Bicykle: do prírody i na každý deň

Piatok, 03 jún 2011

Všade sa s autom nedá, najmä nie do prírody. Na to je najvhodnejším dopravným prostriedkom bicykel. Ste pripravený na sezónu, ktorá je už v plnom prúde? Uprednostňujete prémiové značky? Potom vám táto ponuka možno príde vhod.

Mercedes bicykle
Tam kde sa nedostanete s autom, tam vás spoľahlivo dopraví napríklad tento bicykel

Pre túto sezónu pripravil Mercedes-Benz kolekciu nových bicyklov. Plne odpružený horský bicykel All Mountain vhodný najmä na nespevnené cesty má napríklad vidlicu Fox Racing F32 RL, prevodovku SRAM X.9 s 30 prevodmi, hydraulické kotúčové brzdy AVID Elixir 5 so 185 mm kotúčmi a kolesá DT Swiss X1900. Má hmotnosť 12,8 kg a ponúka varianty rámu vysokého 47, 50 a 53 centimetrov.

Fitnes bicykel s blokovateľnou odpruženou vidlicou SunTour XCR a hydraulickými kotúčovými brzdami má jedinečný dizajn rámu a módnu bielu farbu. Výšky rámu sú 48, 51 a 54 cm.

Trekingový bicykel má tvary ako fitnesový, navyše blatníky, batožinový nosič a svetelné zariadenie Busch&Müller, vrátane dynama v náboji kolesa, je spoľahlivým sprievodcom pri denných výjazdoch i dlhších túrach. Výšky rámu je 51 alebo 54 cm.

Pretekársky bicykel Limited má hmotnosť iba 6,8 kg, a to vďaka karbónovému rámu vyhotovenému procesom tube-to-tube. Využíva tiež radiace a brzdiace komponenty SRAM Red a ľahké kolesá DT Swiss RR 1450. Je vyrobený v limitovej stokusovej sérii a jazdia na ňom aj piloti Formuly 1, napríklad Michael Schumacher a Nico Rosberg. Výšky rámu je 49, 53, 58 a 61 cm.

Detský bicykel so 16palcovými kolesami Kidsbike je možné jednoduchou prestavbou premeniť z pohonu pedálmi na pohon iba odrážaním sa nohami, čo deťom výrazne zjednodušuje prvé pokusy jazdenia a cvičí zmysel pre rovnováhu. Bicykel je vhodný pre deti od troch do približne šiestich rokov. Farebné vyhotovenia sú biela, červená metalíza a ružová metalíza.

Mercedes bicykle Mercedes bicykle Mercedes bicykle Mercedes bicykle Mercedes bicykle Mercedes bicykle Mercedes bicykle Mercedes bicykle
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."