Bez bicykla ani na krok

Utorok, 10 september 2013

Spoznali ste sa v tejto vete? Potom určite patríte medzi nadšených vyznávačov cykloturistiky. Na dnešných cestách ich je čoraz viac. Doslova so to nimi hemží na každom kroku. Veď prečo nie? Pozerať sa na krajinu zo sedla a pritom robiť niečo pre svoje telo je priam jedinečná voľba.

Nosice hlavni

Už nie je neobvyklé vidieť na aute nosiče bicyklov. Akosi sa stali samozrejmou súčasťou vybavenia každého pravého vyznávača tohto športu. Uvažujete nad ich kúpou? Poradíme vám ako vybrať.

Nosiče bicyklov môžeme rozdeliť do dvoch kategórií:
1. Strešné - určené pre montáž na základný strešný nosič
2. Zadné - určené pre montáž na ťažné zariadenie, alebo zadné (piate) dvere auta

Ak ste majiteľom klasického auta, postačia vám nosiče bicyklov na strechu. Tešia sa obľube predovšetkým vďaka nižším obstarávacím nákladom. Bicykel je vďaka upevneniu dostatočne stabilný. Odbúra sa tak strach z prevrátenia. Keďže je v dostatočnej výške, nehrozí ani znečistenie z prachu či nečistôt na ceste. Logicky však rátajte s väčším odporom vzduchu.

Zadné nosiče sú určené pre vlastníkov áut s vyššou výškou. Bol by tu predsa len problém s vykladaním a nakladaním bicykla na ich strechu. Inštalácia nosičov na zadné (piate) dvere v naozaj bezpečnom a spoľahlivom vyhotovení je možná len pre malý počet vozidiel. Úplne zabudnite na ponuky univerzálnych typov, vyhnete sa tak nechcenému sklamaniu pri ich montáži.

Ak ste nezohnali presný typ na piate dvere vášho auta, odporúčame nosiče bicyklov na ťažné zariadenie, ak je ním vozidlo vybavené. Pokiaľ ťažné zariadenie nemáte, nezúfajte. Veľa motoristov si necháva ťažné zariadenie doinštalovať práve kvôli zadnému nosiču bicyklov. Pokojne sa môžete zaradiť medzi nich.

V oboch kategóriách sa nosiče vyrábajú v ideálnom vyhotovení a na trhu sú v nespočetnom množstve. Preto je určite na mieste pripomenúť, že si vyberie naozaj každý. Nosiče bicyklov sú tým produktom, kde medzi cenou a kvalitou platí priama úmera. To si pri ich kúpe určite uvedomte.

Ak zabudneme na dizajnovú stránku výrobku, sú tu rozhodujúce faktory, ktoré musíte brať do úvahy. Zamerajte sa na použité materiály, stabilitu a samotné upevnenie bicykla, atestácie a certifikáty a vôbec celkovú životnosť výrobku. V neposlednom rade nezabúdajte na jednoduchosť pri manipulácii a upevnenie bicykla bez nutnosti použitia akéhokoľvek náradia. Rýchle upevnenie je tou najlepšou voľbou.

Ak si vyberiete správne, budete si spoznávanie krajiny doslova užívať. Či už z bicykla alebo z okna auta, na ktorom svojho tátoša odveziete.

Thule Thule Thule
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.