Bez bicykla ani na krok

Utorok, 10 september 2013

Spoznali ste sa v tejto vete? Potom určite patríte medzi nadšených vyznávačov cykloturistiky. Na dnešných cestách ich je čoraz viac. Doslova so to nimi hemží na každom kroku. Veď prečo nie? Pozerať sa na krajinu zo sedla a pritom robiť niečo pre svoje telo je priam jedinečná voľba.

Nosice hlavni

Už nie je neobvyklé vidieť na aute nosiče bicyklov. Akosi sa stali samozrejmou súčasťou vybavenia každého pravého vyznávača tohto športu. Uvažujete nad ich kúpou? Poradíme vám ako vybrať.

Nosiče bicyklov môžeme rozdeliť do dvoch kategórií:
1. Strešné - určené pre montáž na základný strešný nosič
2. Zadné - určené pre montáž na ťažné zariadenie, alebo zadné (piate) dvere auta

Ak ste majiteľom klasického auta, postačia vám nosiče bicyklov na strechu. Tešia sa obľube predovšetkým vďaka nižším obstarávacím nákladom. Bicykel je vďaka upevneniu dostatočne stabilný. Odbúra sa tak strach z prevrátenia. Keďže je v dostatočnej výške, nehrozí ani znečistenie z prachu či nečistôt na ceste. Logicky však rátajte s väčším odporom vzduchu.

Zadné nosiče sú určené pre vlastníkov áut s vyššou výškou. Bol by tu predsa len problém s vykladaním a nakladaním bicykla na ich strechu. Inštalácia nosičov na zadné (piate) dvere v naozaj bezpečnom a spoľahlivom vyhotovení je možná len pre malý počet vozidiel. Úplne zabudnite na ponuky univerzálnych typov, vyhnete sa tak nechcenému sklamaniu pri ich montáži.

Ak ste nezohnali presný typ na piate dvere vášho auta, odporúčame nosiče bicyklov na ťažné zariadenie, ak je ním vozidlo vybavené. Pokiaľ ťažné zariadenie nemáte, nezúfajte. Veľa motoristov si necháva ťažné zariadenie doinštalovať práve kvôli zadnému nosiču bicyklov. Pokojne sa môžete zaradiť medzi nich.

V oboch kategóriách sa nosiče vyrábajú v ideálnom vyhotovení a na trhu sú v nespočetnom množstve. Preto je určite na mieste pripomenúť, že si vyberie naozaj každý. Nosiče bicyklov sú tým produktom, kde medzi cenou a kvalitou platí priama úmera. To si pri ich kúpe určite uvedomte.

Ak zabudneme na dizajnovú stránku výrobku, sú tu rozhodujúce faktory, ktoré musíte brať do úvahy. Zamerajte sa na použité materiály, stabilitu a samotné upevnenie bicykla, atestácie a certifikáty a vôbec celkovú životnosť výrobku. V neposlednom rade nezabúdajte na jednoduchosť pri manipulácii a upevnenie bicykla bez nutnosti použitia akéhokoľvek náradia. Rýchle upevnenie je tou najlepšou voľbou.

Ak si vyberiete správne, budete si spoznávanie krajiny doslova užívať. Či už z bicykla alebo z okna auta, na ktorom svojho tátoša odveziete.

Thule Thule Thule
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.