Biatlonistka Kuzminová cyklistkou

Štvrtok, 21 júl 2011

Bicykel Super 2000 som dostala od Škody Auto, aby mi pomohol ľahšie zvládnuť náročnú prípravu počas leta. Ide o pevný a zároveň ľahký bicykel, na ktorý sa môžem spoľahnúť či už na ceste alebo v náročnejšom teréne.

Škoda a Kuzmina
Titulok naznačuje, že naša úspešná biatlonistka presedala na novú disciplínu. Bicykel síce od Škody Auto má, ale slúžiť jej bude len ako tréningový nástroj.

Slovenská biatlonistka Anastázia Kuzminová nepresedlala zo zimného športu na letný. Držiteľka zlatej medaile bude bicykel Super 2000 od škodovky využívať v príprave na novú sezónu.

Cyklistika je jedným z hlavných pilierov stratégie medzinárodnej firemnej komunikácie značky Škoda. Má nielen hlavné sponzorstvo v Tour de France, ale podporuije aj slovenských športovcov, napríklad Petra Velitsa a najnovšie aj Anastáziu Kuzminovú. Práve jej automobilka venovala na tréning v letnej sezóne bicykel Škoda Super 2000 s karbónovým rámom s hmotnosťou iba 11,7 kg.

Škoda chce zároveň sprostredkovať ľuďom atmosféru cyklistiky na Tour a podporiť cyklistiku aj Dňom otvorených dverí – Škoda cyklovíkendom, kde bude možné absolvovať testovaciu jazdu s automobilom Škoda a zapojiť sa do súťaže o hodnotné ceny. Na výhercov čaká exkluzívny bicykel Škoda Super 2000, cyklistické dresy či cyklistické bundy s logom značky Škoda.

Každý, kto príde na bicykli, dostane od zástupcov značky Škoda zaujímavý darček. U vybraných participujúcich predajcov sa budete môcť zastaviť v piatok 22. júla do 18:00 a v sobotu 23. júla do 15:00. Navyše, u vybraných predajcov Škoda bude možné absolvovať základný servis bicyklov autorizovanými cyklopartnermi.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.