Bicykle: do prírody i na každý deň

Piatok, 03 jún 2011

Všade sa s autom nedá, najmä nie do prírody. Na to je najvhodnejším dopravným prostriedkom bicykel. Ste pripravený na sezónu, ktorá je už v plnom prúde? Uprednostňujete prémiové značky? Potom vám táto ponuka možno príde vhod.

Mercedes bicykle
Tam kde sa nedostanete s autom, tam vás spoľahlivo dopraví napríklad tento bicykel

Pre túto sezónu pripravil Mercedes-Benz kolekciu nových bicyklov. Plne odpružený horský bicykel All Mountain vhodný najmä na nespevnené cesty má napríklad vidlicu Fox Racing F32 RL, prevodovku SRAM X.9 s 30 prevodmi, hydraulické kotúčové brzdy AVID Elixir 5 so 185 mm kotúčmi a kolesá DT Swiss X1900. Má hmotnosť 12,8 kg a ponúka varianty rámu vysokého 47, 50 a 53 centimetrov.

Fitnes bicykel s blokovateľnou odpruženou vidlicou SunTour XCR a hydraulickými kotúčovými brzdami má jedinečný dizajn rámu a módnu bielu farbu. Výšky rámu sú 48, 51 a 54 cm.

Trekingový bicykel má tvary ako fitnesový, navyše blatníky, batožinový nosič a svetelné zariadenie Busch&Müller, vrátane dynama v náboji kolesa, je spoľahlivým sprievodcom pri denných výjazdoch i dlhších túrach. Výšky rámu je 51 alebo 54 cm.

Pretekársky bicykel Limited má hmotnosť iba 6,8 kg, a to vďaka karbónovému rámu vyhotovenému procesom tube-to-tube. Využíva tiež radiace a brzdiace komponenty SRAM Red a ľahké kolesá DT Swiss RR 1450. Je vyrobený v limitovej stokusovej sérii a jazdia na ňom aj piloti Formuly 1, napríklad Michael Schumacher a Nico Rosberg. Výšky rámu je 49, 53, 58 a 61 cm.

Detský bicykel so 16palcovými kolesami Kidsbike je možné jednoduchou prestavbou premeniť z pohonu pedálmi na pohon iba odrážaním sa nohami, čo deťom výrazne zjednodušuje prvé pokusy jazdenia a cvičí zmysel pre rovnováhu. Bicykel je vhodný pre deti od troch do približne šiestich rokov. Farebné vyhotovenia sú biela, červená metalíza a ružová metalíza.

Mercedes bicykle Mercedes bicykle Mercedes bicykle Mercedes bicykle Mercedes bicykle Mercedes bicykle Mercedes bicykle Mercedes bicykle
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.