Autotec Brno na dohľad

Utorok, 16 október 2007

Brno má dva veľké automobilové veľtrhy. Autosalón osobných automobilov strieda každý druhý rok veľtrh nákladných áut Autotec. Aký bude ten budúcoročný?

Autotec Brno

Ste vystavovateľ a chystáte sa do Brna na medzinárodný veľtrh nákladných a úžitkových vozidiel, dielcov a servisnej techniky Autotec 2008? Že je ďaleko? Možno áno, ale aj nie. Potenciálni vystavovatelia už teraz posielajú svoje prihlášky, čo má niekoľko výhod. Napríklad získate lepšie miesto pre svoju expozíciu, nemusíte viac myslieť na to, aby ste neprešvihli termín prihlásenia, ale najmä – je to lacnejšie.

Autotec Brno Autotec Brno Autotec Brno

Autotec sa v budúcom roku bude konať v dňoch 4. až 8. júna. Je jedným z najprestížnejších európskych veľtrhov a jedinou motoristickou výstavou tohto druhu v strednej Európe. Dvanásty ročník Medzinárodného veľtrhu úžitkových vozidiel, dielov a servisnej techniky, ako sa Autotec oficiálne nazýva, je trvale zaradený do prestížneho kalendára medzinárodných výstav organizácie O.I.C.A – Medzinárodnej asociácie výrobcov automobilov.

Autotec ponúka každé dva roky, vždy v párny rok, príležitosť k stretnutiam reprezentantov odvetvia nákladných automobilov a dopravnej techniky a k nadväzovaniu nových kontaktov. A keďže je odborným veľtrhom, vychádza v ústrety najmä odbornej verejnosti. Aj preto na pripravovanom budúcoročnom veľtrhu sa uvedie nová sekcia nazvaná Autotec Conference a bude venovaná odborným konferenciám, prednáškam a diskusiám. Autotec je však obľúbeným miestom návštev aj pre širokú verejnosť, ktorá má záujem o nákladné a úžitkové automobily.

Autotec Brno

Na Autotecu sa pravidelne zúčastňujú vystavovatelia väčšiny európskych štátov vrátane Slovenska, ale aj vystavovatelia z iných končín sveta. Aj Autotec 2008 ponúkne množstvo noviniek a premiér českých i zahraničných vystavovateľov, ako kamiónov, nákladných automobilov, doplnkov, garážovej a servisnej techniky. Svoje produkty tu predvedú významné európske i svetové automobilky, producenti dielov a komponentov pre celú oblasť nákladnej automobilovej techniky.

Na príprave budúcoročného Autotecu sa už dlhšie naplno pracuje. Poznáme termín uzávierky prihlášok za zvýhodnené nájomné – 30. november 2007. Ďalším termínom je 3. marec, kedy prihlásení vystavovatelia dostanú potvrdenie o účasti, umiestnení svojej expozície a ostatné pokyny. Na 4. apríla pripadá uzávierka prihlášok do katalógu, 26. mája sa začne pracovať na montáži expozícií a exponátov, aby na tlačový deň 3. júna a deň otvorenia 4. júna bolo všetko pripravené.

Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.