Autotec Brno na dohľad

Utorok, 16 október 2007

Brno má dva veľké automobilové veľtrhy. Autosalón osobných automobilov strieda každý druhý rok veľtrh nákladných áut Autotec. Aký bude ten budúcoročný?

Autotec Brno

Ste vystavovateľ a chystáte sa do Brna na medzinárodný veľtrh nákladných a úžitkových vozidiel, dielcov a servisnej techniky Autotec 2008? Že je ďaleko? Možno áno, ale aj nie. Potenciálni vystavovatelia už teraz posielajú svoje prihlášky, čo má niekoľko výhod. Napríklad získate lepšie miesto pre svoju expozíciu, nemusíte viac myslieť na to, aby ste neprešvihli termín prihlásenia, ale najmä – je to lacnejšie.

Autotec Brno Autotec Brno Autotec Brno

Autotec sa v budúcom roku bude konať v dňoch 4. až 8. júna. Je jedným z najprestížnejších európskych veľtrhov a jedinou motoristickou výstavou tohto druhu v strednej Európe. Dvanásty ročník Medzinárodného veľtrhu úžitkových vozidiel, dielov a servisnej techniky, ako sa Autotec oficiálne nazýva, je trvale zaradený do prestížneho kalendára medzinárodných výstav organizácie O.I.C.A – Medzinárodnej asociácie výrobcov automobilov.

Autotec ponúka každé dva roky, vždy v párny rok, príležitosť k stretnutiam reprezentantov odvetvia nákladných automobilov a dopravnej techniky a k nadväzovaniu nových kontaktov. A keďže je odborným veľtrhom, vychádza v ústrety najmä odbornej verejnosti. Aj preto na pripravovanom budúcoročnom veľtrhu sa uvedie nová sekcia nazvaná Autotec Conference a bude venovaná odborným konferenciám, prednáškam a diskusiám. Autotec je však obľúbeným miestom návštev aj pre širokú verejnosť, ktorá má záujem o nákladné a úžitkové automobily.

Autotec Brno

Na Autotecu sa pravidelne zúčastňujú vystavovatelia väčšiny európskych štátov vrátane Slovenska, ale aj vystavovatelia z iných končín sveta. Aj Autotec 2008 ponúkne množstvo noviniek a premiér českých i zahraničných vystavovateľov, ako kamiónov, nákladných automobilov, doplnkov, garážovej a servisnej techniky. Svoje produkty tu predvedú významné európske i svetové automobilky, producenti dielov a komponentov pre celú oblasť nákladnej automobilovej techniky.

Na príprave budúcoročného Autotecu sa už dlhšie naplno pracuje. Poznáme termín uzávierky prihlášok za zvýhodnené nájomné – 30. november 2007. Ďalším termínom je 3. marec, kedy prihlásení vystavovatelia dostanú potvrdenie o účasti, umiestnení svojej expozície a ostatné pokyny. Na 4. apríla pripadá uzávierka prihlášok do katalógu, 26. mája sa začne pracovať na montáži expozícií a exponátov, aby na tlačový deň 3. júna a deň otvorenia 4. júna bolo všetko pripravené.

Pridať komentár
Bleskovky
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."
1-Homola-Rím
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola si odnáša z pretekov FIA Motorsport Games 2019 Rome, ktoré nazývali aj malými majstrovstvami sveta či olympijskými hrami v motoršporte, bronzovú medailu. V sobotu v prvých pretekoch skončil druhý a v nedeľu piaty, čo mu v konečnom hodnotení vynieslo miesto na stupni víťazov. V druhých pretekoch potreboval auto bezpečne doviezť do cieľa a skončiť do piateho miesta, aby obsadil celkové tretie miesto. Svoju úlohu splnil a cieľovú pásku preťal na 5. mieste. Diváci tak na historicky prvom výnimočnom podujatí FIA Motorsport Games 2019 Rome videli pódium zložené z ruského, belgického a slovenského pretekára Mateja Homolu.