Bicykle: do prírody i na každý deň

Piatok, 03 jún 2011

Všade sa s autom nedá, najmä nie do prírody. Na to je najvhodnejším dopravným prostriedkom bicykel. Ste pripravený na sezónu, ktorá je už v plnom prúde? Uprednostňujete prémiové značky? Potom vám táto ponuka možno príde vhod.

Mercedes bicykle
Tam kde sa nedostanete s autom, tam vás spoľahlivo dopraví napríklad tento bicykel

Pre túto sezónu pripravil Mercedes-Benz kolekciu nových bicyklov. Plne odpružený horský bicykel All Mountain vhodný najmä na nespevnené cesty má napríklad vidlicu Fox Racing F32 RL, prevodovku SRAM X.9 s 30 prevodmi, hydraulické kotúčové brzdy AVID Elixir 5 so 185 mm kotúčmi a kolesá DT Swiss X1900. Má hmotnosť 12,8 kg a ponúka varianty rámu vysokého 47, 50 a 53 centimetrov.

Fitnes bicykel s blokovateľnou odpruženou vidlicou SunTour XCR a hydraulickými kotúčovými brzdami má jedinečný dizajn rámu a módnu bielu farbu. Výšky rámu sú 48, 51 a 54 cm.

Trekingový bicykel má tvary ako fitnesový, navyše blatníky, batožinový nosič a svetelné zariadenie Busch&Müller, vrátane dynama v náboji kolesa, je spoľahlivým sprievodcom pri denných výjazdoch i dlhších túrach. Výšky rámu je 51 alebo 54 cm.

Pretekársky bicykel Limited má hmotnosť iba 6,8 kg, a to vďaka karbónovému rámu vyhotovenému procesom tube-to-tube. Využíva tiež radiace a brzdiace komponenty SRAM Red a ľahké kolesá DT Swiss RR 1450. Je vyrobený v limitovej stokusovej sérii a jazdia na ňom aj piloti Formuly 1, napríklad Michael Schumacher a Nico Rosberg. Výšky rámu je 49, 53, 58 a 61 cm.

Detský bicykel so 16palcovými kolesami Kidsbike je možné jednoduchou prestavbou premeniť z pohonu pedálmi na pohon iba odrážaním sa nohami, čo deťom výrazne zjednodušuje prvé pokusy jazdenia a cvičí zmysel pre rovnováhu. Bicykel je vhodný pre deti od troch do približne šiestich rokov. Farebné vyhotovenia sú biela, červená metalíza a ružová metalíza.

Mercedes bicykle Mercedes bicykle Mercedes bicykle Mercedes bicykle Mercedes bicykle Mercedes bicykle Mercedes bicykle Mercedes bicykle
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.