Autosalón Brno: novinky i atrakcie

Nedeľa, 31 máj 2009

Kríza-nekríza, autosalón v Brne bude. Napriek dopadom hospodárskej krízy, ktorá zasiahla aj automobilový priemysel. Bude síce o pár dní kratší, ale Česká republika nepríde o svoj tradičný autosalón osobných automobilov, ktorý sa koná každý nepárny rok a je zaradený medzi prestížne autosalóny v kalendári medzinárodnej organizácie automobilových konštruktérov OICA.

Autosalón Brno
Ťahákom a pastvou pre oči návštevníkov autosalónu bude aj luxusný Aston Martin DB9

Na poslednom autosalóne v roku 2007 malo svoje výstavné stánky približne 300 vystavovateľov a ich expozície videlo vyše 145 tisíc návštevníkov. V tomto roku počet vystavovateľov organizátori neoznámili, bude ich však vzhľadom na súčasnú hospodársku situáciu pravdepodobne menej. Automobilových značiek bude na autosalóne okolo tridsať, čo je menej ako pred dvoma rokmi. Zato návštevníkom autosalónu sa v priestoroch jedného z najmodernejších európskych výstavných areálov predstavia mnohé čerstvé novinky.

Svoje najnovšie modely predstaví napríklad česká Škoda, ktorá predstaví v Brne vo svetovej premiére Škodu Octaviu RS a Octaviu Scout, ale aj ďalšie nové modely ako Fabia Scout, Fabia GreenLine, Octavia GreenLine, predovšetkým však poslednú novinku Škoda Yeti. V Brne nebude chýbať ani Kia, ktorá v premiére ukáže koncept s pracovným názvom No 3, Renault nový Mégane Grandtour, Honda nový Jazz, Opel Auto roka 2009 Insigniu a novinky uvidia návštevníci aj v expozíciách značiek Audi, Volkswagen, Seat, Hyundai, Ford a ďalších. Veľkým ťahákom pre oči návštevníka budú aj atraktívne modely ako Aston Martin, Bentley, Lamborghini, Spyker, YES a iné.

Autosalón Brno
Nový pavilón P je svojou výstavnou plochou približne trikrát väčší ako tie doterajšie

Výstavnú premiéru bude mať aj nový pavilón P, ktorý svojou výstavnou plochou vyše 15 000 m² prekonáva všetky doterajšie brnianske pavilóny. Na plochu tohto pavilónu sa vojde toľko automobilov, ktoré by inak boli rozmiestnené v troch doterajších. A v jeho okolí je priestor pre parkovanie až štyri tisíc automobilov návštevníkov autosalónu, čo znamená komfortný prístup do areálu výstaviska.

Návštevníci autosalónu okrem možnosti vidieť na vlastné oči pestrú ponuku nových automobilov vrátane najnovších modelov si budú môcť vyskúšať v rámci testovacích jázd aj celý rad vybraných modelov. Súčasťou autosalónu bude aj tentoraz bohatý sprievodný program pre odborníkov i laikov, odborné konferencie a rôzne stretnutia.

Mimoriadne atraktívnu akciu nazvanú Autosalón Night pripravili organizátori autosalónu na piatok 5. júna. Večer o 18. hodine sa otvoria brány areálu výstaviska. Každý, kto sem príde, zažije podľa organizátorov chvíle plné zábavy. Vstup na akciu je bezplatný, rovnako aj parkovanie pri novom pavilóne P. Pripravené je vystúpenie populárnych skupín i interpretov, atrakcie pre deti a občerstvenie. Už počas tohto večera si budú môcť prezrieť vystavené exponáty a zajazdiť si na vybraných modeloch automobilov. Vyvrcholením bude nočný ohňostroj nad Špilberkom, na ktorý je z areálu výstaviska veľmi dobrý výhľad.

Brány brnianskeho autosalónu sa pre návštevníkov otvoria v sobotu 6. júna, zavrú ich vo štvrtok 11. júna. Tradičným dňom pre novinárov a odbornú verejnosť bude piatok, deň pred oficiálnym otvorením autosalónu.

Autosalón Brno Autosalón Brno Autosalón Brno Autosalón Brno Autosalón Brno Autosalón Brno Autosalón Brno Autosalón Brno Autosalón Brno Autosalón Brno Autosalón Brno
Autor: J. Goldberger
Foto: BVV
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.