Biatlonistka Kuzminová cyklistkou

Štvrtok, 21 júl 2011

Bicykel Super 2000 som dostala od Škody Auto, aby mi pomohol ľahšie zvládnuť náročnú prípravu počas leta. Ide o pevný a zároveň ľahký bicykel, na ktorý sa môžem spoľahnúť či už na ceste alebo v náročnejšom teréne.

Škoda a Kuzmina
Titulok naznačuje, že naša úspešná biatlonistka presedala na novú disciplínu. Bicykel síce od Škody Auto má, ale slúžiť jej bude len ako tréningový nástroj.

Slovenská biatlonistka Anastázia Kuzminová nepresedlala zo zimného športu na letný. Držiteľka zlatej medaile bude bicykel Super 2000 od škodovky využívať v príprave na novú sezónu.

Cyklistika je jedným z hlavných pilierov stratégie medzinárodnej firemnej komunikácie značky Škoda. Má nielen hlavné sponzorstvo v Tour de France, ale podporuije aj slovenských športovcov, napríklad Petra Velitsa a najnovšie aj Anastáziu Kuzminovú. Práve jej automobilka venovala na tréning v letnej sezóne bicykel Škoda Super 2000 s karbónovým rámom s hmotnosťou iba 11,7 kg.

Škoda chce zároveň sprostredkovať ľuďom atmosféru cyklistiky na Tour a podporiť cyklistiku aj Dňom otvorených dverí – Škoda cyklovíkendom, kde bude možné absolvovať testovaciu jazdu s automobilom Škoda a zapojiť sa do súťaže o hodnotné ceny. Na výhercov čaká exkluzívny bicykel Škoda Super 2000, cyklistické dresy či cyklistické bundy s logom značky Škoda.

Každý, kto príde na bicykli, dostane od zástupcov značky Škoda zaujímavý darček. U vybraných participujúcich predajcov sa budete môcť zastaviť v piatok 22. júla do 18:00 a v sobotu 23. júla do 15:00. Navyše, u vybraných predajcov Škoda bude možné absolvovať základný servis bicyklov autorizovanými cyklopartnermi.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.