Biologické čistenie s MEWA Bio-Circle

Streda, 09 apríl 2014

Už viac ako 100 rokov sa textilné čistiace utierky na opakované použitie z výrobných stredísk a dielní MEWA udržiavajú v čistote ekologickým spôsobom, a to v celej Európe. Mnohí zákazníci používajú na manuálne čistenie malých súčiastok dodatočne aj klasický umývací stôl. Tieto umývacie stoly s rozpúšťadlami majú však rozhodujúce nevýhody: takzvané studené čistiace prostriedky nielen intenzívne zapáchajú, ale považujú sa za nebezpečné látky a často sú škodlivé pre životné prostredie a zdravie.

1 MEWA
Čistenie so systémom MEWA Bio-Circle šetrí životné prostredie, ale aj zdravie ľudí

Z tohto dôvodu rozšírila firma MEWA Textil-Service SR s.r.o. svoju ponuku o trvalé riešenie čistenia súčiastok: Systém MEWA Bio-Circle je bezpečná a ekologická alternatíva k bežným umývacím stolom.

Ekologický umývací stôl so servisným systémom

MEWA Dopĺňa systém na opakované použitie čistiacich utierok a ponúka riešenie na čistenie znečistených súčiastok úplne bez nebezpečných látok. Pri organickom znečistení ako oleje a ľahké mazivá dosahuje rovnako dobré výsledky ako zariadenia na báze studených čistiacich prostriedkov, pri anorganických trieskach, prachu alebo soliach dokonca lepšie. Čistiaca tekutina systému MEWA Bio-Circle, ktorá je ekologicky odbúrateľná a pri používaní bezpečná, neobsahuje žiadne VOC (prchavé organické látky) a nevzťahuje sa na ňu povinnosť špeciálneho označovania podľa nariadenia o nebezpečných látkach a smernice EÚ.

2 MEWA
Ekologický umývací stôl so servisným systémom

Vo vodnatej tekutine sa nachádzajú prirodzené mikroorganizmy, ktoré biologicky odstraňujú tuky a oleje a dlhodobo zabezpečujú stály kvalitný čistiaci výkon. Nasýtenie rozpúšťadla, ktoré je známe u tradičných umývacích stolov, a s tým spojená strata čistiaceho výkonu preto patria už len minulosti.

Biologické čistenie

MEWA ponúka umývací stôl so všetkými servisnými výhodami: Servisný technik firmy MEWA vykonáva odbornú údržbu v dohodnutom intervale údržby. K tomu samozrejme patrí doplnenie čistiacej tekutiny, výmena a likvidácia integrovaných filtrov. Opotrebované dielce sa bezplatne nahradia novými. Pri poruchách funkčnosti vymeníme chybnú techniku v priebehu 24 hodín.

3 MEWA
Biologické čistenie súčiastok systémom MEWA Bio-Circle

Takto je MEWA Bio-Circle vždy pripravený na prevádzku a ponúka optimálnu čistotu vďaka servisnému systému. MEWA Bio-Circle ponúkame tak flexibilný pojazdný variant s možnosťou rýchleho presunu na určené miesto, ako aj stolovú verziu na čistenie veľkých dielcov.

MEWA Textil-Management

MEWA má v rámci celej Európy 42 pracovísk a svojich zákazníkov zásobuje priemyselnými textíliami ako sú pracovné a ochranné odevy, textilné čistiace utierky, rohože na zachytávanie oleja i klasické rohože, ale aj ochranné pracovné pomôcky a výrobky pre bezpečnosť práce. O viac ako 165 000 zákazníkov z oblasti priemyslu, obchodu, remeselnej výroby a gastronómie sa stará 4500 zamestnancov. V roku 2011 firma dosiahla obrat 528 miliónov eur. MEWA bola založená v roku 1908.

Dnes je spoločnosť MEWA popredným výrobcom v segmente textilného manažmentu.

V novembri 2013 sa dostala spoločnosť MEWA medzi troch favoritov na Nemecké ceny trvalo udržateľného rozvoja v kategórii Nemecké produkty/služby. V roku 2011 zaradila porota pod vedením profesora ekonómie z Berlína Bernda Venohra spoločnosť MEWA medzi nemeckých lídrov trhu. V roku 2013 vydavateľstvo Deutsche Standards vyznamenalo spoločnosť MEWA titulom Značka storočia a zápisom v príručke s názvom Majáky v mori značiek.

Ďalšie informácie o textilnom manažmente MEWA možno získať na MEWA Textil-Service SR s.r.o., Varšavská 29, 83102 Bratislava, tel.: +421 2 44636097, fax: +421244462908, e-mail: bratislava@mewa.sk a na www.mewa.sk.

Kontakt pre tlač: Mediatrust Communications, Madeleine Neuse,
Tel.: +420 603 556 410, E-Mail: mneuse@mediatrust.cz

Autor: Inzercia-PR
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.