvára svoje brány

Nedeľa, 13 apríl 2008

Medzinárodný autosalón Bratislava, v poradí už osemnásty, sa uskutoční v dňoch 15. – 20.4.2008 v priestoroch bratislavskej Incheby na pravom brehu Dunaja.

Autosalón Bratislava Autosalón Bratislava

Aj v tomto roku ponúkne prehliadku viacerých ženevských premiér. Po prvýkrát sa práve na bratislavskom autosalóne predstavia značky Brilliance, Cadillac, Corvette, Chevrolet, Infiniti, Lancia, Maybach, Mosler, Spyker a Wiesmann. Autosalón sa uskutoční spolu so 14. špecializovanou výstavou autopríslušenstva a servisnej techniky Autoservis. Jeho súčasťou bude aj 4. medzinárodný veľtrh výrobcov a subdodávateľov pre automobilový priemysel a logistiku C.S.I.L. a 3. medzinárodný veľtrh plastov, gumy a kompozitov pre automobilový priemysel Carplast.

Autosalón Bratislava Autosalón Bratislava

Tento rok sa autosalónu a veľtrhov CSIL a Carpalst zúčastní 246 vystavovateľov a predstaví sa 48 automobilových značiek na výstavnej ploche 45 000 m². Aj teraz ponúkne autosalón sprievodný program pre odborných návštevníkov aj pre verejnosť. Napríklad kuriérsky test úžitkových vozidiel, konferenciu Cechu predajcov a servisov motorových vozidiel a odborný seminár na tému Bezpečnosť dopravy a dopravné značenie na pozemných komunikáciách. Súčasťou veľtrhu C.S.I.L. je seminár o plastoch a ich použití pri výrobe automobilov.

Pripravené sú aj divácky atraktívne crash testy, ktoré ponúkajú možnosť vidieť, čo sa stane pri strete dvoch áut alebo auta s chodcom, ďalej škola šmykov, kde si návštevníci môžu vyskúšať, ako reaguje automobil v plnej rýchlosti, keď sa dostane do šmyku. Zaujímavá je aj príležitosť oživiť si pravidlá cestnej premávky na dopravných ihriskách a možnosť dozvedieť sa viac o tom, ako jazdiť bezpečnejšie. Pripravená je aj špeciálna sekcia karavanov a obytných automobilov a veľkou atrakciou bude terénny polygón, ktorý ponúka možnosť vidieť unikátnu terénnu šou a vyskúšať si jazdu v terénnom automobile.

Autosalón Bratislava

Ani v tomto roku nebude chýbať tuningové centrum v hale A1, ktoré 20. apríla pripravuje práve na autosalóne otvorenie tuningovej sezóny, kde sa očakáva príchod 300 - 400 tuningovo upravených automobilov, čo pre divákov predstavuje možnosť zažiť skutočnú automobilovú šou.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."
1-Homola-Rím
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola si odnáša z pretekov FIA Motorsport Games 2019 Rome, ktoré nazývali aj malými majstrovstvami sveta či olympijskými hrami v motoršporte, bronzovú medailu. V sobotu v prvých pretekoch skončil druhý a v nedeľu piaty, čo mu v konečnom hodnotení vynieslo miesto na stupni víťazov. V druhých pretekoch potreboval auto bezpečne doviezť do cieľa a skončiť do piateho miesta, aby obsadil celkové tretie miesto. Svoju úlohu splnil a cieľovú pásku preťal na 5. mieste. Diváci tak na historicky prvom výnimočnom podujatí FIA Motorsport Games 2019 Rome videli pódium zložené z ruského, belgického a slovenského pretekára Mateja Homolu.