Barum Polaris 5 - prichádza nová zimná pneumatika

Streda, 19 september 2018

Letné horúčavy nás stále neopúšťajú a výrobcovia pneumatík už myslia na zimu a predstavujú nové zimné obutie pre automobily. Prvú pneumatiku na nadchádzajúce zimné obdobie predstavil Barum, ktorý uvádza novú generáciu zimnej pneumatiky Polaris 5.

3 Barum Polaris 5
Zimná pneumatika Barum Polaris 5 prichádza – novinka pre nadchádzajúcu zimu

Barum v označovaní novej pneumatiky pokračuje zaužívaným názvom Polaris. Poslednou bola Polaris 3, štvorka je vyhradená pre ázijský trh, preto teraz Polaris 5. Zachováva sa tak kontinuita v označovaní a tí, čo dávajú prednosť zimným pneumatikám Barum, vedia o čom to je.

Pri vývoji novej zimnej pneumatiky Barum Polaris 5 sa kládol dôraz najmä na požiadavky zákazníkov: dlhý kilometrový výkon, vylepšené jazdné vlastnosti na snehu pri súčasnom zachovaní vyváženého správania sa na mokrom i suchom povrchu. Polaris 5 je priamym nástupcom predchádzajúceho modelu Polaris 3.

Pneumatika Polaris 5 má úplne nový dizajn bočnice, ktorý reprezentuje základné hodnoty značky Barum: odolnosť, dostupnosť a racionalitu jej voľby.

Dobiehajúci model Polaris 3 jednou z dlhodobo najpopulárnejších zimných pneumatík na Slovensku. Vlani sa pneumatika umiestnila na druhom mieste, za produktom Matadoru – MP 92 Sibir Snow.

Nová zimná pneumatika Barum Polaris 5, ktorá teraz prichádza na trh, ponúka ešte lepšie a vyvážené jazdné vlastnosti na všetkých povrchoch, je teda predpoklad, že sa presadí rovnako ako predchodca Polaris 3.

Polaris 5 je odolná pneumatika, má nový dizajn bočnice, navyše navrhnutý s ohľadom proti poškodeniu, napríklad pri kontakte s obrubníkom. V neposlednom rade, čo uvítajú všetci vodiči, zaváži určite aj jej lákavá cenová dostupnosť.

Barum sa na slovenskom trhu teší veľkej popularite. Takmer 90 % Slovákov pozná značku, ktorá si pripomína svoje 70. narodeniny práve novou zimnou pneumatikou Polaris 5. Novinka stelesňuje základné heslo značky – rozumná voľba.

Polaris 5 je dobrá voľba na zimu, keďže je to odolná pneumatika, všestranná, má vyvážené jazdné vlastnosti a inovatívnu konštrukciu a nízkym valivým odporom a v dôsledku toho aj nižšiu spotrebu paliva.

Juraj Ižvolt, riaditeľ marketingu Continental Barums: "Podobne ako ostatné pneumatiky Barum je aj Polaris 5 rozumnou voľbou pre tých, ktorí sa chcú na svoje auto maximálne spoľahnúť."

1 Barum Polaris 5 2 Barum Polaris 5 3 Barum Polaris 5 4 Barum Polaris 5 5 Barum Polaris 5
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.