Barum Polaris 5 - prichádza nová zimná pneumatika

Streda, 19 september 2018

Letné horúčavy nás stále neopúšťajú a výrobcovia pneumatík už myslia na zimu a predstavujú nové zimné obutie pre automobily. Prvú pneumatiku na nadchádzajúce zimné obdobie predstavil Barum, ktorý uvádza novú generáciu zimnej pneumatiky Polaris 5.

3 Barum Polaris 5
Zimná pneumatika Barum Polaris 5 prichádza – novinka pre nadchádzajúcu zimu

Barum v označovaní novej pneumatiky pokračuje zaužívaným názvom Polaris. Poslednou bola Polaris 3, štvorka je vyhradená pre ázijský trh, preto teraz Polaris 5. Zachováva sa tak kontinuita v označovaní a tí, čo dávajú prednosť zimným pneumatikám Barum, vedia o čom to je.

Pri vývoji novej zimnej pneumatiky Barum Polaris 5 sa kládol dôraz najmä na požiadavky zákazníkov: dlhý kilometrový výkon, vylepšené jazdné vlastnosti na snehu pri súčasnom zachovaní vyváženého správania sa na mokrom i suchom povrchu. Polaris 5 je priamym nástupcom predchádzajúceho modelu Polaris 3.

Pneumatika Polaris 5 má úplne nový dizajn bočnice, ktorý reprezentuje základné hodnoty značky Barum: odolnosť, dostupnosť a racionalitu jej voľby.

Dobiehajúci model Polaris 3 jednou z dlhodobo najpopulárnejších zimných pneumatík na Slovensku. Vlani sa pneumatika umiestnila na druhom mieste, za produktom Matadoru – MP 92 Sibir Snow.

Nová zimná pneumatika Barum Polaris 5, ktorá teraz prichádza na trh, ponúka ešte lepšie a vyvážené jazdné vlastnosti na všetkých povrchoch, je teda predpoklad, že sa presadí rovnako ako predchodca Polaris 3.

Polaris 5 je odolná pneumatika, má nový dizajn bočnice, navyše navrhnutý s ohľadom proti poškodeniu, napríklad pri kontakte s obrubníkom. V neposlednom rade, čo uvítajú všetci vodiči, zaváži určite aj jej lákavá cenová dostupnosť.

Barum sa na slovenskom trhu teší veľkej popularite. Takmer 90 % Slovákov pozná značku, ktorá si pripomína svoje 70. narodeniny práve novou zimnou pneumatikou Polaris 5. Novinka stelesňuje základné heslo značky – rozumná voľba.

Polaris 5 je dobrá voľba na zimu, keďže je to odolná pneumatika, všestranná, má vyvážené jazdné vlastnosti a inovatívnu konštrukciu a nízkym valivým odporom a v dôsledku toho aj nižšiu spotrebu paliva.

Juraj Ižvolt, riaditeľ marketingu Continental Barums: "Podobne ako ostatné pneumatiky Barum je aj Polaris 5 rozumnou voľbou pre tých, ktorí sa chcú na svoje auto maximálne spoľahnúť."

1 Barum Polaris 5 2 Barum Polaris 5 3 Barum Polaris 5 4 Barum Polaris 5 5 Barum Polaris 5
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.