Biologické čistenie s MEWA Bio-Circle

Streda, 09 apríl 2014

Už viac ako 100 rokov sa textilné čistiace utierky na opakované použitie z výrobných stredísk a dielní MEWA udržiavajú v čistote ekologickým spôsobom, a to v celej Európe. Mnohí zákazníci používajú na manuálne čistenie malých súčiastok dodatočne aj klasický umývací stôl. Tieto umývacie stoly s rozpúšťadlami majú však rozhodujúce nevýhody: takzvané studené čistiace prostriedky nielen intenzívne zapáchajú, ale považujú sa za nebezpečné látky a často sú škodlivé pre životné prostredie a zdravie.

1 MEWA
Čistenie so systémom MEWA Bio-Circle šetrí životné prostredie, ale aj zdravie ľudí

Z tohto dôvodu rozšírila firma MEWA Textil-Service SR s.r.o. svoju ponuku o trvalé riešenie čistenia súčiastok: Systém MEWA Bio-Circle je bezpečná a ekologická alternatíva k bežným umývacím stolom.

Ekologický umývací stôl so servisným systémom

MEWA Dopĺňa systém na opakované použitie čistiacich utierok a ponúka riešenie na čistenie znečistených súčiastok úplne bez nebezpečných látok. Pri organickom znečistení ako oleje a ľahké mazivá dosahuje rovnako dobré výsledky ako zariadenia na báze studených čistiacich prostriedkov, pri anorganických trieskach, prachu alebo soliach dokonca lepšie. Čistiaca tekutina systému MEWA Bio-Circle, ktorá je ekologicky odbúrateľná a pri používaní bezpečná, neobsahuje žiadne VOC (prchavé organické látky) a nevzťahuje sa na ňu povinnosť špeciálneho označovania podľa nariadenia o nebezpečných látkach a smernice EÚ.

2 MEWA
Ekologický umývací stôl so servisným systémom

Vo vodnatej tekutine sa nachádzajú prirodzené mikroorganizmy, ktoré biologicky odstraňujú tuky a oleje a dlhodobo zabezpečujú stály kvalitný čistiaci výkon. Nasýtenie rozpúšťadla, ktoré je známe u tradičných umývacích stolov, a s tým spojená strata čistiaceho výkonu preto patria už len minulosti.

Biologické čistenie

MEWA ponúka umývací stôl so všetkými servisnými výhodami: Servisný technik firmy MEWA vykonáva odbornú údržbu v dohodnutom intervale údržby. K tomu samozrejme patrí doplnenie čistiacej tekutiny, výmena a likvidácia integrovaných filtrov. Opotrebované dielce sa bezplatne nahradia novými. Pri poruchách funkčnosti vymeníme chybnú techniku v priebehu 24 hodín.

3 MEWA
Biologické čistenie súčiastok systémom MEWA Bio-Circle

Takto je MEWA Bio-Circle vždy pripravený na prevádzku a ponúka optimálnu čistotu vďaka servisnému systému. MEWA Bio-Circle ponúkame tak flexibilný pojazdný variant s možnosťou rýchleho presunu na určené miesto, ako aj stolovú verziu na čistenie veľkých dielcov.

MEWA Textil-Management

MEWA má v rámci celej Európy 42 pracovísk a svojich zákazníkov zásobuje priemyselnými textíliami ako sú pracovné a ochranné odevy, textilné čistiace utierky, rohože na zachytávanie oleja i klasické rohože, ale aj ochranné pracovné pomôcky a výrobky pre bezpečnosť práce. O viac ako 165 000 zákazníkov z oblasti priemyslu, obchodu, remeselnej výroby a gastronómie sa stará 4500 zamestnancov. V roku 2011 firma dosiahla obrat 528 miliónov eur. MEWA bola založená v roku 1908.

Dnes je spoločnosť MEWA popredným výrobcom v segmente textilného manažmentu.

V novembri 2013 sa dostala spoločnosť MEWA medzi troch favoritov na Nemecké ceny trvalo udržateľného rozvoja v kategórii Nemecké produkty/služby. V roku 2011 zaradila porota pod vedením profesora ekonómie z Berlína Bernda Venohra spoločnosť MEWA medzi nemeckých lídrov trhu. V roku 2013 vydavateľstvo Deutsche Standards vyznamenalo spoločnosť MEWA titulom Značka storočia a zápisom v príručke s názvom Majáky v mori značiek.

Ďalšie informácie o textilnom manažmente MEWA možno získať na MEWA Textil-Service SR s.r.o., Varšavská 29, 83102 Bratislava, tel.: +421 2 44636097, fax: +421244462908, e-mail: bratislava@mewa.sk a na www.mewa.sk.

Kontakt pre tlač: Mediatrust Communications, Madeleine Neuse,
Tel.: +420 603 556 410, E-Mail: mneuse@mediatrust.cz

Autor: Inzercia-PR
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.