Barum Polaris 5 - prichádza nová zimná pneumatika

Streda, 19 september 2018

Letné horúčavy nás stále neopúšťajú a výrobcovia pneumatík už myslia na zimu a predstavujú nové zimné obutie pre automobily. Prvú pneumatiku na nadchádzajúce zimné obdobie predstavil Barum, ktorý uvádza novú generáciu zimnej pneumatiky Polaris 5.

3 Barum Polaris 5
Zimná pneumatika Barum Polaris 5 prichádza – novinka pre nadchádzajúcu zimu

Barum v označovaní novej pneumatiky pokračuje zaužívaným názvom Polaris. Poslednou bola Polaris 3, štvorka je vyhradená pre ázijský trh, preto teraz Polaris 5. Zachováva sa tak kontinuita v označovaní a tí, čo dávajú prednosť zimným pneumatikám Barum, vedia o čom to je.

Pri vývoji novej zimnej pneumatiky Barum Polaris 5 sa kládol dôraz najmä na požiadavky zákazníkov: dlhý kilometrový výkon, vylepšené jazdné vlastnosti na snehu pri súčasnom zachovaní vyváženého správania sa na mokrom i suchom povrchu. Polaris 5 je priamym nástupcom predchádzajúceho modelu Polaris 3.

Pneumatika Polaris 5 má úplne nový dizajn bočnice, ktorý reprezentuje základné hodnoty značky Barum: odolnosť, dostupnosť a racionalitu jej voľby.

Dobiehajúci model Polaris 3 jednou z dlhodobo najpopulárnejších zimných pneumatík na Slovensku. Vlani sa pneumatika umiestnila na druhom mieste, za produktom Matadoru – MP 92 Sibir Snow.

Nová zimná pneumatika Barum Polaris 5, ktorá teraz prichádza na trh, ponúka ešte lepšie a vyvážené jazdné vlastnosti na všetkých povrchoch, je teda predpoklad, že sa presadí rovnako ako predchodca Polaris 3.

Polaris 5 je odolná pneumatika, má nový dizajn bočnice, navyše navrhnutý s ohľadom proti poškodeniu, napríklad pri kontakte s obrubníkom. V neposlednom rade, čo uvítajú všetci vodiči, zaváži určite aj jej lákavá cenová dostupnosť.

Barum sa na slovenskom trhu teší veľkej popularite. Takmer 90 % Slovákov pozná značku, ktorá si pripomína svoje 70. narodeniny práve novou zimnou pneumatikou Polaris 5. Novinka stelesňuje základné heslo značky – rozumná voľba.

Polaris 5 je dobrá voľba na zimu, keďže je to odolná pneumatika, všestranná, má vyvážené jazdné vlastnosti a inovatívnu konštrukciu a nízkym valivým odporom a v dôsledku toho aj nižšiu spotrebu paliva.

Juraj Ižvolt, riaditeľ marketingu Continental Barums: "Podobne ako ostatné pneumatiky Barum je aj Polaris 5 rozumnou voľbou pre tých, ktorí sa chcú na svoje auto maximálne spoľahnúť."

1 Barum Polaris 5 2 Barum Polaris 5 3 Barum Polaris 5 4 Barum Polaris 5 5 Barum Polaris 5
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.