Bez bicykla ani na krok

Utorok, 10 september 2013

Spoznali ste sa v tejto vete? Potom určite patríte medzi nadšených vyznávačov cykloturistiky. Na dnešných cestách ich je čoraz viac. Doslova so to nimi hemží na každom kroku. Veď prečo nie? Pozerať sa na krajinu zo sedla a pritom robiť niečo pre svoje telo je priam jedinečná voľba.

Nosice hlavni

Už nie je neobvyklé vidieť na aute nosiče bicyklov. Akosi sa stali samozrejmou súčasťou vybavenia každého pravého vyznávača tohto športu. Uvažujete nad ich kúpou? Poradíme vám ako vybrať.

Nosiče bicyklov môžeme rozdeliť do dvoch kategórií:
1. Strešné - určené pre montáž na základný strešný nosič
2. Zadné - určené pre montáž na ťažné zariadenie, alebo zadné (piate) dvere auta

Ak ste majiteľom klasického auta, postačia vám nosiče bicyklov na strechu. Tešia sa obľube predovšetkým vďaka nižším obstarávacím nákladom. Bicykel je vďaka upevneniu dostatočne stabilný. Odbúra sa tak strach z prevrátenia. Keďže je v dostatočnej výške, nehrozí ani znečistenie z prachu či nečistôt na ceste. Logicky však rátajte s väčším odporom vzduchu.

Zadné nosiče sú určené pre vlastníkov áut s vyššou výškou. Bol by tu predsa len problém s vykladaním a nakladaním bicykla na ich strechu. Inštalácia nosičov na zadné (piate) dvere v naozaj bezpečnom a spoľahlivom vyhotovení je možná len pre malý počet vozidiel. Úplne zabudnite na ponuky univerzálnych typov, vyhnete sa tak nechcenému sklamaniu pri ich montáži.

Ak ste nezohnali presný typ na piate dvere vášho auta, odporúčame nosiče bicyklov na ťažné zariadenie, ak je ním vozidlo vybavené. Pokiaľ ťažné zariadenie nemáte, nezúfajte. Veľa motoristov si necháva ťažné zariadenie doinštalovať práve kvôli zadnému nosiču bicyklov. Pokojne sa môžete zaradiť medzi nich.

V oboch kategóriách sa nosiče vyrábajú v ideálnom vyhotovení a na trhu sú v nespočetnom množstve. Preto je určite na mieste pripomenúť, že si vyberie naozaj každý. Nosiče bicyklov sú tým produktom, kde medzi cenou a kvalitou platí priama úmera. To si pri ich kúpe určite uvedomte.

Ak zabudneme na dizajnovú stránku výrobku, sú tu rozhodujúce faktory, ktoré musíte brať do úvahy. Zamerajte sa na použité materiály, stabilitu a samotné upevnenie bicykla, atestácie a certifikáty a vôbec celkovú životnosť výrobku. V neposlednom rade nezabúdajte na jednoduchosť pri manipulácii a upevnenie bicykla bez nutnosti použitia akéhokoľvek náradia. Rýchle upevnenie je tou najlepšou voľbou.

Ak si vyberiete správne, budete si spoznávanie krajiny doslova užívať. Či už z bicykla alebo z okna auta, na ktorom svojho tátoša odveziete.

Thule Thule Thule
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.