Biatlonistka Kuzminová cyklistkou

Štvrtok, 21 júl 2011

Bicykel Super 2000 som dostala od Škody Auto, aby mi pomohol ľahšie zvládnuť náročnú prípravu počas leta. Ide o pevný a zároveň ľahký bicykel, na ktorý sa môžem spoľahnúť či už na ceste alebo v náročnejšom teréne.

Škoda a Kuzmina
Titulok naznačuje, že naša úspešná biatlonistka presedala na novú disciplínu. Bicykel síce od Škody Auto má, ale slúžiť jej bude len ako tréningový nástroj.

Slovenská biatlonistka Anastázia Kuzminová nepresedlala zo zimného športu na letný. Držiteľka zlatej medaile bude bicykel Super 2000 od škodovky využívať v príprave na novú sezónu.

Cyklistika je jedným z hlavných pilierov stratégie medzinárodnej firemnej komunikácie značky Škoda. Má nielen hlavné sponzorstvo v Tour de France, ale podporuije aj slovenských športovcov, napríklad Petra Velitsa a najnovšie aj Anastáziu Kuzminovú. Práve jej automobilka venovala na tréning v letnej sezóne bicykel Škoda Super 2000 s karbónovým rámom s hmotnosťou iba 11,7 kg.

Škoda chce zároveň sprostredkovať ľuďom atmosféru cyklistiky na Tour a podporiť cyklistiku aj Dňom otvorených dverí – Škoda cyklovíkendom, kde bude možné absolvovať testovaciu jazdu s automobilom Škoda a zapojiť sa do súťaže o hodnotné ceny. Na výhercov čaká exkluzívny bicykel Škoda Super 2000, cyklistické dresy či cyklistické bundy s logom značky Škoda.

Každý, kto príde na bicykli, dostane od zástupcov značky Škoda zaujímavý darček. U vybraných participujúcich predajcov sa budete môcť zastaviť v piatok 22. júla do 18:00 a v sobotu 23. júla do 15:00. Navyše, u vybraných predajcov Škoda bude možné absolvovať základný servis bicyklov autorizovanými cyklopartnermi.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.