Biologické čistenie s MEWA Bio-Circle

Streda, 09 apríl 2014

Už viac ako 100 rokov sa textilné čistiace utierky na opakované použitie z výrobných stredísk a dielní MEWA udržiavajú v čistote ekologickým spôsobom, a to v celej Európe. Mnohí zákazníci používajú na manuálne čistenie malých súčiastok dodatočne aj klasický umývací stôl. Tieto umývacie stoly s rozpúšťadlami majú však rozhodujúce nevýhody: takzvané studené čistiace prostriedky nielen intenzívne zapáchajú, ale považujú sa za nebezpečné látky a často sú škodlivé pre životné prostredie a zdravie.

1 MEWA
Čistenie so systémom MEWA Bio-Circle šetrí životné prostredie, ale aj zdravie ľudí

Z tohto dôvodu rozšírila firma MEWA Textil-Service SR s.r.o. svoju ponuku o trvalé riešenie čistenia súčiastok: Systém MEWA Bio-Circle je bezpečná a ekologická alternatíva k bežným umývacím stolom.

Ekologický umývací stôl so servisným systémom

MEWA Dopĺňa systém na opakované použitie čistiacich utierok a ponúka riešenie na čistenie znečistených súčiastok úplne bez nebezpečných látok. Pri organickom znečistení ako oleje a ľahké mazivá dosahuje rovnako dobré výsledky ako zariadenia na báze studených čistiacich prostriedkov, pri anorganických trieskach, prachu alebo soliach dokonca lepšie. Čistiaca tekutina systému MEWA Bio-Circle, ktorá je ekologicky odbúrateľná a pri používaní bezpečná, neobsahuje žiadne VOC (prchavé organické látky) a nevzťahuje sa na ňu povinnosť špeciálneho označovania podľa nariadenia o nebezpečných látkach a smernice EÚ.

2 MEWA
Ekologický umývací stôl so servisným systémom

Vo vodnatej tekutine sa nachádzajú prirodzené mikroorganizmy, ktoré biologicky odstraňujú tuky a oleje a dlhodobo zabezpečujú stály kvalitný čistiaci výkon. Nasýtenie rozpúšťadla, ktoré je známe u tradičných umývacích stolov, a s tým spojená strata čistiaceho výkonu preto patria už len minulosti.

Biologické čistenie

MEWA ponúka umývací stôl so všetkými servisnými výhodami: Servisný technik firmy MEWA vykonáva odbornú údržbu v dohodnutom intervale údržby. K tomu samozrejme patrí doplnenie čistiacej tekutiny, výmena a likvidácia integrovaných filtrov. Opotrebované dielce sa bezplatne nahradia novými. Pri poruchách funkčnosti vymeníme chybnú techniku v priebehu 24 hodín.

3 MEWA
Biologické čistenie súčiastok systémom MEWA Bio-Circle

Takto je MEWA Bio-Circle vždy pripravený na prevádzku a ponúka optimálnu čistotu vďaka servisnému systému. MEWA Bio-Circle ponúkame tak flexibilný pojazdný variant s možnosťou rýchleho presunu na určené miesto, ako aj stolovú verziu na čistenie veľkých dielcov.

MEWA Textil-Management

MEWA má v rámci celej Európy 42 pracovísk a svojich zákazníkov zásobuje priemyselnými textíliami ako sú pracovné a ochranné odevy, textilné čistiace utierky, rohože na zachytávanie oleja i klasické rohože, ale aj ochranné pracovné pomôcky a výrobky pre bezpečnosť práce. O viac ako 165 000 zákazníkov z oblasti priemyslu, obchodu, remeselnej výroby a gastronómie sa stará 4500 zamestnancov. V roku 2011 firma dosiahla obrat 528 miliónov eur. MEWA bola založená v roku 1908.

Dnes je spoločnosť MEWA popredným výrobcom v segmente textilného manažmentu.

V novembri 2013 sa dostala spoločnosť MEWA medzi troch favoritov na Nemecké ceny trvalo udržateľného rozvoja v kategórii Nemecké produkty/služby. V roku 2011 zaradila porota pod vedením profesora ekonómie z Berlína Bernda Venohra spoločnosť MEWA medzi nemeckých lídrov trhu. V roku 2013 vydavateľstvo Deutsche Standards vyznamenalo spoločnosť MEWA titulom Značka storočia a zápisom v príručke s názvom Majáky v mori značiek.

Ďalšie informácie o textilnom manažmente MEWA možno získať na MEWA Textil-Service SR s.r.o., Varšavská 29, 83102 Bratislava, tel.: +421 2 44636097, fax: +421244462908, e-mail: bratislava@mewa.sk a na www.mewa.sk.

Kontakt pre tlač: Mediatrust Communications, Madeleine Neuse,
Tel.: +420 603 556 410, E-Mail: mneuse@mediatrust.cz

Autor: Inzercia-PR
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.